Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

strzeni imbusoveho sroubku

Prosim o rady co udelat v pripade streni sroubku imbusoveho sroubku bohuzel se mi tato malickost stala ale je dulezite abych ho oddelal ale bohuzel nevim jak nato kleste nepomahaj pac to je ve hlobce a nevim si stim rady dekuji za pomoc
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Bud odvrtat, ale predpokladam, ze je to naka mala M3 tak to pujde blbe, nebo nekdy pomaha namlatit do nej hvezdicku (torx) a nekdy, pokud neni strzenej uplne, staci kvalitnejsi imbus, co ma fakt hranu.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

prave ze on je tak uz vymlaceny ze to ani skvelym imbusem nedam ale leda sem ted uvazoval nako odvrtat hlavicku a zbytek vykroutit klestema
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Vhodný plochý šroubovák lehce namlátit dovnitř pokud nemáš hvězdičku. Šroub před tím zkus něčím poťukat (silou).
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Já stržený červíky povoluji palcovejma imbusama
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

HH dneska jsem js dvěma bojoval na Losině.. po půl hodině jsem to vzdal.. 1,5mm imbus se zapustěnou hlavou.. Kleštěma nelze chytnout, navíc je to do plastu s kapkou modrýho loctitu.. Nabouchat plochej šroubovák taky nelze a tak malou hvězdu jsem nenašel :-(
Navíc ty šrouby jsou z kdoví z čeho, pač odvrtat taky nešel..
bych se na to...
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

ha ja uz sem to dostal ven hned rano co sem napsal sem ale myslim ze toto vlakno bysme tu mohli nechat pac kazdymu se to nekdy stane a rady pomohou ja sem to udal takto skusil sem sroubovak natukat nic pak sem vzal vrtacku a on se ten sroubek uplne rozehral az se plast taky rozehral sroubek se protavil ja to plato oddelat ze vsech sroubku co tam byly a urval sem ho pak sem sroubek klestema odsrouboval a dal tam krizovej a pohoda ale ze to teda bylo neco novej podvozek a hnes bych ho skur*il a ted uz ho mam cely konecne v kupe :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

mne se tohle stalo na xray-u v tych hliníkových kouskach
Obrázek
tak ja sem ty šrouby se zapustnou hlavou
Obrázek
odvrtal pak sem vzal menši vrták vrtal dále abych si udelal asi 1.5mm dirku kde dám šroubovák kterej sem si predem zabrousil tak, že nebyl plochý ani torx ale byl zabrousenej aby mnel 4 strany (jak nejaká kocka)
a pak stačí s citem otáčet a ten blbej pozostatek šroubku vykroutie ven ... :wink:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Cs to by byla pohoda, kdyby šrouby u losiny měli normální závit anne nějakej spešl.. Musim to všechno přejíždět závitníkem na M3ky
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

jo v losinině to asi máš pravdu bude palcovej závit.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

já sem si serval díry na polovině šroubů na kola od TopCadu...naštěstí nebyly zápustný, ale s válcovou hlavou, tak sem vzal dremelku a vyříz do nich drážku a obyč šroubovákem vytočil :lol:
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

no pánové, já dneska navštívil železářství co mám 150m od baráku a vzal asi 300ks šroubků M3 imbus různých velikostí s normal nebo zapuštěnou hlavou.
Na Losině si teďka spoustu dílů dělám sám z hliníku (plata, držáky serv a sloupků řízení atd..) a na všechno už používám nový metrický šrouby místo těch palcových. To samý platí i pro plastové díly, kde jsem jejich závity předělal taky na metrické. Takže už ne 1,5mm imbus - jeden klíč na 1 šroub (i Huddy zkapal) ale teďka použe 2 a 2,5mm imbusy :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
mara74
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 19.10.2009 0:00
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele: WWW

Taky se mi to stalo,naštěstí se mi ho podařilo odvrtat a světe div se i závit zůstal neporušený :wink:
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Nechci dělat chytrýho (kór když jsem pako co běžně bere imbusy TORXem :roll: ) ale už jsem se několikrát setkal s tim, že lidi používaj pouze imbus šroubovák s kuličkou. Ten se má používat jen na normálnim imbusem nedostupný šrouby! Jak má menší stykovou plochu tak jde do perdele jak hlava šroubu tak šroubovák, byť je značkovej. To samý s kloubovejma Téčkama....
PS: Neví někdo kde v Praze maj skladem imbusovej šroub M2x10 pokud možno černěný? Ď a sry za OT
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Trewor píše:PS: Neví někdo kde v Praze maj skladem imbusovej šroub M2x10 pokud možno černěný? Ď a sry za OT

Co Pecka? Ale tou barvou si nejsem jistej.. on spíš štříbrný..
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames

Zpět na „Dílna a nářadí“