Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

OK, v sobotu se do toho dám a uvidíme :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tak. Vždy od nejsvětlejší barvy. U lexanek naopak. Ze všech krycích pásek je nejlepší Tamijácká, s tou jsem nikdy neměl problém - pořádně ji nalepit a hrany uhladit pečlivě nehtem.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

tento postup je asi nejjednodušší a výsledek bude 100% 1. nastříkání podkladové barvy (plniče), dají se koupit v rúzných odstínech .čím světlejší vrchní odstín tím světlejší podklad a při tmavých barvách samozřějmě tmavší podklad. 2. převládající odstín karoserie po celém povrchu (v tvém případě bílá )3. případné jemné přebroušení a zakrytí pro nástřik modré .4. stříknutí modré po zaschnutí přelakování celé kastle lakem .tu modrou už bych nebrousil ředidlo v laku ji naruší a barvy se spojí. jo a ještě k těm matným odstínúm : lépe se s nimi pracuje, protože obsahují jiné pojivo než lesklé barvy a proto lépe kryjí a zasychají. lesklé barvy jsou i řidší ,aby se lépe rozlily a proto nekryjí ,stékají a pomaleji zasychají. i při stříkání jednobarevného povrchu používám matné barvy a nasledně lakuji čirým lakem . tak lakování zdar :tleskam:
Uživatelský avatar
vojtasmisek
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 19.08.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele: WWW

dala by se použít i tato páska na maskování?

http://www.mz-racing.net/p4294-20300021 ... aska-10mm/
ArMAX-CC-03 Ultimate (Looong Pajero), DSYS 36 DCRS, RC4WD 35t, Spektrum 2,4 Ghz
-přívěs + RC Zodiac
http://vojtasmisek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

ta vypadá jako papírová ty igelitové bývají dražší a je i dost silná na hrany jsou užší.
Uživatelský avatar
vojtasmisek
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 19.08.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele: WWW

díky, takže jedině Tamiya :wink:
ArMAX-CC-03 Ultimate (Looong Pajero), DSYS 36 DCRS, RC4WD 35t, Spektrum 2,4 Ghz
-přívěs + RC Zodiac
http://vojtasmisek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Marty
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 04.03.2010 0:00
Bydliště: Šitbořice

Taky jde o to, jakou tu malířskou pásku koupíš.
U lexanových kastlí jsem používal Color Expert. Máme toho doma tuny, protože otec je malíř/natěrač.
Nevím, jestli jsi koupil pásku nějakou špatnou, či co.
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

ahoj tak jak se dařilo lakování ?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

...v tom vcházím já, celý v bílém,... jsou na tom dvě vrsty bílé, na jedné straně to trochu steklo a nachytaly se mi tam nějaké chlupy - "bezprašné" prostředí panelákového sklepa, do vitrýny to není, ale pořádnej offroad když má něco za sebou přece nemůže mít lak jak z autosalonu :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Marty
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 04.03.2010 0:00
Bydliště: Šitbořice

Kluci mám problém.
Dneska jsem začal stříkat karoserii z hračky. Chtěl jsem jí udělat černo-žlutou. Prvně jsem zkusil, jak se barvy budou držet. Černá byla úplně v pohodě a žlutá se vůbec nechtěla držet, stékala i v malých vrstvách, prostě děs. Tak jsem udělal celou kastli černou, jenže mě barva nevyšla snad na čtvrtku kastle. Já měl nervy jak...... No, tak jsem si myslel, že když už tam mám jednu barvu, tak zkusím tu žlutou, jak se chytne na té černé a nic. Barvy se spojili a teď je karoserie taková zelená,duhová či co, taková vyblitá. Nevíte co stím? Hned v pondělí koupím 2 černé spreje a láknu to.
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

žlutou je dobré stříkat na bílou :lol: někdy se barvy pokud nejsou zaschlé rozpustí do sebe . při stříkání kastlí z hraček bych doporučoval dávat plnič ,aby se to odizolovalo.múže se totiž stát že barva začne narušovat plast a začne to měnit odstín nebo to udělá takový scvrklý povrch.barvy ve spreji jsou dost agresívní krom barev tamiya ty jsou přímo na plast.
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

Milane z poteklin si nic nedělej na opravovaných autech se objevují taky , když zrovna lakýra nemá svúj den :lol: vím o čem mluvím Ha Ha :SUPER:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Dal jsem fotky do scale - ouplně novej méďa
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Konečně jsem našel čím dostat z kastle lepidlo z krycí pásky-normální odlakovač na nehty. Smrdí úplně stejně jak rozlepovač na vteřiňák ale narozdíl od něj neleptá ani kastli z ABS ani PSH....ale bere to i s barvou. To mi ale teď nevadí páč jsem se stejnak rozhod pro změnu barvy.
OT. Jestlipak uhodnete co tam bude za logo...když podnadpis bude "When you need more POWER"? :lol:
Jó a ještě sem se chtěl zeptat....u Tamiyáckejch laků "Flat clear" znamená matnej co?
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

"When you need more POWER" - Use a Land Rover

To asi ne co? :mrgreen:

jj Flat clear je "matny ciry"
Gloss je leskly
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“