immortal
Uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: 21.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 4 - Modřany

kardany

znate nekdo tyhle kardany?? spis jestli mate nekdo snima zkusenosti???

pomnerne slusne a asi hodne vydrzi,ale i ta cena je znat

http://www.notyro.com/notyro/eshop/3-1- ... 50-mm-ocel
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Já je mám a musím říct že opravdu se investice do nich vyplatí.....absolutně bez vůle.....
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
MarekD16
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 28.06.2009 0:00
Bydliště: vinicne šumice

taky je mám doma...120% spokojenost
immortal
Uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: 21.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 4 - Modřany

to jsem chtel slyset--jdu je objednavat :tleskam:
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Takze-moje recenze ktemto kardanum od notyra!!!!!

Kardany Notyro mam v tatre 8X8 jeden kardan meri 27az28cm
druhy kardan ma 14az 17cm.....V sobotu sem snimi byl poprve na expedici v HK jezdeni bylo cca 2hod 15 tatra celkem namahana kopce voda vsechno mozny.....Kardany po 2hod jizde nemaji znamky opotrebeni proti HL kardanum ty sem mel vcoudu po jeden jizde cca 1hod byly vcoudu jak kdy,ale tyhle kardan od notyra nemaji chybu jen asi jedinou kdyby tam byl cervik alespon 3mm nebo tak nako ten 1,5 je maly rychle se strhne a nejde poradne utahnout takze tot jedina chybka na ktery sem pohoral na expedici,ze me upadl kardan na predni 2 napravy!!!!!Tot vse odemne......

Jeste chci napsat kardany urcite doporucuji do 4X4 aut na expedice tam tem kardanum nema pomalu co ublizit!!!jsem zvedav jeste do budoucna jak se budou jevit na tatre,ale zatim maji moji plnou duveru a nelituji 15 stovek za oba dva ze sem utratil a hlavne sem celkem rad ze mohu konecne koupit neco v cechach kloudnyho a za dobry peniz :!: :!: :!: :!: :!: ;-) :FINE:
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Tak mě přišli dneska dva kousky těchto kardanů. Vytáhl jsem je ze sáčku a hned se omastil jak z toho kypal olej.
No a proč to píšu. Namazané dobře, ale drhne to jak sviňa. Jeden dokonce se sekne když je úplně zasunutý a potřebuje se docela dost velká síla na jeho vytažení. Je to normální? Sedne si to ? Nebo to za chvilku vydře vnitřek? Moc nadšený z nich teda nejsem, ale jiné jsem neviděl takže nevím.
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Divíš se že drhnou když si je odmastil? :-(
Mazané jsou asi z nějakého důvodu!
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Já je neodmastil, ale omastil jsem se od toho. Tím jsem chtěl říct že jsou totálně zalité olejem. To znamená že jsou namazané. A přesto drhnou. Jakoby přes nějaké nerovnosti nebo já nevím co.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Asi bude nejlepší kontaktovat výrobce a on se vyjádří.Osobně si myslím,že si sednou,ale vyloučit výrobní vadu nelze.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Ja mam iba jeden, ale ten pracuje skvele. V najblizsich dnoch ich ocakavam okolo 20ks tak dufam, ze nebudem mat take stastie ako ty! :lol:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Lupino
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 06.11.2010 0:00
Bydliště: Česká Třebová

Tak po delším vahaní sem přidam muj pohled na kardany od notyra mam pouze 1ks ale i tak jsem rozčarován jejich vydrží jelikož ma najeto pouze polovinu toho co original plastak od axialu.Co se tyče vysouvaní a zasouvani kardanu tak nic nelze vytknout,ale co se tyče kříž tak tam je to byda a to velka jak piši vyše je tam pulku toho co origo a ta vule a vymačkání je tam neskutečne samozřejmě je něco na křiži ten se da vyměnit,ale celkem velka znamka opotřebení je i na samotne poolose což je na pytel.
Jsem zklaman po tak kratke době je tam ta vule obrovska takže za mě do něj znova nejspiš nepujdu tot muj poznatek.
Kardan zakoupen nekdy kolem 12března tohoto roku.
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Schánim nějaký kardany, který maj dobrej poměr cena-výkon. Notyra bych rád, ale tolik chechtáků bych asi nesplašil - teď budu kupovat regl + nějaký kravinky. Docela se mi zamlouvaj ty od Žíly, co dává na mexe, máte někdo nějaký skušenosti? Nějakej jinej nápad na kvalitní, poměrně levný kardany???
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

tjjack píše:Schánim nějaký kardany, který maj dobrej poměr cena-výkon. Notyra bych rád, ale tolik chechtáků bych asi nesplašil - teď budu kupovat regl + nějaký kravinky. Docela se mi zamlouvaj ty od Žíly, co dává na mexe, máte někdo nějaký skušenosti? Nějakej jinej nápad na kvalitní, poměrně levný kardany???
Junfac kardany jsou docela dobry akorat se mi docela uvolnovaly z napravy ale stacilo vymenit cervy za srouby a uz nepadaj :-)
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

jj, ty vypadaj dobře, popřemejšlim o nich. Ale zase ta dodací lhůta přes celnici :? , ale asi je pak vezmu, protože jsem si tam vyhlíd i tlumiče...
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Junfac kardany už nechci ani vidět, párkrát jsem projel kaluží a normálně se zadřely, jen co našetřím jdu do jiných...
bflmpsvz

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“