Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Tak dnes jsem zase dělal na další vizualizaci.
Koncem ledna by měly být první nápravy, je objednaná ověřovací série, takže beru závazné objednávky pro první zájemce. Nápravy se budou dělat ve standartní šířce SCX-10 a Wraith, není samozřejmě problém i individuální úprava.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

prodavas jen obal nebo i se strevama? CVD nebo kosti? cena je jaka? drzaky standart scx?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

stiifii píše:prodavas jen obal nebo i se strevama? CVD nebo kosti? cena je jaka? drzaky standart scx?


Nápravy budou komplet v plném tuningu, tj. včetně řízení, včetně kardanových poloos, ložisek, držáky čtyř linků. Vše ještě postupně upřesním.

Orientační cena za přední nápravu 4 500,- a za zadní 3 000,-
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

Asi mě tu ukamenujete, ale .......
Martine, fakt si myslis, že to za tu cenu prodas? Hodnotu to jistě má, ale, když vezmu cenu plast axialu, které si myslim fungují, dají se zkrátit, eventuálně osadit tvým tuningem, furt jsem na ceně úplně jinde, než 7500 za první kusy. V nabídce se zřejmě cena upraví, ale moc rozdíl to nebude, ze?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Modulární nápravy Axial

Noooo kdyz teda pocitas, tak kdyz vezmu hevy duty kola axial, slickuv plny (kardan poloosy, vlozky, tyhle Ccka, cely rizeni) tuning predku a vlastne i zadku plus vsude loziska (ok, relativne par korun) tak jsi kde? Ja.myslim, ze zbyvajici cena je za ten futral a nohavice, co se proste nevyviklaj, neni zla. Zakazkova vyroba. Za kolik ti to kdo kde udela, kdyz to prineses namalovany......

Ja bych treba chtel jen obal s nohavicema a Cckama, zadek taky jen obal ze bych to presadil ze stavajiciho axialu pac mam vse zdrave. To by kostovalo kolik...? Nebo zadek musi byt komplet..?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Modulární nápravy Axial

to je jasný - co by kdo nechtěl http://www.mz-racing.net/hledani/?query=n%C3%A1prava
cenově obdobný...

A co se toho počítání týče - jen předek!!!
nápravu mám takže vyjdu z toho a jen tuning a repas po 4 letech používání:
řízení Slick 1100,-
konverze prodl. pák 160,-
ložiska 120,-
zpevňovací vložka 360,-
kardanové poloosy 1100,-

Takže to máme: 2840,- jen za "oživení" stávající přední nápravy. Plus pošta a jsem tam za trojku jen to hvízdne. Čili cena 4,5t není zas tak zlá za celou novou nápravu komplet...
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Modulární nápravy Axial

a budou mít nějaký otvor na doplnění oleje ?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

Ok, už jste mě prepocitali, ale nepresvedcili. Nic neni navěky a vzhledem k tomu, ze je to nový, nevyzkouseny zdrzel bych se posuzovani, jak bude fungovat za 4 roky a kolik bude stat servis po takove době.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Modulární nápravy Axial

gecko-x píše:No, možná použít vevnitř osu durch, napevno spojenou s oz.kolem a převod 1/1 a máme možnost malinkatyho obalu na dif. Žák nějak jsem si to chtěl udělat, jen ještě nebylo kdy :-(

hruška 1:1 = nereálný. - čím těžší převod, tím horší torque twist
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Modulární nápravy Axial

gecko-x píše:Asi mě tu ukamenujete, ale .......
Martine, fakt si myslis, že to za tu cenu prodas? Hodnotu to jistě má, ale, když vezmu cenu plast axialu, které si myslim fungují, dají se zkrátit, eventuálně osadit tvým tuningem, furt jsem na ceně úplně jinde, než 7500 za první kusy. V nabídce se zřejmě cena upraví, ale moc rozdíl to nebude, ze?


Hele já je koupím jak to pude.... Takže třeba mě je prodá...Nechcu žádný bazmeky a radši si trochu připlatím než abych kupoval něco z rc4wd
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

eos píše:
gecko-x píše:No, možná použít vevnitř osu durch, napevno spojenou s oz.kolem a převod 1/1 a máme možnost malinkatyho obalu na dif. Žák nějak jsem si to chtěl udělat, jen ještě nebylo kdy :-(

hruška 1:1 = nereálný. - čím těžší převod, tím horší torque twist

Aaaaaa, tak to mě nenapadlo. To může byt důvod, proč to nikdo nedělá ;-)
Tak to jsem nedomyslel :-D
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Slikovy věci mám rad a hojně je používám a doporučuji at už jde o převodovky rozvodky a kardany ale do tohohle nejdu za tu cenu mám 4 ks origo náprav axial takže zde kšeft neudělám a tudíž nebudu moci ani doporučit. Přeci jenom za ty peníze koupíte kit axialu ne 2 nápravy ale to je věci priorit není mi lito utratit peníze za kvalitní věci no a na můj vkus je ta náprava také moc hranatá . ;-)
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Modulární nápravy Axial

Je to prostě kusovka, více-méně zakázková výroba. Je třeba si uvědomit, že s velkou sérií se nedá konkurovat. Vždycky to bude drahý, pokud se toho nenaseká kvantum. A to má Slick ještě tu výhodu, že to prodává bez obchodníka. Stačí si k tomu připočítat marži obchodníka, DPH a najednou by se přední náprava prodávala za stejnou cenu, jako celý podvozek Axial.
Ony si ty nápravy kupce určitě najdou ... nebude jich hodně, ale jakmile bude někdo tak zoufalý, že vyzkouší několik jiných a nebude spokojený, sáhne po Slickových nápravách. Předpokladem je ale opravdu vysoká kvalita a spolehlivost a pokud Slick vychytá vše tak, aby to fungovalo na 105%, bude se to prodávat.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Počkat, tak tohle se prodává za 4649
a podle foto v tom nejsou ani ložiska, ani poloosy (kdo ví jestli převody)????? 8o 8o 8o
http://www.mz-racing.net/?page=product_detail&id=12320

Tak si říkám, jestli je nějaká diskuze o tom, jestli já nabízím KOMPLET
nápravu za 4 500,- drahá, zbytečná, nemyslíte? :-p

No a teď vážně, pravda je, že většina z vás, co chtějí, aby ta základní náprava za nyní cirka 1 600,- trochu fungovala, tak si do ní postupně koupí poloosy (1150,-) set tuning řízení (1380,-) konverze prodloužení (160,-) alu C-Hubb (900,-) ocelové vložky (360,-) vymezovací vstupní hřídel (250,-) a někteří fajnšmekři i Heavy Duty Gear za 900,- a jsem hned na 6 700,- hezké, že? A to máte pořád plastové tělíčko a nápravu bez možnosti dalšího modularního předělávání, změnu šířky, záklonu, atd. ;-)
Jsem drahý za 4 500,- ?
Já si koupil jednou zahraniční celokovové nápravy Axial ve slevě za 5 200,- , dva dny mi trvalo, než jsem z nich udělal vůbec funkční nápravy a pak jsem je ihned pustil do světa, děkuji, nikdy více!!! :-I :-I :-I
Nedávno jsem viděla další Alu nápravy na Axial Wrait, které jsem opravoval, taky velká paráda, za hodně peněz málo muziky!
Znám nápravy od RC4WD, opravuju je, taky nechci!

Chci vlastní, který budou fungovat.


Já o ceně nediskutuji, protože vím co vám za vaše peníze nabízím a myslím, že kdo má od mě komponenty to ví taky. Nabízím k nim servis, poradenství, úpravy na zakázku, náhradní díly. Znáte jiného výrobce, který vám to nabídne?

Ta možnost, že by se prodával jen obal a vy by jste si do toho dali pajšl ze svého tu samozřejmě je a chtěl bych to nabídnout, proč né. A pokud se v budoucnu bude dělat větší série, tak cena by mohla být nižší, ale né nějak výrazně, protože je tam pořád velký podíl ruční práce při kompletaci a to je vlastně ta nejdražší položka.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

No a teď vážně, pravda je, že většina z vás, co chtějí, aby ta základní náprava za nyní cirka 1 600,- trochu fungovala, tak si do ní postupně koupí poloosy (1150,-) set tuning řízení (1380,-) konverze prodloužení (160,-) alu C-Hubb (900,-) ocelové vložky (360,-) vymezovací vstupní hřídel (250,-) a někteří fajnšmekři i Heavy Duty Gear za 900,- a jsem hned na 6 700,- hezké, že? A to máte pořád plastové


nech to na zákaznících at se rozhodnou ja do tvých náprav nejdu mně stačí základní plastové na to co jezdím ;-) mimo to dobré zboží se chválí samo :-p
Naposledy upravil(a) Mr-Monty dne 04.12.2015 18:25, celkem upraveno 1 x.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“