Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Icyclaw píše:
Slick7 píše: Nedávno jsem viděla další Alu nápravy na Axial Wrait, které jsem opravoval, taky velká paráda, za hodně peněz málo muziky!
Znám nápravy od RC4WD, opravuju je, taky nechci!


Pokud myslis ty Alu napravy z oranzovyho Wraitha od Boomracingu, podle kterych ty tvoje kopirujes, tak urcite. Navic ty napravy jsou v naprostym poradku, to ze mas tendenci jen predelavat veci aby ti z toho sli prachy to je potom jina.
Hlavne mi prosim nerikej ze si nerekl ze je budes kopirovat, protoze toho Wraitha co delas si primo rekl cloveku ze je okopirujes.
Jedinej kdo tu ted vypada blbe jsi ty, protoze ty si se snizil na ty "cinsky" a delas kopie.
Je jasny ze se te tu lidi budou neustale zastavat, protoze jsou z tebe vyrizeny, ale nedelas nic jinyho nez kopirujes to co cinani od Boomracingu, GPM a Topcadu delaji uz dlouho a hlavne za tretinovy ceny. A jestli si mam koupit napr. CVD za 320kc, ktery mi jedna sada vydrzi 1-2sezony bez vuli a nebo tvoje, tak promin, ale radsi si koupim dve levnejsi sady a jeste k tomu budu mit od cinana slevy apod.

Ja bych rad podporoval zlaty cesky rucicky, ale ty, ktery maji originalni napady a umi se prosadit a ne jen kopirovta dily z aut ktery k tobe chodej a delat z toho pak vlastni uzasnej produkt...
Az vyrobis neco od piky od pocatku a bude to fungoval opravdu originalne, tak mas me jako dalsiho zakaznika, ale do ty doby jsi jen prekupnicek a kopirujes veci.

PS: vsechny tyhle veci od GPM cinana dostaly nedavno certifikaci G6 Recon, takze asi neco umeji, nez budes argumentovat ze jsou na nic.


Díky, teď jsi mi otevřel oči a máš pravdu, sprostě kopíruji co už jiní vyrobili , takže se moc omlouvám všem těm výrobcům, které jsem okopíroval a všem těm modelářům, které jsem sprostě obral o jejich peníze za moje předražené kopie. Od teď si je prosím kupujte u jejich pravých výrobců a kdyby jste nevěděli, kteří to jsou, napište si SZ Icyclawovi, on vám jistě rád poradí :hura: :hura: :hura:

Né, já si myslím, že za BLBA, jsi tu akorát ty a tenhle tvůj příspěvek, který jsi tady vypotil.
Ano, ty nápravy které uvádíš mě opravdu INSPIROVALI, ale jestli je tohle jejich kopie, tak to máš asi dost malé rozpoznávací schopnosti, nemyslíš? To je, asi jako by jsi řekl, že mercedes kopíruje škodovku, čtyři kola, čtyři dveře, volant, skla, světla, kde je jenom sakra rozdíl? :-p
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Modulární nápravy Axial

Já myslim, že není potřeba se tady nejak moc rozvášňovat.

Proste sou ruzny skupiny lidi.
Megalomani - tem je uhel zataceni 360 stupnu malo, všechno chtej idealne z titanu nebo karbonu a pokud na tom není cedule hifi, tak pro ne nemá vyznam se o tom vůbec bavit. Tady je docela velka sance... :mrgreen:
Pak tu mame rasisty, třeba jako ja, kteří zrasej co muzou, do axika davaj 4 pole motor na 3s. Nepouzivaj zadny tjuningy a hlavne porizujou dily za par dedku, když to vodejde, jako ze to vodejde. (vcetne axial prevodu, ne ty zelezny, ale ty sou zas zbytecne drahy)
No ale stejne většina lidi patří mezi nudisty, kteří si provozuji svy nudny axiky, tak jak je poridi, sem tam mozna drobna uprava. Rejd jim staci jak je, naprava jim staci jak je a o to de.
Pak sou tu ještě prostituky, něco koupej, zkurvej to a poslou dal....ale to sem ted nebudu michat. (Ne a nemam na mysli nikoho konkretniho) :roll:

Takze kazda věc si kupce najde, at se vam to libi nebo ne a tim bych to uzavrel.

Teda ještě ne, za mě bych dal přednost před tuněním axiala něčemu víc scale.
já dávám přednost vzhledu, při řekněme standardní životnosti i funkčnosti.
Ale to je jenom proto, že mi někdo prozradil, že ten model umí i couvat.
(já vim mínusovy teda mozna plusovy body no, ale těch pár postižených mi to snad vodpustí)

HOUK (sem musel trochu pocestit to howgh a ted du hledat dymku miru)....
Obrázek
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Nechtěl jsem se do tohoto honu na čarodějnici zapojovat, ale už mi to nedá. Icyclawe jak je možné, že jsi v prosinci padl z jahody na znak? Tedy podle toho co jsi tu vypotil rovnou na hlavu. Doufám, že tě na jaře nepotkám na Ještědu, protože jestli ano nebav se prosím se mnou. Musel bych si totiž vzít na ten fundovaný rozhovor do ruky klacek.
Sorry za zasírání vlákna, ale už jsem se nemohl nezapojit!
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Modulární nápravy Axial

Ahoj lidi, zapojím se do diskuze ,protože ten wraith co měl Martin doma byl můj. Posílal jsem ho k Martinovy z velice jednoduchého důvodu, zničil jsem závity na uchycení céček, uchycení domků řízení k céčkům mělo vůli a cvd poloosy taky. Chtěl jsem aby se na to Martin podíval a dal tam svoje dle mého názoru odolné díly, poloosy, domky řízení a zpravil uchycení céček co jsem pokonil.
On to vzal úplně od začátku a dokopal se k tomu co už já osobně vím že plánoval dlouhou dobu a udělal svoje vlastní obaly náprav, že ho k tomu inspirovaly nápravy od Boomracingu o tom žádná, ale co je na to špatně. Jak znám Martinovy díly budou odolné a vychytané a cena to je na každém, já osobně až ošoupu plasťáky rád je zkusím. Mám celé auto od Martina a jediný problém jsem měl povolení kardanových křížů z hřídelek, od té doby co Martin používá silnější lepidlo se mi to nestalo, tedy na poslední expedici se povolil kardan, ale ten jsem lepil já v tom byl problém :-D A upřímně jezdím jak doby..k a auto jezdí a drží, vždy když se něco rozbilo, bylo to mojí odbornou montáží :-D .
Více to nebudu řešit je na každém zda si to koupí a nebo dá přednost jinému produktu. Martin toto téma založil jako nabídku náprav a návrhů pro zlepšení. Myslím že není nutné se tu hádat, jsou to jen autíčka :BYE:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Modulární nápravy Axial

Jak to tady pozoruju (krom těch osobních diskusí), každému by bylo vhod diferák úplně vypustit. Mikrobambule, vrznout tam šnekovej převod a průjezdnost nekonečná, brzdí to samo v nápravách - jóóó i to by se mi líbilo, ale to je opravdu pro trialovej speciál, s tím se asi moc jezdit nedá...

Chce to čas!!! Osobně bych diskutovanou ala axialáckou megahrušku nechal a těch pár co to opravdu prožívaj a ty co touží po změně - tedy třeba pro mě - kjdyž na ně tak koukám jak jsou rýsnutý, ony modulární nápravy nechávají i dostatek prostoru pro portály. Copak to nevidíte, to zakončení - šup do nohaviček, dvě ozubený kolečka, hned jsme s hřídelí takřka pod diferákem...

...tak co - už to taky vidíte????

Obrázek
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

nic nám nepodsouvej jsou to axial nápravy a zatím jen na papíře vlastně ani to né jen v 1a 0 :-D
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
musa
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 23.09.2013 21:44
Bydliště: Brno

Re: Modulární nápravy Axial

Icyclaw píše:
Ja bych rad podporoval zlaty cesky rucicky, ale ty, ktery maji originalni napady a umi se prosadit a ne jen kopirovta dily z aut ktery k tobe chodej a delat z toho pak vlastni uzasnej produkt...
Az vyrobis neco od piky od pocatku a bude to fungoval opravdu originalne, tak mas me jako dalsiho zakaznika, ale do ty doby jsi jen prekupnicek a kopirujes veci.

PS: vsechny tyhle veci od GPM cinana dostaly nedavno certifikaci G6 Recon, takze asi neco umeji, nez budes argumentovat ze jsou na nic.


Můžu se ve slušnosti zeptat, kolik produktů si od Slicka už vyzkoušel, že si se takto negativně rozepsal? S jeho výrobky mám dobrou zkušenost a vidím je i na jiných autech na expedicích.
Dál by mě zajímalo, kde jsi viděl něco takového co dle Tebe "kopíruje" - nápravy, aby se daly zkracoval, byly pevné, kompatibilní s axialem a masivní.
A v poslední řadě by bylo dobré, aby jsi vysvětlil, jak vyrobit nápravy od píky od počátku. Určitě je lepší si od každého výrobku vzít to nejlepší a z toho udělat plně fumkční celek.
Toyota Hilux Old Slick7 šásko, ostatní pořád ladím
http://summitjede.rajce.idnes.cz/

RC GEO BANDA BRNO http://www.rc4x4.cz/rc4x4-geocaching-f66/rc-geo-banda-brno-t16234.html
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Klidně se ptej ,ja proti Slikovy nic nemam a hojně jeho používam a všem doporučuji mám opravdu vyzkoušené a to opravdu v tvrdých podmínkách 2 rozvodky a 1 převodovku 5 ks kardanu a mrtě drobností na cc a maximální spokojenost. ;-) Ty nápravy se mi nelíbí tak jsem řekl jen svůj názor.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
musa
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 23.09.2013 21:44
Bydliště: Brno

Re: Modulární nápravy Axial

To nebylo na Tebe Mr-Monty, ale na Icyclawa
Toyota Hilux Old Slick7 šásko, ostatní pořád ladím
http://summitjede.rajce.idnes.cz/

RC GEO BANDA BRNO http://www.rc4x4.cz/rc4x4-geocaching-f66/rc-geo-banda-brno-t16234.html
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Tak došly první objednané díly, zatím jsou to jen ocelové obaly poloos (přední, zadní) a koncovka poloosy, co bude držet ložisko na zadní nápravě.

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

Trubka s "c" by nebylo marný na úpravu náprav axial, při zužování ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

gecko-x píše:Trubka s "c" by nebylo marný na úpravu náprav axial, při zužování ;-)


Uvidíme, co bude dalšího, už teď chystám další tři typy náprav ;-)
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

Pokud by to bylo prodejny zvlášť, dal by se venek stáhnout na pr.11mm a je to :FINE:
A když se tak na to divu, máš to za dvou kusů? Když jsem to kreslil pro sebe, určitě by byla výroba jednodušší z jednoho kusu, téměř celé na soustruhu, jen to vybráni odfrezovat, ale to jen tak mezi námi děvčaty ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Hele, pro tohle to přeci takhle chci dělat, kup si co chceš, uprav si to jak chceš, nastav a zkombinuj jak chceš.
Myslím, že pokud to dotáhnu do konce, vznikne časem hodně zajímavých náprav.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Modulární nápravy Axial

Aha, tak to joooo :YOP:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“