Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Hliniky to jsou. Jak se objednava v japonstine nevim, mam je z ebay, ale tam konkretne tyhle uz nejsou. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Koupil jsem si na Pajero gumy SDI Trail Doctor a při stavebnicové výšce kastle se dřou o blatníky. Vzhledem k tomu, že mám teď dvoje gumy (ze stavebnice + SDI), ale jen jedny disky, tak bych chtěl pořídit ještě jedny disky. Díval jsem se, že na Pajero by měly jít dát např. disky SDI s offsetem -5mm. Zajímalo by mě, jestli máte s takovým odsazením kol na Pajeru někdo zkušenosti. Myslíte, že je dobrá volba koupit -5mm disky? Pomůže to, aby se nemusela moc zvedat kastle?
A pokud ano, tak nevíte někdo o nějakých alternativách k těm SDI Wagon za stejnou nebo nižší cenu (550Kč vč. poštovného)?


EDIT:

MikeP:
A ty disky od Eagle model mají jaký offset? Stejný jak ze stavebnice, nebo se dá změnit nějakou vložkou? Zdá se, že v popise (podle google translatoru) nic nepíšou. Co se týče objednání, tak to by se nějak vyřešilo. Buď normálně napsat přímo mail v angličtině a nebo sehnat někoho, kdo japonsky umí. Vím přinejmenším o dvou lidech. :)
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Já to trošku řešil,taky mám pajero a pokud dáš mínusový ofset,tak se obávám,že si súžíš auto natolik,že se lehce vyvrátí do strany,chtělo by si to asi někde vyzkoušet.
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Píšeš, že se domníváš, že by to vedlo k nestabilitě, tzn. že jsi to ale nezkoušel, že? Teoreticky by to míň stabilní být samozřejmě mělo, ale otázka je, jestli to bude nějak znatelné i v reálu. Navíc i v tom článku píšou, že u většiny terénních aut je ten offset v reálu zhruba čtvrtinový, než na RC autech.

Vpředu mám na Pajeru vnější rozměr cca 190mm, tzn. při offsetu SDI -5mm to bude v reálu o -7mm z každé strany, čili 176mm. To je rozdíl nějakých 7%, což mi nepřijde zas až tak moc. Když bych kola trochu zatížil olovem, tak se zase těžiště o něco sníží.

Nemám teď kastli doma, takže si to nemůžu změřit, jestli by ten posun vůči kastli přinesl kýžený efekt, ale kromě zůžení by to mělo i o něco snížit mávání kol vpřed a vzad při zatáčení. Disky taky těžko vyzkouším, když jsou ze Španělska.
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Při srovnávání rc auta se skutečným nezapomeň na to, že terén ve kterém se rc auta pohybují není 10x zmenšený proti skutečnému. Často jezdíme v terénu, do kterého (v patřičném zvětšení) by si nikdo se skutečným autem netroufl, proto se naše rc auta převracejí daleko častěji než skutečná, takže nelze jednoduše procentuelně spočítat rozměry a nastavení offsetů.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

EsoRimmer píše:Píšeš, že se domníváš, že by to vedlo k nestabilitě, tzn. že jsi to ale nezkoušel, že? Teoreticky by to míň stabilní být samozřejmě mělo, ale otázka je, jestli to bude nějak znatelné i v reálu. Navíc i v tom článku píšou, že u většiny terénních aut je ten offset v reálu zhruba čtvrtinový, než na RC autech.

Vpředu mám na Pajeru vnější rozměr cca 190mm, tzn. při offsetu SDI -5mm to bude v reálu o -7mm z každé strany, čili 176mm. To je rozdíl nějakých 7%, což mi nepřijde zas až tak moc. Když bych kola trochu zatížil olovem, tak se zase těžiště o něco sníží.

Nemám teď kastli doma, takže si to nemůžu změřit, jestli by ten posun vůči kastli přinesl kýžený efekt, ale kromě zůžení by to mělo i o něco snížit mávání kol vpřed a vzad při zatáčení. Disky taky těžko vyzkouším, když jsou ze Španělska.
Ked mas standartne alebo GPM cvd-cka tak jednoznacne disky o ofsetu +1 a dozadu keby bolo mozne tak aj +3 ale tie sa nevyrabaju! V pripade ze mas TA-02 poloosy + naboje tak potom ofset na prednu napravu musi byt -1 a nie +1 a to z dovodu sirsiej napravy cca 5mm oproti origu! Montoval som uz tri pajka v oboch verziach naprav , a stale som pouzival disky od SDI s danymi ofsetmi! Tato informacia je 100pro overena zo zarukou! :wink: :idea: Ked pouzijes to spominane -5 tak to bude vypadat ako stara Skoda 105 S model 83 ked mala napravy zo starsej verzie 77 az 81 a vypadalo to zo zadu ako zeleznicny vagon! :lol:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

A právě,že na mém to mám vyzkoušené,mám disky s ofsetem 0 a +9 a je to kardinální rozdíl!V žádných nemám závaží a nulový ofset je hodně náchylný na převrácení.Složitě jsem řešil pneu,abych se s tím plusovým ofsetem domluvil u blatníků,ale sehnal jsem průměr 80mma docela to jde,i když asi při extrémním křížení kontakt s blatníkem je.Ale za tu stabilitu mi to stojí.Na rajčeti jsou nové kola vidět.
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

EsoRimmer píše:MikeP:
A ty disky od Eagle model mají jaký offset? Stejný jak ze stavebnice, nebo se dá změnit nějakou vložkou? Zdá se, že v popise (podle google translatoru) nic nepíšou. Co se týče objednání, tak to by se nějak vyřešilo. Buď normálně napsat přímo mail v angličtině a nebo sehnat někoho, kdo japonsky umí. Vím přinejmenším o dvou lidech. :)


Maji stejny offset jako puvodni disky z pajera. Zadny adapter, klasicky 12mm hex. Jo a zase se objevily na ebay, takze to nebude s tou japonstinou tak horky.
Obrázek
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

OK, dal jsem teda na vaše rady ohledně offsetu a objednal tyto disky Tak snad to bude za ty peníze stát. Radši bych stříbrné, ale ty na ebay nebyly a ty druhé se mi černé moc nelíbily.
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Chtěl bych se zeptat jaké disky použít k pneu FLAT IRON 1,9. Při nasazení na standartní disk 1,9 je pneu volná a jak jsem se dočetl na netu tak vnitřní průměr pneu je 51 mm a průměr 1,9 disku je 48 mm. Nějak mi to nejde dohromady.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

1.9 disky

já je mam na axi
Obrázek
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Co to je za disky a jaký mají průměr ?
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

1.9 disky

člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Tak z toho nejsem vůbec chytrý, u disků je uveden průměr 48 mm a to je stejné jako mám. Přesto mi gumy na nich jsou volné.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

1.9 disky

o tomhle problému se tu už psalo někde f 1.9 scale tires-přehled,já vim jen to že tam pasujou super.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126

Zpět na „Kola a pneu“