Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Droop setup

pánové věci znalí....jak vlastně funguje, jaké jsou výhody, nevýhody tohoto řešení, něco jsem našel ale s mojí angličtinou se toho moc pochytit nedalo....díkza odpovědi
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

zkus google překladač 8)
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ucelem "droop" setupu je zachovani delky chodu tlumicu a pritom snizeni teziste. Je nekolik moznosti, bus se da pruzina cela pod pist, pak ale auto v podstate vubec nepruzi. Vhodne jen pro extremne pomalou jizdu - crawlery.

Na scale auta se pouziva kombinace pruziny pod i nad pistem. Treba pul napul. Auto sedi nizko a pritom ma zachovano krizeni a jeste trochu pruzi.
Obrázek
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

dík...google překladč jsem zkusil, játro zas nejsem, ale nějak to smysl nedávalo, samozřejmně se něco pochytit dalo, ale není to ono......potom se ale musí zvolit na obou pružinách cca poloviční tuhost pokud to dobře chápu??
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Občas je trochu problém vůbec nějaký dost malý pružiny sehnat.
To jak maji byt tvrde je otazka chovani pri jizde a zkouseni....
Obrázek
Uživatelský avatar
mocheek
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Mám tlumiče od Junfac, který mají pružinu pod i nad pístem. Na moje lehké auto byli moc tuhý , tak jsem vzal pružiny pro AX10 http://www.tcscrawlers.com/TCS-Internal-Shock-Springs-for-Axial-AX10-Scorpion-Very-Soft-Strength-4-each-p-16664.html, rozžízl je v 1/3 a jsem naprosto spokojen
LR Defender 110 Hard Top MP
HPI Baja 5B SS
Spektrum DX3S

http://www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Maximo píše:dík...google překladč jsem zkusil, játro zas nejsem, ale nějak to smysl nedávalo, samozřejmně se něco pochytit dalo, ale není to ono......potom se ale musí zvolit na obou pružinách cca poloviční tuhost pokud to dobře chápu??


no neni moc přesnej ale pomůže!
dělal jsem takovej pokus s kamarád, napsal jsem text, asi 4 souvětí, přeližil si to do němčiny, angličtiny,ruštiny (azbuka), španělštiny, japonštiny a pak zpátky do češtiny, a vůbec jsme nevěděli o co jde, protože se to úplně změnilo během těhto procesů! :twisted:
... ale to je trochu z jiného soudku
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

mocheek píše:Mám tlumiče od Junfac, který mají pružinu pod i nad pístem. Na moje lehké auto byli moc tuhý , tak jsem vzal pružiny pro AX10 http://www.tcscrawlers.com/TCS-Internal-Shock-Springs-for-Axial-AX10-Scorpion-Very-Soft-Strength-4-each-p-16664.html, rozžízl je v 1/3 a jsem naprosto spokojen


Jo tyhle pouzivam taky, akorat je mam uvnitr LOSI tlumicu. :mrgreen:
poměr cca 1/3 nad a 2/3 pod, ale chtělo to víc nad, moc to skáče.
Další pokus bude asi 50 na 50.
Obrázek
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

tak nevím...na scx mám origo tlumiče, pružiny a s tou náloží co veze(2 šestičlánky, 3í článek na osvětlení plus nějaký ty serepetičky) sedí tak že na pružení zbývá cca cenťák a zdá se mi že to funguje docela dobře
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Maximo píše:tak nevím...na scx mám origo tlumiče, pružiny a s tou náloží co veze(2 šestičlánky, 3í článek na osvětlení plus nějaký ty serepetičky) sedí tak že na pružení zbývá cca cenťák a zdá se mi že to funguje docela dobře


Kdyz to funguje, tak bud rad ne. A tim padem to nemusis resit.
Obrázek
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

:P tjn.....jen mě zajmalo co je to zač a jak funguje, pponěvač jsem na to poslední dobou docela často narážel....
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Názorný vysvětlení rozdílu droop - sprung na stránkách Junfac:
http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... f8d732edc4

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“