Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Adaptéry a widenery

Setkal jsem se s takovým problémem. Když chci použít větší kola na mého Axiala setkávám se s různejma hexama. Samozřejmě, že existují adaptéry, ale v tom je právě zakopaný pes. Adaptéry mají pro různé moster trucky, ale nikde se neuvádí jaký je průměr osy, na který je nasazen hex a případně i průměr kolíčku pro hex. Těžko tak zjistim, který by šel použít.

Proto sem chtěl požádat, máte-li jakýkoliv auto mimo ty úplně běžný zde na fóru jako axial a highlift, změřte prosím průměr poloosy v místě kolíčku pro hex a případně i průměr kolíčku. Já to tady zkusim dát do tabulky. Možná to pomůže nejen mě, ale i majitelům různých monstrů, pokud budou také shánět adaptéry. Možná můžete přidat i použitý závit pro matku...

Tímto bych také chtěl požádat ty, kteří mají přístup k více modelům jako například noha, aby přeměřil co může :mrgreen:

Možná by nevadilo i pokud máte nějaký adaptér nebo widener, sem dát nějaký info - na jakou osu pasuje atd....

Předpokládám, že těch standardů zas tolik nebude, ale pokud si najdu ten uvedený model v tabulce a hned uvidim s čim je kompatibilní, určitě to usnadní práci.

příklad:
SCX10: osa 5mm kolík 2mm matka M4 (std hex 12mm)
CR-01: osa 5mm kolík 2mm matka M4 (std hex 12mm)

Diky za vaše reva, maxxe, summity, slashe, lst a další
Obrázek

Zpět na „Kola a pneu“