Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Overdrive

Zdarec chlapi. Chtěl bych sebrat pár mouder a zkušeností z praxe s overdrivem. Jaký tam jsou nároky na převody a jakej tam je posun v ovládání? Díky :OK:
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Overdrive

Origo axík má 2,92. Jezdím v trialce předek 2,57 a zadek 3,30. Jiné varianty nejsou a tohle je největší rozdíl. Mám heavy duty ocelové převody se zahnutým zubem, nezničitelné. Rozdíl je obrovský, pokud jezdíš na milimetry mezi brankama, tak to fakt poznáš. Zadek to tolik netlačí ven, auto se tolik nehrne a jede přesnější stopu. Dělal jsem test, kdy jsem měřil poloměr zatáčení a dal nejdřív jednu sadu, pak druhou a pak jsem ještě zvětšil záklon rejdového čepu. Z původních 150 cm jsem se postupně prokousal na 75 cm. Původně jsem k tomu byl skeptický a nevěřil jsem tomu, protože u skutečného auta bys to hned vykřápal. Ale neodchází nic, trialka to má dva roky v sobě, ale je fakt, že to jezdí dvacet minut za měsíc. Nicméně ve světě se to jezdí normálně i na vytíženějších autech. Ale jako do nějakého rychlíka jako EXO, Yeti a spol bych to nedal, tam by to asi nebylo v olrajtu.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Overdrive

díky, chtěl bych to narvat do AST auta, kvůli zákazu DIGu a nějak se mi sešly doma dva druhy převodů, jen to jsou hliníkový převody, tak nevím, jestli si nenadělám do bot
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Overdrive

Já už to do něj dal :lol:

Dva druhy hliníkových do SCXka? to se mi nezdá, všechny tuningy už by měli být heavy duty steel teda origo tuning axial, bůhví co dělají ostatní no .... hlavně si spočítej poměry, ať víš co kde máš a nedáš to jako underdrive, resp. CS na driftu :-D
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Overdrive

taky neříkám že je to do scx 8) jsou to takový dva střepy, vepředu plánuju 1,83 a dozadu 2,28
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“