Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

[quote="turbis
Zdravím
ten druhý červík je tam pouze pro jistotu a proto, že jsem nesehnal jeden tak dlouhý, který by prošel skrz a držel v dostatečné mase duralu. :(
[/quote]

Díky za informaci, ten červík pro jistotu jsem pochopil, mně není jasná funkce červíku který je tam originál na druhé silnější nekuželové části.

A stojanou vrtačku nemám, tak to bude fakt problém.
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

turbis píše:(v poloose žádný otvor nemám, jestli je to tvrdá ocel asi se mi tam bude těžko vrtat- a k čemu je červík na druhé polovině hrušky? )

Zdravím
ten druhý červík je tam pouze pro jistotu a proto, že jsem nesehnal jeden tak dlouhý, který by prošel skrz a držel v dostatečné mase duralu. :(
Pokud bude potřeba vrtat ten otvor do osy, používám kobaltové vrtáky a hlavně ten uvedený olej na obtížné třískové obrábění. Vrtat na malé obrátky s kvalitní vrtačkou ve stojanu - ještě lépe sloupovou.
Jinak s odstupem času se mi jeví asi jednodušší ta jehla. Zas tak často se to nerozebírá.
Faktem je, že u tak nelevného podvozku už by to mělo být vyřešené od výrobce.
Dále jsem musel řešit jiný problém. Při poslední soukromé expedici mi vyskocil z portálu třílinku nad nápravou ten středový kulák - prostě se vymlátil. Dovozce poradil okamžitě, ale bohužel pozdě. Prý hned při montáži před kulák i za něj osadit gumový O kroužek a podložky. Tím se to vymezí a nevymlátí. Opět problém, který by v pohodě vyřešil alespoň jednoduchý návod či upozornění přiložené ke stavebnici.
Jinak to ale šlape skvěle.
Ať to dobře jezdí i Vám. :wink:

Dobrý nápad, všechny vychytávky a zkušenosti, které je lepší aplikovat hned při stavbě by tu od dovozce mohli být a průběžně doplňovány. Otázka je , jestli by to po přečtení 40 stránek jak se čeho vyvarovat a jak čemu předejít někdo vůbec koupil

:lol:
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

no spis je otazka, jestli by se vubec nekomu chtelo tech 40 stranek cist :D , pokud by slo o me, tak bych se na to vyprd uz pred ctenim, proste jsem od prirody linej... :D
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Tak to máš dobrý. Nejlepší nápady a vynálezy pocházejí z toho, že vždy byl někdo línej..... a tak to vymyslel
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

Prosím jak přesně mám uzamknout přední dif. u cc-01 :?: díky bylo by dobré i foto :o
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

no proste to cely zalepis tavnou pistoli, ale davej bacha, at nezalepis mista, kam prijdou koliky druhyho dilu krytu...
jo a nemusel si to davat zrovna do threadu o TF :roll:
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

njn ale nevěděl jsem kam to mam šopnout asi do cc-01 viď jo a dik moc :lol:
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Na TF se mi vymlatil ten stredovy kulak trilinku asi po peti odjetych hodinach. Za ty prachy bych cekal fakt aspon nejakou kvalitu. :?

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“