bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Axial SCX10-Rubicon RTR

Ahoj, chystám se předělat na tomto RTR modelu řízení na kovové, a to včetně té páky serva. A tady si nejsem jistý, kterou objednat, nevíte někdo náhodou, kolik je tam zubů? Jasně, můžu to rozhodit a podívat se, ale to se mi zrovna teď nehodí a nechce a třeba je to notoricky známá věc a někdo bude vědět... tak se omlouvám za možná trochu zbytečný dotaz... Předem díky...
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

tak napiš jaký máš servo
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

asi original axial, když na rtr ??
Obrázek
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

tak může bejt jiný ne?....
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

muze, ale nemusi. to by snad napsal ne ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

ty vole to je debata :-D pokud je tam origo tak má 25z jestli se nepletu a pokud je tomu tak tak já mám tuhle páku a gut :-)
http://www.mz-racing.net/p2701-r17003-p ... u-25z-1ks/
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

Mám originální servo, co jsem našel na MZ racing páky, tak bylo vždy uvedeno, na jaké servo to je, ale kdo je výrobce toho originálního serva, to jsem nikde nenašel. A ještě mě napadlo, někdo tady na fóru psal, že když se to originální řízení vymění za ten upgrade kit, zmenší se rejd, protože se táhlo řízení v krajním rejdu opírá o pouzdro rozvodovky na nápravě - máte s tím někdo zkušenost?

Ale každopádně, všem co odpovídali díky za pomoc naprostému bezradnému začátečníkovi :-)
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

bushman píše:Mám originální servo, co jsem našel na MZ racing páky, tak bylo vždy uvedeno, na jaké servo to je, ale kdo je výrobce toho originálního serva, to jsem nikde nenašel. A ještě mě napadlo, někdo tady na fóru psal, že když se to originální řízení vymění za ten upgrade kit, zmenší se rejd, protože se táhlo řízení v krajním rejdu opírá o pouzdro rozvodovky na nápravě - máte s tím někdo zkušenost?

Ale každopádně, všem co odpovídali díky za pomoc naprostému bezradnému začátečníkovi :-)


K tomu táhlu: V pytlíku s ND máš platíčko, kde jsou páky serva. Ze zadní strany jsou označeny, jaký mají počet zubů. Na autě máš to, které na tom platu není 8) U mého RTR Honcha to bylo 25tizubé.

Odpo se ti povídám, ale mám za to, že se to táhlo nikde nedotýká.
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

Ahoj, tak díky za radu, bylo to tak, jak říkáš. V ND mi chyběla páka s 25 zuby, s 23 a 24 tam mám, takže je to jasné. Délku a rozteč jsem si odměřil, tak snad jsem to trefil. Uvidím zkrátka, až to všechno přijde, kde jsem se seknul... :-)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

Originál Axial AS-2 (v podstatě = BlueBird) má 25 zubů, stejně, jako třeba Futaba, Savox, nebo běžný číňani - TowerPro, Turnigy, apod.
Ta páka od Wendise pasuje, ale je delší - má rozteč děr 20 a 24 mm. Budeš mít sice rezervu pro rejd, ale bez úprav se můžou v delší díře křížit těhlice se šroubama v nápravě a kloub na páce se spojovačkou. Přesná náhrada, jako original 20mm Axial, je "short" verze s roztečemi 16 a 20 mm: http://www.mz-racing.net/p3606-r17022r- ... short-1ks/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

P.S. S alu řízením se rejd nezmenší, ale kvůli připojení táhla od serva až na vyúhlenou páku těhlice se změní poměr výchylek, takže to pak má na jednu stranu (u kitu běžně doprava) větší rejd, než na druhou. Dá se to doladit prodloužením táhla a odpovídajícím odklonem středové polohy páky na servu, ale většina lidí na to kašle.
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Axial SCX10-Rubicon RTR

Jj, s tou pákou je to pravda, já jsem to doma odměřoval a objednával jsem tu short verzi, takže by to mělo být v cajku...

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“