Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

Nenech se odradit. S otevřeným předním diffem se jezdí úplně v pohodě.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

Tak to tu trošku oživím :-)
Otevřel jsem přední dif a jezdím s tím už víc jak měsíc a myslím v pohodě. Dokonce jsem se s rodinou vydal na Velký Javorník a i s předním otevřeným diferenciálem jsem neměl žádný větší problém. Myslím, že průjezd terénem mi daleko víc omezují scale gumy. A je fakt, že auto má o dost větší rejd - teda snáz to zatáčí na max, servo nemusí překonávat odpor pneu. Na trial to opravdu není, ale splnilo to moje očekávání. Terén, který jezdím to zvládá bez problémů. Takže spokojenost :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

gecko-x píše:Tak to tu trošku oživím :-)
Otevřel jsem přední dif a jezdím s tím už víc jak měsíc a myslím v pohodě. Dokonce jsem se s rodinou vydal na Velký Javorník a i s předním otevřeným diferenciálem jsem neměl žádný větší problém. Myslím, že průjezd terénem mi daleko víc omezují scale gumy. A je fakt, že auto má o dost větší rejd - teda snáz to zatáčí na max, servo nemusí překonávat odpor pneu. Na trial to opravdu není, ale splnilo to moje očekávání. Terén, který jezdím to zvládá bez problémů. Takže spokojenost :-)

:?: Kdy jsi byl na Velkém Javorníku :?:
Taky uvažuju nad otevřením předku - na jednom autě ( už ho tady nechci jmenovat, aby z toho zase lidi neudělali kovbojku), které má zvětšený rejd, pořád lámu Céčka.... Sice s ním mladej jezdí extrém, ale zase nebudu pořád investovat.... :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

bohužel týden po vás :-) Měl jsem oslavu, tak jsem si to střihnul s rodinkou o týden později :FINE:


kanaďan píše:
gecko-x píše:Tak to tu trošku oživím :-)
Otevřel jsem přední dif a jezdím s tím už víc jak měsíc a myslím v pohodě. Dokonce jsem se s rodinou vydal na Velký Javorník a i s předním otevřeným diferenciálem jsem neměl žádný větší problém. Myslím, že průjezd terénem mi daleko víc omezují scale gumy. A je fakt, že auto má o dost větší rejd - teda snáz to zatáčí na max, servo nemusí překonávat odpor pneu. Na trial to opravdu není, ale splnilo to moje očekávání. Terén, který jezdím to zvládá bez problémů. Takže spokojenost :-)

:?: Kdy jsi byl na Velkém Javorníku :?:
Taky uvažuju nad otevřením předku - na jednom autě ( už ho tady nechci jmenovat, aby z toho zase lidi neudělali kovbojku), které má zvětšený rejd, pořád lámu Céčka.... Sice s ním mladej jezdí extrém, ale zase nebudu pořád investovat.... :-D
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

a ty céčka se lámou kvůli originál zavřeného předku a většího rejdu?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

no jestli se lámou céčka pro ten rejd a zavřený dif nevím, jezdil jsem s origo plasťákama celkem dlouho a v pohodě. Teď je mám v kovu. Moje důvody byly, jak jsem psal výš, hlavně kvůli praskání jehel v CVD-čkách.
sWiNe píše:a ty céčka se lámou kvůli originál zavřeného předku a většího rejdu?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Petr Sekula
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 03.07.2014 6:33
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: otevřený diferenciál v axial napravách

Podle mě strašně stresujete nováčky :-D Já jsem sobě a synovy složil DINGO a máme odjeto 5 expedic a jeden trial a nic neupadlo a je to základ :FINE: Chce to i používat hlavu a né vše se dá vyjet :CIAO:
Petr Sekula, Otrokovice

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“