Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

eos píše:V jakém je ta Tvá kopie měřítku?


přesně 1/10. Dle Radůze cokoliv jiného ztrácí smysl...
Já uvažoval i o nějakém jiném měřítku. Plácám 1/8,36 a to pro to aby to sedlo na nějakou nápravu která se vyrábí. Tzn že by mi šlo o to docílit maximálního reálu. Tedy přední náprava nezávisle zavěšená ramena, zadní náprava tuhá diferenciální. a aby seděl i průměr kol. To možná bude následovat.. Nechtěl bych udělat karoserii tak aby kola lezly 2cm na každou stranu ven a podvozek na tom byl jak nějaký Trialový speciál..
To stejný sem řešil jako velký problém i u kombíka Problém je ten že buď člověk vytvoří karoserii 1/10 a musí zkrátit nápravy a předělat ramena aby do toho mohl osadit pneumatiky a nebo se upraví karoserie třeba na šířku tak aby seděla na sériové podvozky 1/10.. Niva je 1/10měřítko. Lada 2104 je upravená na šířce tak aby seděla na podovzek 1/10 čili i když je defakto Kombík 1/10 co se týče poměru délky tak na šířku je 1/9,5 aby to sedlo.. auto je krapet bachratější ale to defakto pozná jen člověk který Ladu dobře zná. Pomíjím detail že pneumatiky sou rozměr 17" a žigul měl obutý plechový 13"tky.. jenže když uděláma typ disky na prům 13" zmenšený tak podvozek mi bude dřít defatko po zemi nemluvě o tom že do disků se mi defakto nevlezou ani ramena.... budou drhnout..

By mne zajímalo co vlastně znamená poměr 1/10.. u karoserie.. Jestli to že karoserie je oproti skutečnosti zmenšená 10x a nebo že to sedí na desetinový podvozek. Když totiž koukám na dvě lexanky co mám doma tak u obou je uvedeno 1/10. Sedí na podvozek od tamiye oba.. jenže ve skutečnosti jedno aut moěří a délu 5m a druhé 4,2m.. to platí i o rozvoru a rozchodu....
Tzn co je vlastně lepší. Udělat zmenšeninu 1/10 karoserie ve všech ohledech a pak složitě zkracovat třeba nápravy zhánět jiné pneumatiky..popřípadě prostě nedodržet rozměr náprav a nechat je čumět mimo (realita jde do prdele) nebo vyjít ze šířky náprav a udělat měřítko 1/8,7 délku podovzku upravit na karoserii tak aby celé auto bylo 1/8,7.. :?:
V mém případu jsem se v prvním návalu nechal od Radůze zvyklat a udělal jsem to 1/10 ale není problém defakto to předělat na měřítko 1/8,5 a jiné. Znamená to pouze ve výkresovce upravit měřítko a znova vytisknout a slepit. Myslím že kdyb yněkdo chtěl tak se to dá vyřezat z folie na plotteru nalepit na HPSKu vyřezat a slepit. Mám výkresy komplet v PC a ta práce men defakto celkem baví. Dělat z 3D modelu 2D výkresy. s čím ale bojuju je pak čas to vytisknout vyřezat slepit.. Další část už mne zase baví tznm zatmelit vybropusit nachystat na forming..
Vzhledem k tomu že Barracuda se tu rozčiloval okolo toho sedanu a jeho kopírování, protože je sám prodává (což jsem nevěděl. Kastli jsem objednával z Moskvy) tak jsem se rozhodl nedělat to z lexanu. Auto dookopíruju a udělám z Polyesteru pro vlstní použití tak aby šly vyřezat dveře okna kufry atd a šlo to udělat otevírací.(s lexanem to nejde) Není fér to kopírovat a třeba prodávat. To plně uznávám. Jenže co je dneska fér. Mrzí mne že se mi nepodařilo sehnat kontakt na výrobce.. Měl bych celkem zájem o nějakou další spolupráci. Škoda no.. :?
Buď jak buď Nivu 1/10 a ostatní typy dodělám
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

Doufám že mne tu někdo nezprzní za dvoják. ale:

Už mi psalo asi 4-5 lidí jestli bych jim udělal karoserii. A to buď kopií stávající nebo výrobou.Až mne to překvapilo..
Odpověď je následujíci. Ne rozhodně ne teď. Jednak jsem začátečník v tomto ohledu a ke karoseriím jsem se dostal díky zapálení pro značku Lada.
A druhak chci udělat toho sedana z Polyesteru s funkčníma kapotama atd, následně rozdělaný Combík společně s Nivou.
Jestliže se mi podaří domluvit vakuový forming za solidní cenu ( aby karoserie vyšla do 700kč) tak to zadám ve firmě a nechám udělat. Pokud by to neklaplo tak se poklusím udělat karoserie dejme tomu z 2mm sklolaminátu. O dost tužší než polykarbonát. Ale taky težší..
No a o víkendu jsem se doma pustil do stavby malé vakuové formovačky. Zajímá mne to už z principu tak si pro zatím stavím testovací formovačku na rozměr A4... Pokud budu mít úspěch doma s vakuovým formováním tak bych si výhledově udělal něco tak velkého abych tam dostal klasickou karoserii o cca rozměrech 40/20cm. Tolik pro všechny zájemce co mne kontaktovali..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Karoserie - Výroba

Přesné měřítko je fajn pro maketáře a sběratele. Naprostá většina jezdících lidí je vázaná na běžně dostupné podvozky, resp. nápravy. V praxi je to asi tak, že kdo je schopen vyrobit speciální nápravu, většinou si vyrobí i kasli. Prodejná kasle musí být použitelná na některý oblíbený podvozek a to maličká Niva nebude. Desetina je moc malá i na nejmenší CC-čko, asi by vyšla na trochu zkrácenej Losi Mini Rock Crawler. Na TrailFindera tak max. osmina, na krátkou SCX-10 cca 1:7,6.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

... s tím měřítkem, já jsem jeden z případů co si dělal jak kastli s podvozkem, tak jsem řešil i nápravy - tuhé zadní z ccčka, jedna upravená na přední...

:arrow: UAZ je dost malý auto a já volil měřítko 1/8.4 -> to vyjde v tomhle případě krásně na 1.9 disky s pneu kolem 96mm, ale zároveň to krásně sedne na tyhle nápravy - ale nemít možnost tohohle, tak by to bylo dost hořký, pokud bych z toho nechtěl něco mikro na losině nebo naopak monstra na megakolech přečuhujících do stran...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

UFO píše:... s tím měřítkem, já jsem jeden z případů co si dělal jak kastli s podvozkem, tak jsem řešil i nápravy - tuhé zadní z ccčka, jedna upravená na přední...

:arrow: UAZ je dost malý auto a já volil měřítko 1/8.4 -> to vyjde v tomhle případě krásně na 1.9 disky s pneu kolem 96mm, ale zároveň to krásně sedne na tyhle nápravy - ale nemít možnost tohohle, tak by to bylo dost hořký, pokud bych z toho nechtěl něco mikro na losině nebo naopak monstra na megakolech přečuhujících do stran...

Jak sem psal karoserie je 1/10 to je z hruba slepená tmelená a připravená na další práci. Není až takový problém vystřihovánku zvětšit a buď ji udělat z papíru a následne vytvrdit a odformovat z laminátu například. a nebo ji vyřezat přímo z HPSky a slepi ji přímo tak jak to tu řeší spousta lidí. Směrodatnou mírou pro mne není měřítko ale rozvor/ rozchod nebo průměr pneumatik který se maj vlízt do podběhu :) :wink:
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Raduz
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Karoserie - Výroba

eos píše:Přesné měřítko je fajn pro maketáře a sběratele. Naprostá většina jezdících lidí je vázaná na běžně dostupné podvozky, resp. nápravy. V praxi je to asi tak, že kdo je schopen vyrobit speciální nápravu, většinou si vyrobí i kasli. Prodejná kasle musí být použitelná na některý oblíbený podvozek a to maličká Niva nebude. Desetina je moc malá i na nejmenší CC-čko, asi by vyšla na trochu zkrácenej Losi Mini Rock Crawler. Na TrailFindera tak max. osmina, na krátkou SCX-10 cca 1:7,6.


Tak se mrkni třeba na toto: http://www.promodels.cz/cz-detail-21268 ... 8-rtr.html
rozvor 216 potřebný 220, a hlavně pomocí rámu si vyrobíš rozvor jakej chceš...
(kola samo nevyužiješ)

když přizpůsobíš kastli podvozku tak s toho pak může také vzniknout obluda,
vem si příklad třeba budeš mít doma jeden, dva modely 1:10 a zaparkuješ si k tomu Nivu kterou si zvětšil k vůli podvozku, dyť bude třeba v lepším případě jen stejně velká jako defík, a to je myslím obludné.... :NO:
Naposledy upravil(a) Raduz dne 13.11.2012 16:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Karoserie - Výroba

defík např. z modelexu je taky 1:8
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

rc-vitek píše:defík např. z modelexu je taky 1:8

dovyrobím 1/10 pokud se bude líbit a pujde to nějak formovat tak klidně udělám 1/5 :-D
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Raduz
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Karoserie - Výroba

rc-vitek píše:defík např. z modelexu je taky 1:8

8o 8o 8o 8o 8o

Vtom případě se vzdávám.....

to jsem se tedy trochu unáhlil, začal jsem stavět VAZ 2122 - 1:10 tak to bude asi prcek o proti ostatním....

Pátrači sypu si popel na hlavu.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Karoserie - Výroba

raduzi tady taky někdo začal stavět sefa 1:10 a po dokončení skeletu kastle zjistil že je menší
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
Raduz
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Karoserie - Výroba

Do pr**le a proč je tam tedy všude 1/10 :-p

http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... serie-Body
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Karoserie - Výroba

Protože Žíla... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Karoserie - Výroba

cendab píše:Jo...když Niva tak ta Nivákovo...naprostej reál i v terénu...a to bez pr..srandy.... 8)

ÓÓ děkuji za pochvalu, ale real je to asi kvůli tomu že podvozek je 4cm na zemí proto to projede tak nějak stejně
(v měřítku 1:9)jako velká (1:1).
Teda čučím jak se rozjela výroba nivy, to máte,Rotruck, Já, Jurda, Raduz taky a pátrač.
Jojo jen ať jich je tady co nejvíc ať nejsem sám

Edit, jsem málem přehlídnul Stiifiiho, tak sorry. Ale o nivu se tu pokoušelo více lidí, ještě předemnou
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Karoserie - Výroba

O.K. tak teď jsem z toho už fakticky v prdeli... :-(
tož jak mám to nějak dokončovat a nebo na to šlápnout a udělat rovnou něco v 1/9 1/7,8 etc...
ted dodá mi někdo rozvor nápravy s rozměrem velikosti pneumatiky abych to mohl eventuelně napasovat?
Je tde nějaká náprava která v nějakém měřítku odpovídá skutečné Nivě?
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Karoserie - Výroba

Losina Mini Crawler , ale budou to potom dvě pevné , tudíž nemaketové.
Já osobně myslím , že 1:9 na CCčko by to sneslo , je to zlatej střed.
Mno , ale jak na to tak koukám , myslím že toto řešení kolem kastlí je spíš takovej idealismus .............
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“