Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Aku vrtačka

Ja jsem ji kuchnul a napojil kablik primo na konektory, kde kontaktila baterka. Krmim to 3S 35C a uplne v pohode. Bosh 12V 2rychlostni
Pak mam jeste 1rychlostni a tu mam na 2S 2200mAh 25C a frčí taky ok

Jen pozor na polaritu, uz jsem jeden ovladac odpalil, v black & Decker
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: Aku vrtačka

Děkuju ja za SZ tak rady zde koupě nové je určitě také řešením jenže já tuto mám 5 let a použil jí 2x proto jsem se ptal na lipolku jestli by to šlo ;-) takže slo děkuju jdu hned juknout na nějakou 11 v kapacita kolem 2500 mAh a oděr kolek C 50 bude myslím až nad hlavu stačit zatím to jelo na NiCd 1400 mah
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Aku vrtačka

Abys z toho neudelal bouraci kladivo.

..jakozto spory uzivatel LiIon boschky (hobby, doma kdyz neco upadne tak hned chci utahovat ci vrtat, pak zas mesic nic, pak dva sroubky... Pak narazove 1000sroubu za dva dny.. Pak zas dva mesice nic...) si rikam, jestli neni lepsi koupit tu baterku do ty vrtacky. Na kolik te prijde ta 3s? Me stoji origos baterka do aku 800Kc. A umi to stat bez povsimnuti a pak utahnout zene supliky v kuchyni, prevesit garnyz a zase dalsi mesic cekat, az si vzpomenu. Stale jedno nabiti, baterka je ready. To by s LiPo neslo.

Pokud umis objednat liPo za cenu co se ti vyplati tak si umis objednat i nejakou schopnou vrtacku s liIon taky za dostupny penize. Zrovinka tenhle cajk je totiz naramna vec mit drobet poradnej..
Naposledy upravil(a) Mira dne 31.12.2017 10:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Aku vrtačka

Ja to mam primarne na modely, jen kdyz potrebuju vrtat, tak je pouziju. A cena urcite nižší nez 800
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Aku vrtačka

Jestli to používáš jen doma, tak viz gecko-x. Připojíš to na tříčlánek, nebo na trafo, venku do autozapalovače.
Pokud bys chtěl renovovat akupak, radši než LiPol, které jsou choulostivé na skladovací napětí, jdi do LiIon 18650, ty se skladují nabité - nabije se to vždy hned po vybití a vydrží.
Určitě ale zapomeň na aukro, ebay a podobný kanály. Kapacity, co se tam dočteš jsou z kategorie orientálních pohádek a nestojí to ani za tu reklamní cenu. To už je mnohem efektivnější, zadarmo kuchat dobrý články z vyřazenejch akupaků, v těch bývají seriozní značky.
Slušnej článek LiIon 18650 má cca mezi 2000-3400 mAh a stojí kolem 100,-Kč na ampérhodinu. Statisticky se dá říci, že mezi nejlepší články "renomovaných značek" patří Panasonic, mezi nejhorší Samsung. Obecně počítej s tím, že běžně je to určeno do přístrojů, svítilen, apod. takže pro proudy řádově jednotek ampér. Pokud chceš víc, sháněj články pro elektrokola, kde se zatížitelnost začíná pomalu blížit LiPolkám.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Aku vrtačka

Taky jsem mel starou vrtacku predelanou. 4s lipo 1300mah misto 18v nimh.
Vrtalo to lepe. Jen je nevvyhoda, ze clovek ma k dispozici jen jednu baterku a potrebuje modlearskou baterku.

V te dobe jsem mel bateriovou razovou utahovacku od Ryobi. Tak jsem si dokoupil vrtacku.Bral jsem ji bez baterky. System One+ sdili kompatibilni baterky jak stare nimh, tak nove Lion.
Mel jsem jen jednu zakladni 1,5ah baterku. Tak jsem cinanu jsem si dokoupil par 4ah baterek. A u Ryobi par dalsich kousku naradi.
Jelikoz Ryobi jede kompatibilni system uz asi 20 let, tak by mi to naradi melo asi chvilku vydrzet.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Aku vrtačka

eos píše:Jestli to používáš jen doma, tak viz gecko-x. Připojíš to na tříčlánek, nebo na trafo, venku do autozapalovače.
Pokud bys chtěl renovovat akupak, radši než LiPol, které jsou choulostivé na skladovací napětí, jdi do LiIon 18650, ty se skladují nabité - nabije se to vždy hned po vybití a vydrží.
Určitě ale zapomeň na aukro, ebay a podobný kanály. Kapacity, co se tam dočteš jsou z kategorie orientálních pohádek a nestojí to ani za tu reklamní cenu. To už je mnohem efektivnější, zadarmo kuchat dobrý články z vyřazenejch akupaků, v těch bývají seriozní značky.
Slušnej článek LiIon 18650 má cca mezi 2000-3400 mAh a stojí kolem 100,-Kč na ampérhodinu. Statisticky se dá říci, že mezi nejlepší články "renomovaných značek" patří Panasonic, mezi nejhorší Samsung. Obecně počítej s tím, že běžně je to určeno do přístrojů, svítilen, apod. takže pro proudy řádově jednotek ampér. Pokud chceš víc, sháněj články pro elektrokola, kde se zatížitelnost začíná pomalu blížit LiPolkám.
Uz to neni pravda. Kupuju na Aliexpress vtc6 za 3$ kus a daji, co píšou. 3000mAh a 10C.
Na 2S 1P 3000mAh jezdim v onroudu 17,5T motorem.
2S2P 6000mAh mam v rc4wd raptor a taky v pohodě.
2S3P 9000mAh jezdi kamos v trx4....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Aku vrtačka

18650 z Ali a podobně mají reálnou kapacitu často jen 800-1200mah.
http://danyk.cz/test18650_en.html
Pokud opravdu dávají co na nich píšou a stojí tak málo, tak máš hodně velkou kliku.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Aku vrtačka

Možná měl štěstí na solidního dodavatele a ty VTC6 byly pravé. Za tu cenu ( polovina co u nás ) by to bylo super - pokud ovšem to nebude nějaký fejk. Na druhou stranu - jak se říká - odvážnému štěstí přeje. Každopádně podle fotek na Aliexpressu vypadají pravé, ale to může a nemusí být pravda.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Aku vrtačka

Možná jsem měl štěstí....3x?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Aku vrtačka

Koupil jsem tyto a v 2S2P jsem je nabil na 3800

https://www.ebay.com/itm/2x-Rechargeabl ... 9PPTXd-20Q
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Aku vrtačka

Hlavně je důležíté, co z nich vybiješ. Ale jestli je to 2S2P, pak by měly mít kapacitu něco přes 5 Ah - těch 3800 mAh je docela málo.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Aku vrtačka

A to ještě nepočítáme se ztrátami při nabíjení. Cca 10%.
Pak kapacita jedné baterie vychází na nějakých 1700mah. Coz je sice lepší než běžný průměr nicméně to je o dost méně než uvádí specifikace.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Aku vrtačka

Heeeele hoši, tak si říkám, kouká na mě doma z nějakýho dewaltu Aku, ale nemám nabíječku :-D .. nabiju to equilibriem mini V2??

Je to Li Ion, má to plus mínus a vidím mezitím 3 další póly, nápadně mi to připomíná balancování :-D že bych ustřihl ze starý baterky balanc konektor a zkusil to?

Jde mi o to, jestli nemá ta baterka nějakou svoji elektroniku a celý sem to nepomrdal. Nechce se mi kupovat jejich nabíječku. Je na tom napsáno 5ah XR
Nedari se mi nic vygooglit
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Aku vrtačka

Nechtěl jsem odpovídat, ale bo se nenašel nikdo lepčí, tak budu.
Jako zkušenost s tím nemám, ale logicky by to tak fungovat mohlo.
Já bych tu baterku rozloupnul a mrknul se jak je dělaná a případně ji na to upravil, případně obešel tu elektroniku. Ona totiž může vevnitř mít nějaký hlídání vybití, ukazatel stavu kapacity a tak.
Přinejhorším koupíš nabíječku i s baterkou. 8)
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému

Zpět na „Dílna a nářadí“