Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

nápravy-rozdílnej převodovej poměr

chtěl bych znát váš názor na toto:přední náprava má poměr 1:3(39/13) a zadní náprava má každá 1:2,92(38/13).Je to velký rozdíl aby to vadilo při jízdě,nebo nechalo by se to dohnat v rozvodovce jinym počtem zubů na zadek?Co vy na to,asi možná přemejšli o blbostech a zbytečně si stěžuju práci.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

To znamená,že je každá náprava z něčeho jinýho.
Myslím,že v terénu by to nejspíš nevadilo.Při přejezdu asfaltu by asi trpěly kardany a ozuby,podle váhy modelu.Možná se pletu,jen odhaduju.

Napadlo mě dohnat to rozdílnýma gumama.Třeba vystřihnout pruh,aby jedna měla 100 a druhá třeba 104.Chtělo by to vyzkoušet na papírovým kolečku.,aby jsi zjistil počet otáček.
Naposledy upravil(a) cores dne 07.08.2011 21:22, celkem upraveno 1 x.
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Když budeš mít kola o průměru 100 mm, ujedeš dráhu 31,4 m na přední, tak zadní budou mít dráhu 32,2478 m, tj o 2,7 otáčky více. Přibližně.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

nápravy-rozdílnej převodovej poměr

myslim že v terénu to asi problém nebude,ale přeci jenom na některejch akcích je kus po tvrdém terénu a to bych byl za chvilku v pr... jedině by pomohl odpojenej předek třeba
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

No vidíš,to by jsi vlastně mohl použít rozvodovku od Notyra.Měl jsem jí v ruce a je to krásná práce.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

nápravy-rozdílnej převodovej poměr

na CKRC sem našel jinej převod do AX,ale pořád to neodpovidá,ale třeba pude napasovat kolo z venoma a to by bylo čupr.Asi budu muset oslovit jednoho človíčka aby něco vymyslel,co Mraku
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Rozdíl průměrů při předních 100 činí 2mm, tzn. dáš do zadních měkkčí vložky, nebo do předních tvrdší a mělo by to teoreticky fungovat.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

gorila píše:Rozdíl průměrů při předních 100 činí 2mm, tzn. dáš do zadních měkkčí vložky, nebo do předních tvrdší a mělo by to teoreticky fungovat.
o tom sem taky přemejšlel,budou tam 120 Flaty tak by ta úprava byla ještě jednoduší.Ta matika mě dává zabrat.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

jakej to mám mít rozvor? Jdou prohodit předek a zadek?
Když je velkej rozvor, hrne se při zatáčení předek, protože jede po delší dráze i když je převodovej poměr stejnej, takže kdybys to udělal tak, že zadek bude pomalejší, bylo by to menší zlo :wink:
http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

U průměru 120 je to 2,4 mm. Poloměr 1,2 mm. Ale já měl z matiky vždy v pololeti 5, na konci roku 4. :) svině jedny...ještě teď je nemám rád
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Bezmozek píše:jakej to mám mít rozvor? Jdou prohodit předek a zadek?
Když je velkej rozvor, hrne se při zatáčení předek, protože jede po delší dráze i když je převodovej poměr stejnej, takže kdybys to udělal tak, že zadek bude pomalejší, bylo by to menší zlo :wink:


má pravdu
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

nápravy-rozdílnej převodovej poměr

de woto že vepředu bude venom s uzávěrkou a zadek 2x axik takže nelze prohodit
předek 1:3 a zadek 1:2,92
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

Tak to už Tě zachrání jen jinej rozměr pneu což bude vypadat blbě, dig, což je poloviční řešení a nebo by to chtělo ještě jednu uzávěrku na mezinápravovej diferenciál, ale nikdy to tak nějak nebude ono :roll:
http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Pak už snad jen volnoběžka na předek . Na asfaltu volnoběžka , v terénu a na zpátečku pak uzávěrka, kterou stejně plánuješ.
Mám dojem , že kdysi za dob dávno minulých to Zetor u jedné řady traktorů s předkem takhle řešil.
Do jaké míry je to proveditelný z dostupnejch dílů nedovedu říct :roll: Asi by to bylo zbytečně komplikovanější než pořídit novou nápravu.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Já bych to viděl na primární pohon 6x4 a jen v případě potřeby vyřadit DIG na 6x6. Ale i tak se to mimo tvrdej podklad protočí jak nic
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“