Uživatelský avatar
KKA
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Zábřeh

Re: Řízení SCX10

Jeste jednou souhlasim, je to moje vec :-) Taky vim, ze se da se Slickem domluvit, ze me udela co budu chtit, kdyz bude technicky mozny. Presto si myslim, ze je to skoda, kor kdyz je to v tom koplet setu. Myslim to, ze objednas, nasadis a ve vetsine pripadu brousis nebo se smiris s mensim rejdem nez jsi si od toho sliboval. Proste bych cekal, ze to bude slapat jak ma hned. A to neni nic proti Slickovi, to si myslim proste obecne. Se Slickem mam jinak jen ty nejlepsi zkusenosti!! Ale uz mlcim, faaaakt :twisted:

EDIT: Ale ty jine drzaky narazi na ten stejny problem ne? Jestli se pletu, tak budu jen rad!!
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Řízení SCX10

Když se nad tím zamyslíš, co se týká uchycení tlumiče, tak se dají vymyslet i jiné varianty, nemusíš tam dávat co Slick nabízí. Já si od něho také nebral ty držáky, protože udělám jiné a uchytím to také jinak, než to má on. Stačí kousek duralu, lupínková pilka a pilník a máš to také jak z továrny. Já za sebe jsem spokojený, mě to dalo, co jsem od toho chtěl a očekával a ostatní už je na mě, jak se s tím vypořádám dále. :OK:
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Ono nejde o to, jestli brousíš dural nebo železo, to je stejně za chvilku vybroušený ( akorát to železo by se muselo upravit kvůli korozi ) ale jde o to, že si pořídíš moc hezkou a parádní tuningovou věc a ještě než si ji namontuješ máš do toho vjet pilníčkem a to je mi hrozně líto. To bych se raději smířil s tím menším rejdem, než do toho kuchat. Ale pak stejně začne vrtat červíček pochybností, že tomu kousek k dokonalosti chybí a jestli by se nenašlo ještě jiné řešení, než do toho rejpat pilníkem.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Borik píše:Až budu velkej a bohatej, tak si pořídím CVD...

Borik, známý brněnský rejdař, majitel desítek lodí? :-D Sorry za OT, mně to nedalo.
To řízení je pěkný a chápu Slicka, že to je udělaný spíš blbovzdorně než na off limit. Teď si jen říkám, jestli to mám sprostě okopčit a zapotit se u svěráku, nebo nechat Slicka vydělat. Jsem na stará kolena čím dál tím línější. :-)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

A víte co, líbí se mně váš názor, že vám nevadí si najít chvilku, aby jste si to upravili, ale vadí vám to, že by jste si tím pokazili dojem z pěkného výrobku, tak v tom vám dávám za pravdu mně to v tomto směru taky štve,když musím říznout do něčeho pěkného :-( z tohoto důvodu jsem se například nikdy neodhodlal k řezání přední kostky na CC-01.
Takže co kdyby jsme se domluvili tak, že pro speciálně zaměřené, triálem nakažené a poznamená jedince udělám extra speciál držáky tlumičů, které budou mít zmenšený doraz na páku?
Kdo je pro? :-p
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Náhodou to má Slick vymyšlené hodně dobře. Je to takové universální pro všechny a pro lidi méně technicky zdatné, že to prostě koupí namontují a hotovo. Kdyby byl o dost větší rejd tak už vylejzají kosti. Pro ty co mají CVD a chtějí to pořešit lépe, tak stačí udělat nový držák tlumičů.

Pro Deff maniaka: Nevím proč se navážíš do KKA s tím kdo je jak pozorný atd. Kdybys byl i ty pozorný, tak všechny držáky co má Slick v obchodě budou mít na doraz podobný výsledek a pro KKA: ona to není poloviční cesta. Slickovi šlo hlavně o Ackermanův zákon a ten účel to plní i s tím, že s originál poloosami to má i tak větší rejd. A pro nimrali jako jsem třeba já to nestačí a tak si poradím. Jenže zakoupením CVD to ještě nekončí. Sice to bude mít rejd jak hovado, ale na nic moc to nebude, protože na to nestačí základní páka serva a budeš muset koupit ještě delší a k tomu ještě potřebuješ docela silné servo. :roll:

Slickovi to chválím moc a moc se mi to líbí. Jsem rád, že děláš nové držáky vršků tlumičů, protože to bylo jediné co mi na tom dost vadilo a nedosahoval takové rozměry při popondání jako na spodku tlumiče. Já už to mám asi 3 týdny, je to bezvadné a na takovou malou recenzi se můžete podívat na straně 72-73 v mém vlákně http://www.rc4x4.cz/topic6006-1065.html

A při splnění toho všeho je výsledek hodně uspokojivý. Díky Slicku :hura:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Řízení SCX10

Takže sem byl u slicka a bylo to super!Vše vysvětlil ukázal mi tuningový díly,dílnu,krásnou toyotu a pěkně sme pokecali. :FINE:
Byl sem překvapen :tleskam:
Já mám zatím psí kosti takže broušení neřeším.
Mám už nový držák tlumičů.
Tady foto výrobku(omlouvám se za kvalitu) :oops:
Obrázek
Vše krásně pasuje krásně zpracované no krááása. :tleskam: :OK:
Vážně dobře vložené peníze.
VŠEM DOPORUČUJI
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Nedalo mi to abych se nepřidal k diskusi se svojí zkušeností.
Jednu sadu Slickovo řízení taky mám a musím prohlásit, že technicky to je vymyšlený dobře a dokonale řemeslnicky zpracované. :OK: Samozřejmě, že jsem měl taky problém s narážením páky do spodního držáku tlumiče, ale bylo mi líto do něj zasahovat a upravovat ho. Vyřešil jsem si to jiným držáčkem, do kterého už páka nemůže narazit ani náhodou. Píťa si ho malinko zdokonalil a myslím si, že jsme šli správnou cestou. :-p
Originál Slickovo spodní držák je dobrý pro všechny, kteří nehrotí maximální rejd a pokud ano, tak si jej mohou buď upilovat (pokud jim držáku neni líto) a nebo vytvořit jiný podle svých představ. Horní stavitený držák je už vylepšený a dá se teď libovolně nastavit, takže je vhodný pro kohokoliv.

Tohle byl můj vývojový mezistupeň.
Obrázek

Teď už vypadá moje řízení zase trošku jinak, ale ještě neni dodělaný ani nafocený.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Ale pořád jste se nevyjádřili, jestli chcete ten tuning pro postižený ? :-D :-D :-D :-D
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Já jsem pro tuning, už mám v hlavě nějaký nápad, tak schválně jestli se shodneme. :-p
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Řízení SCX10

Já sem spokojený s držákem co byl v setu protože sem si ho ZABROUSIL. :CIAO:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Slick7 píše:Ale pořád jste se nevyjádřili, jestli chcete ten tuning pro postižený ? :-D :-D :-D :-D

Asi jsem dost postižený puntíčkář, ale přesně takhle bych si to představoval. Ten spodní držák tlumiče v podání Jirky je bezva nápad, i když, ( coby ten puntíčkář ), bych rozhodně dal přednost profilu U než L.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Tož to vypadá na několik variant: standard, postižený, postižený puntičkář. :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Tak dnes jsem udělal úpravu spodního držáku tlumiče. Po úpravě dělá řízení poctivých 50° což si myslím je dostačující pro každého, viz foto.
Takže tady je má nabídka, kdo bude chtít, ať mi držák pošle, zadarmo mu ho upravím do této podoby a odešlu zpět. Zaslat bude stačit určitě v obyč. obálce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Řízení SCX10

Martine máš spočítané o kolik to ovlivní šroub tyče řízení? Já to ještě ani nenamontoval ale zpracování :OK:

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“