Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Řízení SCX10

[quote="Slick7"]Na shopu jsou k dispozici poslední čtyři kusy.
http://www.eshop-rychle.cz/mstechnology ... l-d219.htm

Škoda, moc by se mně tato sada hodila.
Ale malinko jsem se zbavil peněz a k tomu jsem na kasu tak, že si to nemohu dovolit. Doufám, že bude tato sada k dispozici i v budoucnu. :BYE:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Jo, určitě zase bude, teď už to nebude trvat jako tyhle první, to nejpodstatnější už je hotové, jen čekám na další sérii pák. Navíc i držáky tlumičů budou dělané na CNC, budou i vylepšené nastavitelné horní držáky tlumičů, takže jen vyděláš :OK:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Řízení SCX10

Řízení nasazeno bez komplikací. Vypadá to, že nikde nic nezavazí a všechno se točí jak má. O víkendu zkusím projet jak se to chová. Je to moc pěkná prácička a krásně to vypadá. Díkes
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Řízení SCX10

Dneska jsem si vyzkoušel jen cvičně sesadit řízení od Slicka, abych mohl porovnat rozměry a jak to vůbec bude fungovat. Bál jsem se, jestli po této montáži nebude přední náprava celkově širší. Pasuje to přesně a šířka je stejná se zadní nápravou. Disky 1/9 tam krásně pasují. Použil jsem přední CVD poloosy od Mipy a úhel zatáčení je na 45 stupních, což bude na trial špičkové. Řizení chodí krásně lehoučce. Je to další skvělá vychytávka od p. Mistra. :OK:
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Mám tady novinku, nebo spíše vylepšení pro řízení, kdy je zapotřebí posunout tlumič víc nad nápravu a je tedy zapotřebí provést korekci v horním upnutí tlumiče. Tlumič je stavitelný do třech úhlů a čtyřech výškových poloh. Samozřejmě i pro ty, kteří si chtějí jen pohrát s geometrií nastavení tlumičů. Na fotce první prototyp na odzkoušení z 3mm tlustého duralu, ale nakonec se to bude dělat z nerezu tl. 2mm, což zajistí dostatečnou pevnost, trvanlivost a vzhled.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Má to něco do sebe ... to dopilovávání páky nebylo moc "zdravý". Je fajn, že se vychytají všechny mušky.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Řízení SCX10

Tak pokud myslíš tu páku, co drží tlumič, tak ta se musí dopilovat stejně. Stále ji tam vidím na stejném místě.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Ta PÁKA o které asi mluvíte, je držák tlumiče. Abych to vysvětlil, mohl jsem to samozřejmě udělat tak, aby páka řízení do toho nešla, tím, že bych ho upravil, ale on ten doraz tam má svůj význam. Když jsem to odzkušoval, tak jsem se snažil, aby se páka řízení nedostala do jedné roviny s propojovacím táhlem. Co by to asi způsobilo nemusím vysvětlovat, zablokování páky, když budete mít silné servo, tak její deformace, v tom horším případě poškození serva. Takže to prosím neberte jako závadu, ale jako nutnost. Pokud se někdo rozhodne, ten rejd ještě zvětšit tím, že si tu upraví, je to jeho věc.
Maximální zatočení domku je teď takové, viz foto a myslím, že většině uživatelů to bude stačit.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Na "normální" expediční jízdy to vyhovuje bohatě, ale na trial je každý kousek navíc dobrý. Podle toho úhlu pák to zablokování určitě nehrozí a byla by tam ještě trochu rezerva.
Osobně bych byl spokojený. Původní řešení je nic moc, s Rubikonem mám poloměr zatáčky cca 1.2 metru a to je hodně, hlavně na delším rozvoru si musím často zacouvat.
Až budu velkej a bohatej, tak si pořídím CVD a to řízení od Slicka bude parádní. Akorát budu muset upravit držák tlumičů, protože v originále je tlumič uchycený na přední dírce a mezi zadní dírkou předního držáku a přední dírkou zadního držáku mám uchycený rám, na kterém drží elektronika.
Uživatelský avatar
KKA
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Zábřeh

Re: Řízení SCX10

Tak tak, na expe mi staci i klasika z tovarny. Uvazoval jsem o tom kvuli tomu trialu, ale potom co Jirka musel pilovat, tak zustavam pri staru, skoda, ale treba se to casem taky vychyta :-)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

KKA píše:Tak tak, na expe mi staci i klasika z tovarny. Uvazoval jsem o tom kvuli tomu trialu, ale potom co Jirka musel pilovat, tak zustavam pri staru, skoda, ale treba se to casem taky vychyta :-)

Tak kdyby jsi musel pilovat kus železa (několik hodin), tak bych tvé znechucení pochopil, ale tady se dá udělat potřebná úprava, když moc, tak za pět minut aby jsi měl opravdu vymazlené zatáčení. :-p
A jestli nedokážeš obětovat pět minut na úpravu, tak si klidně zůstaň při starém, ale já to fakt měnit nehodlám, protože když jsou tam originál poloosy, tak to ani na ten doraz nedosáhne. Ubrat materiál můžeš vždy, ale naopak to jde blbě.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
KKA
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Zábřeh

Re: Řízení SCX10

Jasný, však já nic neříkám. Tvá práce se mi jinak moc libí. A mě nejde o to že by to nešlo, ale jsem úchylnej na to, abych to měl "pěkný a čistý", takže radši menší rejd a horší výsledky, než mít pocit že to není ono :-)

Ale pokud to děláš pro original poloosy, tak mě to přijde zase celkem zbytečný, jako že to je na půl cesty. Kdo investuje do tohodle (do rejdu), tak většinou už má i CVD, můj názor a co vidím tak se moc nepletu asi.
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Řízení SCX10

Chceš,kup nechceš neřeš :wink:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
KKA
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Zábřeh

Re: Řízení SCX10

Tohle je forum, neni to ani v casti inzerce, takze nevidim duvod, proc bych nemohl pridat svuj nazor a pohled na vec? ;-)
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Řízení SCX10

Levněší a lepší řízení než prodává slick nekoupíš a stejně musíš zainvestovat do CVDček nebo XVDéček takže tohle neřeším.A to už je tvoje věc že se ti to nelíbí když to zabrousíš :-)
Pokud ses pozorně díval tak má slick i jiné držáky tlumičů :CIAO:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“