Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Modulární nápravy Axial

Po delší odmlce jsem zase tady s další plánovanou novinkou Tentokrát bych se pustil po špatných zkušenostech s celokovovými nápravami, které se mi dostaly do dneška do ruk, do vlastních náprav. Vzhledem k tomu, že už mám část komponentů vyrobených, tak udělat ostatní komponenty by nemělo být tak složité. Nápravu jsem nazval modulární, protože se bude dát postavit zcela podle vašich potřeb! V mé nabídce budou tyto nápravy o šířce náprav Yota, standart Axial SCX a Axial Wraith. Tyto nápravy budou vyráběné v typech přední zadní a přední průchozí a zadní průchozí.
Na nápravu půjde připevnit různorodé množství doplňků a chytů, které budou mít takřka neomezené množství nastavení a bude pouze na každém uživateli, co si vybere.
Základem nápravy bude léty prověřené ozubené soukolí Axial, ale už teď se pracuje na vlastním, ocelovém, ale to postupně. Tělo bude vyrobené z vysokopevnostního duralu, do kterého bude vložen diferenciál a obaly poloos. Obaly poloos budou ocelové trubky, na koncích se závitem. Na konce se nasadí C-hubby z duralu, které jsem už tady jednou ukazoval, ale budou upraveny, aby šli pěkně na klasickou válcovou trubku a né ty patvary co jsou na orginálech, tím se zajistí mnohem vyšší tuhost a životnost. Zde se taky dává velký prostor pro další možnosti nastavení záklonu. Vše dovrší kardanové poloosy a řízení, které už vyrábím. Chtěl bych docílit toho, že nápravy budou od výroby již v plném tuningu , celokovové a kvalitně zpracované tak, jak jste na to u mých výrobků zvyklí.

Vidím v tomto systému i velké možnosti pro individuální stavitele triálových náprav, kteří můžou použít pouze některé komponenty a pak si dotvořit ostatní dle vlastních potřeb.

Postupně zde budu přidávat další info a foto z výroby prototypu, takže se můžete zatím ptát a i připomínkovat.

Více foto zde: http://slick7.rajce.idnes.cz/modulove_napravy_Axial/

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Modulární nápravy Axial

Tak na to jsem zvědavý, vypadá to dost dobře.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Modulární nápravy Axial

Tak až to bude sem první zákazník!!!!!!!!!!! :OK: :OK: :OK: :tleskam: :tleskam: :tleskam:
SLEDUJI!!!!!!!!!!!!
Na ceně nezáleží.....A jak tě znám tak budou téměř nezničitelné na rozdíl od těch šmejdů z rc4wd...
Naposledy upravil(a) Deff maniak dne 23.11.2015 16:51, celkem upraveno 1 x.
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Modulární nápravy Axial

Neopomen jednu vec - aby ta hruska drobet lahodila oku...

Ci verze kulata/hranata


Ja bych treba vlastnosti naprav ocenil ale hranatozitu dle obrazku by neocenilo moje auto..
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Ahoj Martine. Už jsem s Tebou dlouho nepokecal :FRIENDS: ;-) Tento projekt se mi hodně zamlouvá a už teď vím, že do toho půjdu jako obvykle :-D Vše co od tebe mám, maká na 100% i když jsem se už dlouho nesvezl :oops: Moc se přikláním k eliminaci co nejméně jakýchkoliv ostrých hran. Dovolil jsem si vypůjčit jednu fotku z rajče a zkoušel čmárat, ale moc mi to nešlo :-D Udělat ty kryty alespoň vespod celé vyplněné a co nejvíc šikmé, nebo tak nějak :-p Pokud ti fotka bude zde vadit, tak to klidně napiš a já jí přepíšu na odkaz.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Modulární nápravy Axial

Taky jsem pro nějaké ''zkulacení'' ale těším se, moc! :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Jsem rád za první kladný ohlas, dík. ;-)
Co se týká hranatosti, souhlasím, rozhodně, toto není finální verze :NO:
Ono to není tak úplně jednoduché navrhnout nápravu, tohle je cirka práce za 24 hodin čistého času, ale potřeboval jsem si hlavně ověřit základní tvar, rozměry a udělat si celkovou představu.
Tahle náprava by měla i umět například i jiný typy ozubených kol, které se liší jen v detailech, např. LRP.
Možná se zasmějete, ale největší problém je u tohoto typu nápravy zadní typ, konkrétně upevnění poloos v diferenciálu a zajištění poloos proti vysunutí. Jediné slušné řešení, které mě napadlo, je celá osa z jednoho kusu, která je skrz diferenciál a zde zajištěna červíky proti protočení. V zdaní nápravě nebude tím pádem možné použít originál funkční diferenciál, pouze uzamčený. :-p
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Modulární nápravy Axial

Já ti nevím, tedy vím, že je to moc složité, ale dnes, když si kluci trialoví vyrábějí uzávěrky do Axiálových náprav, přijít s pevným diferákem?
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

milan008 píše:Já ti nevím, tedy vím, že je to moc složité, ale dnes, když si kluci trialoví vyrábějí uzávěrky do Axiálových náprav, přijít s pevným diferákem?

No, nemyslím si, že by to byl neřešitelný problém. Pokud by se našel někdo, kdo by nutně potřeboval mít otevřený diferenciál v zadní nápravě, o čemž pochybuji, tak bych to vyrobil. ;-)
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

No, když o tom tak přemýšlím, tak jsem to právě vymyslel, dokonce to bude mít i jednu výhodu. :FINE:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Modulární nápravy Axial

:tleskam: Skvělé, já totiž potkávám na závodech auta, co maj ovládaný diferáky v obou nápravách, a přestože maj celkem dlouhý rozvor, tak zatáčejí na sakra malým prostoru. 8o
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Slick7 píše: Možná se zasmějete, ale největší problém je u tohoto typu nápravy zadní typ, konkrétně upevnění poloos v diferenciálu a zajištění poloos proti vysunutí. :-p


A co něco na tento způsob Marťo: http://www.vanquishproducts.com/currie-rockjock-scx10-rear-axle-assembly-clear-anodized/
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Modulární nápravy Axial

Hmmm... A zrovna si už nějakej ten tejden (no, asi už je to i nějakej měsíc) říkám, že v příštím roce to chce zase něco vyzkoušet. Něco hodně hustýho a krutopřísnýho. Nu a vlastně všechno je tak nějak v hlavě, ale chtělo by to i nápravy (asi Axial), ale když půlku věcí do nich vezmu stejně od tebe, že je skoro škoda že tu chybí nějaká koncepce. Zase rozprodávat komponenty co zbudou po stavbě jako letos...
A ejhle, ono se to začalo řešit samo :OK: :OK: :OK:

Takže nápravy joooo!!! Beru všema deseti, takže si mě zapiš do pořadníku. Tohle prostě musím mít... Držím palce ať se dílo daří!!!
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Modulární nápravy Axial

Ty Currie se amíkům fakt povedly! Slickův návrh je parádní, taky bych se přimlouval za "zakulacení" těla a krytů. Když píšeš o vlastním soukolí, nevyplatilo by se udělat menší vč. těla nápravy, aby byl diferák míň masivní? Mám pocit, že to je problém snad všech náprav na trhu, a že by se tam pár mm ubrat dalo. Každopádně (i jako spokojený uživatel kardanů) budu sledovat a přeju úspěšné dokončení vývoje!
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Modulární nápravy Axial

... Hlavne SCALE a ne zadny naklopeni hrusky jako ty curie. Me se teda nelibi ani trochu. A kdyz jsem to videl nazivo tak se mi chtelo plakat. Takovy kovovy megabambule. Nejhezci jsou proste Yoty tak nejaka obdoba by byla vhod. Ja bych treba chtel i hrusku mimo stred, ale to je, jestli spravne chapu, detail, ktery si muzu snadno nadiktovat, ze..

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“