Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

zlepsenie bocneho naklonu

Ola
chcel by som sa s vami poradit. Zacnem pekne od zaciatku. Ako kasnu na mojom SCX pouzivam Wranglera, so zahradkou. Kedze zahradka je moc tazka, model vysoky, dost casto auto neudrzalo stabilitu a hodilo sa na niektoru stranu Tak so postupne skusal rozne upravy a ziadna neviedla k tomu aby sa auto chovalo v terene tak ako so starou kasnou CF100 s mojimi sudmi a malo konecnce stabilny bocny naklon

-skusal som odstranit tie gumene zapadky z tlmicov, skoro ziaden ucinok. Da sa este nieco spravit s origos axial tlmicmi bez nejakych vstupnych investicii ? Jazdim ich s olejom 30wt

- baterku som dla co najnizsie nad prednu napravu, troska som pridal zavazia do kolies-- toto to troska zlepsilo, ale aj tak nic moc

-zohnal od junfacu rozsirovacie hexy (tie iste co predava aj zila ) zda sa mi ze 13 mm t.j. zvacsenie asi o 7-8 mm. Toto neviem ci bola spravna uprava, pretoze mam pocit ze po nasadeni mi vaha auta vytlaca kolesa o nejaky 1-3 mm vonka, t.j. koleso nie je rovno, ale sikmo. Troska sa toho obavam, aby po jazdeni sa nezmolilo nejake C-cko alebo poloos a tak Je to normalne pri hexoch ? Troska su tam vole, predsa len auto ma uz 2 roky, ale pri normalnych hexoch zo stavebnice taky jav nepozorujem

Otazka znie, co este vyskusat? uz som troska znizil aj vahu zahradky o nejakych 100-150g ale stale to nie je ono


DIKS
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: zlepsenie bocneho naklonu

ukaž foto auta bez kastle připravené k jízdě potom se dá poradit
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: zlepsenie bocneho naklonu

Auto musis mit co nejniz....to znamena ze kdyz ti stoji na stole nalozeny.... a zmacknes predek tak ti klesne tak o 1cm nebo min nez narazi na doraz.... pak ma spravnou vysku pro nejlepsi jizdni vlastnosti.... docilis tim bud kratsima pruzina nebo mekkcima.... pak taky umistenim tlumicu....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

Re: zlepsenie bocneho naklonu

stiifii píše:Auto musis mit co nejniz....to znamena ze kdyz ti stoji na stole nalozeny.... a zmacknes predek tak ti klesne tak o 1cm nebo min nez narazi na doraz.... pak ma spravnou vysku pro nejlepsi jizdni vlastnosti.... docilis tim bud kratsima pruzina nebo mekkcima.... pak taky umistenim tlumicu....


s penovymi vlozkami je to 1cm, bez 2 cm
takze vravis, ze to koliesko alebo ako to nazvat skrutit dole aby bola celkova hybna ploha plne nalozeneho auta cca 1 cm na tlmici ? (snad som to spravne pochopil )

skusil som odofotiti ako je to s rozsirovacimi hexami.
Obrázek

osobne myslim ze to normalne nie je, hento je max. co to dokaze "vykrivit"
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: zlepsenie bocneho naklonu

NEvim jestli si mi dobre rozumel proste bys mel mit napravu co nejbliz k sasku... aby to auto pruzilo smerem dolu co nejmin....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: zlepsenie bocneho naklonu

Plasty budou pravděpodobně v pořádku. "Áčko" na přední nápravě dělají spíš vůle v ložiskách, s rozšiřováky je to jen víc vidět. Vidím na fotce, že bahno Ti není cizí a 2 roky je pro ložiska úctyhodný věk.
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

Re: zlepsenie bocneho naklonu

no skusim ich niekde zohnat a vymenit :) Ae nezda sa ze su nejake znicene, auto aj ked sice ma 2 roky, nie je moc jazdene :( (nie je na to casu tolko ako by som si predstavoval :) )

plasty vyzeraju v poriadku, len na C-cku, tie 2 sroby co drzia C-cko na naprave, (davaju sa tam tie vlozky ) tak tam je nejake minimalna vola, ani nie 1 mm. Prave som vymenil cele paky riadenia a ostatok co este zostalo z nahradnych dielov, troska som znizil pruziny (ten kruzok na tlmici posunul asi o 1 cm dole, odstranil gumenu zapadku, a dal z karoserie dole cast zahradky (asi 100-150 g) som zvedavy co to spravi :D

Ae asi budem jazdit s tymi rozsirovakmi, hold, tak co, stabilita bude isto lepsia

P.S. off road ma byt spinavy :D
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: zlepsenie bocneho naklonu

Ono každá vůle k vůli pak ty 4mm vytvoří.Nezdá se to ale v těch Cčkác to dělá ve výsledku hodně, k tomu nějaká desetinka v ložiskách, desetinka v poloosách a pak je z toho Ačko.Já to mám na autě taky a to mám vše v kovu.Nejvíc to dělají ty těhlice ale na jízdní vlastnosti to vliv nějak extra nemá.Takže to kup a uvidíš.Časem koupíš třeba nové těhlice, ale to zas není taková investice.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: zlepsenie bocneho naklonu

Každej spoj udělá trošku.Jak řikal PitaW tak hlavně Cčka.Koupil jsem těhlice a Cčka v hliníku a bylo to sakra znát.
Mě na boční náklon hooodně pomohlo závaží do koleček.Koupil jsem tady na foru od někoho přímo odlitý na 1.9 kola.Už nevim kolik to bylo gramu,ale asi kolem90g do každýho kola.

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“