Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

POZOR na nevhodnu kombinaciu Beadlock disku a pneu 1,55.

Nakolko so tu nikde nenasiel podobnu temu, tak by som chcel v dobrom umysle upozornit na nevhodnu kombinaciu pomerne dost oblubenych diskou a gum. Ako som zistil na poslednej akcii, tak sa nejedna len o moj problem, ale viacery z vas maju podobne skusenosti. :!: Konkretne sa jedna o tieto disky a gumy :arrow: :arrow: http://store.rc4wd.com/Stamped-Steel-15 ... _p_36.html a http://store.rc4wd.com/Rock-Crusher-XT- ... p_223.html . :!: Konkretne sa jedna o problem z pomerne dost castym vyzuvanim pneu z disku. Niektory z vas to mohli vsimnut aj na Jested akcii, kde v jednom pripade mojmu mlademu pomahal aj Leprasol, za co mu este raz dakujem. Jadrom problemu zrejme bude odlisna konstrukcia pripadne hrubka vnutorneho tzv. kordu :x kde nedojde k uplnemu stlaceniu, ktore by inac spojilo gumu z diskom na pevno. Pri pouziti inej pneumatiky konkretne Mud Thraser tento problem neexistuje taktiez neni vylucene, ze pri inych gumach sa to nemoze zopakovat. Riesenim je bud ina guma alebo iny disk resp. aj vyroba sirsieho vnutorneho prstena o cca 1mm, ale vyroba tychto prstenov predrazi samotnu nakupnu cenu diskov. :roll: Preto vas chcem poprosit ak viete nahodou o dalsej nevhodnej [podobnej]kombinacii inych pneumatik z konkretnymi diskami, tak to hodte sem aby sme mozno pomohli dalsim nestastnikom. :idea: JRM. :wink:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

To je bohužel pravda.Po tom co mu Honza pomáhal gumu nasadit,mě předjel a opět přední vyzul.
Tyhle disky a Mud Thrashers jsem testoval na Burbanu a pohoda.
Co neviděl mi přijdou Rock Stompers,tak je vyzkouším.
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

problem byl i s RockCreepers 1.9 a 1.9 plechacema. Tam byl ale opacny, slo to hrozne blbe smontovat, ja to delal improvizovanym stahovakem.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

deekay píše:problem byl i s RockCreepers 1.9 a 1.9 plechacema.


Tenhle problém je i u Mud Slingerů, já to vyřešil zmenšením výšky toho prstýnku, ale zmenšil jsem je moc takže jednou za čas to někde vyzuju.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Mám Rock Crusher 37x13,5 R15 na těch bílejch plecháčích a snažím se je rukama sloupnout z ráfku. No - nerad bych je roztrhal. Jak se svlíkají. Jde to i rukou? Nebo jenom v nějaké situaci za provozu?
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Šmarjá to už jim nejdou ani ty gumy, jde to s těma tlustejma hloupejma amíkama z kopce :mrgreen:
Na tohle jsem málem měl řešení. Ještě na střední jsem si do prkna vysoustružil formičku na ten vnitřní ring s tim, že si ho odleju z olova co jsem tam zrekvíroval. Bohužel dál jsem se nedostal a forma zůstala ve škole, takže je s ní ámen. Kdyby byl někdo šikovnej, udělal formu a odlil si ringy zabil by tim 2 mouchy jednou ranou
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

DUsoft píše:Mám Rock Crusher 37x13,5 R15 na těch bílejch plecháčích a snažím se je rukama sloupnout z ráfku. No - nerad bych je roztrhal. Jak se svlíkají. Jde to i rukou? Nebo jenom v nějaké situaci za provozu?
Rozhodne co som vypozoroval, tak ma to suvis hlavne z vodou a bocnym naklonom. Ked je to suche, tak aj rukou to zlupnem bez toho aby som to mohol poskodit! :roll:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!

Zpět na „Kola a pneu“