Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Převodovka MSP-02

Protože už jsou pomalu vykoupeny všechny převodovky MSP 01, kterou jsem před několika lety vyvinul a vyrobil, nastal čas udělat novou. Vzhledem k tomu, že nejsem moc spokojený s kvalitou originál převodovek od Axialu, řekl jsem si, že by stálo za to zkusit udělat tentokrát její vylepšený klon. Když se na originál Axial převodovku podíváte, je to samý plast, je tam jen jedno ozubené kolečko, které úspěšně časem podrtí ty plastový, je tam plastový obal, který se při dotahování krásně kroutí a spodní závity v plastovém těle se velmi rychle strhnou. Poslední dobou navíc nastal problém s dodávkou náhradních dílů :-(

Takže jsem udělal obal duralový, žádný zbytečný vybrání na těle, který by později zhoršovali možnosti upnutí, nebo uchycení převodovky a její vylepšování. Ozubený kola hned ze startu masivní, ocelová, uložená v kuličkových ložiskách, výstupní hřídel nerezová ocel s možností volby pro zákazníky, jestli s ploškama, nebo otvory. Hřídel pro umístění unašeče spuru je mnohem kratší, vyhodil jsem prokluzovou spojku, (kdo ji kdy použil), unašeč dural, se šesti závity pro uchycení spuru, držák motoru 2 mm silná nerezová ocel. Na převodovku jsem navíc přidal servisní šroub, aby se nemusela celé převodovka rozdělávat, když ji chcete promazat, prostě se vyšroubuje, vstříkne se mazivo, zašroubuje a jede se dál.
Původně jsem plánoval použít spury a pastorky originál Axial, ale na to není spolehnutí a nechci se vázat, takže si udělám vlastní. Tahle co jsem dělal, tak jsem na ní ještě nahodil ten zesílený originál spur Axial pro vyzkoušení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

další foto zde: http://slick7.rajce.idnes.cz/Prevodovka_MSP-02/
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Převodovka MSP-02

HEzkej popis... vypada to pouzitelne narozdil od tech predchozich.... chybi tam jedna takova zasadni vec.... kolik to stoji?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Převodovka MSP-02

Cenu sem samozřejmě taky uvedu, ale zatím jsem ji ještě přesně nestanovil, spury se ještě dělají a tak to tady jen ukazuji, zatím nenabízím.
Cenu předpokládám do 1 800,- včetně spuru a pastorku dle výběru zákazníka.
Zatím mě zajímají vaše názory, co by jste třeba chtěly změnit, upravit, vylepšit. Už jsem dotaz, jak je to zatěsněné proti úniku oleje. Tak tady píšu, není to těsněné, jedině jak to můžete trochu utěsnit je tak, že před spojením půlek obalu je lehce namažete vazelínou na ploše spojení. Dál doporučuji aplikovat hustší olej, ale tahle převodovka není konstruovaná, aby byly kola trvale v olejové lázni! :NO:
Servisní otvor pro namazáni je jen pro namazání převodů, né pro lití oleje do převodovky. :-D Uvědomte si, že i kdybych sebelíp utěsnil skříň převodovky, tak to proteče kolem ložisek, pokud se nepoužijí gufera.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Převodovka MSP-02

Martine já sem úchylák na odlehčování, já bych to hlavní kolo protáhnul soustruhem a ubral co by šlo. Mam rád zátěž na určitých místech a vše nepotřebné jde pryč. Ale většina to má jinak.
Jinak cena si myslim slušná a nápad dobrej.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Převodovka MSP-02

mara126 píše:Martine já sem úchylák na odlehčování, já bych to hlavní kolo protáhnul soustruhem a ubral co by šlo. Mam rád zátěž na určitých místech a vše nepotřebné jde pryč. Ale většina to má jinak.
Jinak cena si myslim slušná a nápad dobrej.


Hlavní kolo myslíš co? To velké ocelové na výstupu? To plastové velké snad né. Pokud bych ho odlehčoval, asi bych spíš zvolil odvrtávání, než se s tím ještě pižlat na soustruhu, co ty na to?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Převodovka MSP-02

Jasně, to velké ocelové. Já odvrtával také, na soustruhu to nešlo, no nešlo to ani odvrtávat, ale dokázal sem to
http://mara126.rajce.idnes.cz/Tedom_Fox ... 072646.jpg Ubíral jsem i dural, každý gram dole se mě hodil.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Převodovka MSP-02

Tak to už bude spíš mířit do směru individuálních úprav :-D Jojo, Snailer, to je mašinka, triálový speciál.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Převodovka MSP-02

Vem si, že to kolo je docela dobrý setrvačník, když to roztočíš a budeš to potřebovat ubrzdit, motor bude zbytečně přetěžovaný. Ale jak píšeš, můžeš to dělat jako individuální úpravu.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Převodovka MSP-02

Převodovka super i cena pěkná si myslím, takový nápad, že se teď rozmáhá C3 kategorie, nebyla nějaká úprava převodovky s DIGem? Jen taková idea :CIAO:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Převodovka MSP-02

Tak i to mě napadlo, ale kolik lidí by to chtělo? Kolik chtělo a kolik opravdu koupilo? Né, zatím jenom tohle a možná časem, kdo ví.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Převodovka MSP-02

Spíš by byla zajímavější 2-rychlostní. Ale to je asi to samé co ten DIG. Tady bude obrovská výhoda pro dvoumotor, ty převody nebudou mít problém.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Převodovka MSP-02

Ahoj, přesně jak píše Mára, popřemýšlej a namaluj 2 rychlostní na této bázi Axiálu. Sice již jednu vlastním Axiál od RC4WD a jezdila 3 roky na trialu v Avii a nyní jezdí v Offroadu. Funguje dobře, ale jedná se potom o náhradní díly, tady by byla výhoda dostupných dílů. Jen takový malý poznatek.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Převodovka MSP-02

Ahoj Martine,myslím že díky problému Axialu to bude žádané zboží. Mně se líbí moc a vzhledem k tomu že mám tři auta a RESQ1 má přes 5 kg bude to i pro mne dobré řešení do budoucna.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Převodovka MSP-02

Děkuji, jsem rád, že se líbí, dostupnost dílů je důvod, proč jsem to dělal, hlavně chci, ale kvalitu, které jsem schopen dosáhnout se svými prostředky. Teď to bude ještě taková malá testovací série, vychytávají se muchy, přemýšlí se co ještě vylepšit.
Pokud dělám svou vlastní převodovku, můžu i rychle reagovat na vaše přání, požadavky, třeba dvoumotorová verze, není problém.
Držák z nerezu dle vašeho přání, není problém, další úpravy, třeba záštita hlavního spuru, aby se tam nepletly kabely, není problém.

Jasně, dvourychlostní mě taky napadla Karle, hned jak jsi mi poslal ten odkaz, bohužel všechno je otázka peněz a bohužel i času, nedávám to, mám toho už nad hlavu, práce moc, času málo. :-( Potřeboval bych, aby měl den 72 hodin.
Mám rozjetý ještě jeden fakt velký projekt a ten mi žere strašně času, snad letos bych ho tady už mohl ukázat, no, nechte se překvapit.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Převodovka MSP-02

Se radi nechame prekvapit. Mas vlastni napravy, kardany, prevodovku, ramy - co to asi bude :-p letadlo?

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“