Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Kardany - video

No já nevím, jestli bychom mohli v tomhle případě zanedbat nestejné natočení kol. Měřili jsme to na feldě a když ještě nebyl zdaleka plný rejd, tak na vnitřním bylo 20° a na vnějším 16° což mi vyloženě zanedbatelné nepřijde. No a rychlost kol v zatáčce, jak Wojta říká, by se v tom asi taky měla nějak projevit ne? Jinak Wojto, ono to zdánlivě odolnější je, ale vzhledem k tomu, že ty křížové poloosy jsou v podstatě výsada jen Jeepů, to tak asi nebude. Že by Jeepy zrovna oplývali vysokou odolností náprav se říct nedá. V podstatě všechny ostatní tereňáky maj homoklouby. Jestli to právě nebude tím, že časem se ten nerovnoměrný chod prostě projeví na životnosti.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kardany - video

No jasně že blbnu! Když diferák, tak nikdy nebudou stejně! To už je deformace! 8(
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kardany - video

chlapi, sledujem diskusiu, ale uz som sa stratil :-( vedel by niekto z toho spravit nejaky zaver, co by sme si z toho mali zobrat pre RCcka?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Kardany - video

No já si myslím, že minimálně to, že by jsme se měli snažit dát osu hrušky a osu výstupu převodovky do rovnoběžnosti, tzn. pomocí horních linků nastavit naklopení nápravy, tak aby to +- sedělo a úhly na kloubech u převodovky a rozvodovky byly tak nějak stejné. Není řečeno, že když to tak nebude, tak se ti to za týden odjebe, ale určitě to má alespoň nějaký malý vliv na rovnoměrnost chodu celého hnacího ústrojí a tím i rovnoměrně opotřebované ozubení v rozvodovce. Já kdysi ozubení zadní nápravy zrušil a ten kardan jsem měl právě špatně smontovaný, neříkám, že to bylo kvůli tomu ale pomoct to tomu mohlo.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kardany - video

Hlavne zkontrolovat jaky ma uhel hruska na naprave i po propruzeni.
Ja pri nastavovani udelal chybu a s propruzenim se uhel kardanu a hrusky zvetsoval. Pekne se vzajemne sezvejkali.
Naposledy upravil(a) Woyta dne 09.01.2014 17:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kardany - video

A u kardanu, který jde složit i jinak (např. novej axík), dát pozor na to, aby čepy vstupní vidličky na převodovce a výstupní vidličky na hrušce byly rovnoběžně. (jako ten modrej na obrázku)
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kardany - video

super, teraz je to fcelku jasne...vdaka :hura:
inac som rad, ze sa tu otvaraju aj taketo temy, aspon sa nieco naucime.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kardany - video

Jedno prehlednejsi.
[youtube]DDmz0tibVGM[/youtube]

Ted mi dorazili kardany Cappu Jeden ma osy rovnobezne a druhej pootocene o 90st. Srandisti jedni.

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“