Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Offsety 2,2 disků

Zdravím , chlapi poraďte , není někde nějaký přehled offsetů 2,2 disků ? Mam AX10 , original Axial kola , a dávám na ni kastli a potřeboval bych to trochu zůžit . Koukám na disky , ale prdlačku se vyznám v tom , jak moc budou vystrčený . Díky moc za info .
Uživatelský avatar
Spider
Uživatel
Příspěvky: 141
Registrován: 28.10.2010 0:00

Tak uz jsme 2 se stejnym problemem,ja to same resim s Venomem
tom77
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Offsety 2,2 disků

Ahoj,
nikde jsem tu nenašel odpověď na moji otázku tak to přidám sem.
Stále nemám jasno v tom jak je to přesně se značením offsetu disků u rc modelů.Je to u modelů také tak jako u aut 1:1?Kde směrem od nuly více do plusu je kolo víc "zapadlé" v blatníku(tzn.zmenšuje se rozchod kol) a směrem více k nule případně dále do mínusu se rozchod kol zvětšuje?
Nevíte někdo jaké mají offsety tyhle disky(vím že mají tři různé)?

http://store.rc4wd.com/Overdrive-22-Com ... p_113.html
Mám je doma a chtěl bych ještě jedny kola s podobnym offsetem jako je ten nejmenší u těhle kol,ale neznám jejich hodnoty offsetů.Ani v balení u těch kol nic nebylo.
Případně jestli by mi někdo neporadil jakej offset maj 2,2 Axial disky(plastový beadlocky) z AX abych měl nějaký porovnání.
Díky za vaše rady.
Naposledy upravil(a) tom77 dne 15.02.2013 21:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: Offsety 2,2 disků

No offset je v podstatě ET, akorát se to značí trochu jinak. Čím větší máš offset, tím víc ti kouká kolo z podběhu (menší ET) ;-)
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Offsety 2,2 disků

Se obavam, ze tvoje otazka je sice dobra, ale v podstate diky vyrobcum a jejich (ne)udajum nezodpoveditelna, pokud to nekdo vyslovene nezmeri na konkretni naprave.
Obrázek
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Offsety 2,2 disků

co sem tak zjistil od kolegů, tak disky z CR-01 docela zúžej auto, ale asi to nebude jako ty disky na odkazu, nebo co mam teď OEM 2,2
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
tom77
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Offsety 2,2 disků

Pokusím se tu ještě trochu diskuzi rozvinout.
To že offset u modelů je to co ET u aut skutečných tomu rozumím.Co jsem tak pochytil ta se dá říct že nulový offset je když je dosedaci plocha hexu přesně v polovině šířky disku.
Teď jde o to jestli směrem do mínusu se bude náprava rozšiřovat nebo naopak.U skutečných aut tomu tak je(mám jedny disky s ET 54 a ty autu rozchod zmenšují a druhé disky s ET 12 a ty auto rozšíří).
Jestli správně chápu Mikovo poznámku tak problém je v tom že se u tohoto označení výrobci kol na modely neshodují....každý to značí po svém?
Jakej má offset originál kolo Axial 2,2 asi nikdo netušíte?
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Offsety 2,2 disků

Problem neni, ze by se v tom vyrobci lisili, ale ze to vubec neznacej. Jinak vetsinou cim vetsi ofset tim sirsi.
Obrázek
tom77
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Offsety 2,2 disků

Takže se dá počítat s tim že když už to maj tenhle údaj uvedenej tak se v značení +/- shodujou?
Když píšeš "čím větší offset" myslíš tím čím větší číslo pokaždé se znamínkem mínus(někdy to taky uvádějí jako negativní offset) tím se náprava rozšiřuje(zvětšuje se rozchod)?
U těch kol co jsem v mym prvnim příspěvku dával odkaz píšou "Positive Offset: 0.77 inch / 19.8mm" .Bohužel už neuvádějí s jakym z těch tří adaprérů na hex.Myslím si ale podle toho že je positivní a ještě skoro 20mm tak to musí bejt jedině bez namontovaného jakéhokoliv z těch tří adaptérů.Zkrátka u samotného disku.

Zpět na „Kola a pneu“