Uživatelský avatar
Kiki
Píšu hodně
Příspěvky: 1031
Registrován: 25.07.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Lepidlo kov na kov

Chlapi, znáte nějaké ,,výborné,, lepidlo kov na kov, v rozumné cenové relaci? Jedná se mi o slepení poloos, na kterých bych vybrousil plošky a přesadil přes sebe. A celý spoj bych strčil do kovové trubičky, kterou bych taky vylil lepidlem. Potřebuji totiž délku CVD, kterou jsem nikde nenašel. Dík za rady.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lepidlo kov na kov

Zatím nejlepší po stránce lepení , zpracovatelnosti a použitelnosti i na další materiály je podle mně tohle ......
Obrázek
Ze všech odzkoušenejch Loctitu zatím největší spokojenost. Pak ještě ARALDITy , ale ty už jsou spíš na plošné lepení. Má oproti většině ostatních i chemickou odolnost spoje , tudíž i líp odolává případnýmu mazaní.
Samo je to pořád jenom lepení , vlastnosti sváru od toho asi čekat nemůžeme ........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Lepidlo kov na kov

Můžu se zeptat, jak se ten 9466 aplikuje???potřebuji k tomu nějakou speciální pistoly, nebo prostě jen vymáčknu v poměru a smíchám ??? děkuju za radu
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lepidlo kov na kov

Dokupuje se k tomu takový plastový dvojpístek na tlačení , minimálně ten doporučuju , aby poměr vytlačených složek byl poměrově správný.
Mýchací aplikační nástavec (na fotce) není až tak nutný pokud neaplikuješ do nepřístupných míst , člověk si to rozkvedlá už sám.
Lepidlo i pístky můžu dodat za velmi příjemnou cenu .......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lepidlo kov na kov

Nezatracuju žádný lepidla , může to být dobrý - proč ne , ale údaj "Odolnost tlak 175kg/cm2" tak nějak moc neřekne .......

U Loctitu 9466 se třeba dočteš ......

Fyzikální vlastnosti:
Teplotní odolnost: -55°C až 120 °C
Pevnost v tahu: 32 N/mm2
Tvrdost Shore: 60
Prodloužení: 3 %
Viskozita - 30 Pa.s
Odolnost vůči loupání: 8 N/mm

Velmi dobře použitelný pro lepení - (Pevnost ve smyku):

Ocel - 37,0 N/mm2
Hliník: 17 - 26 N/mm2
Nerezová ocel - 23,0 N/mm2
Polykarbonát - 5,3 N/mm2
Nylon - 1,6 N/mm2
Dřevo - 11,3 N/mm2
Sklolaminát - 5,0 N/mm2
ABS - 4,7 N/mm2
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
rca
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 09.02.2016 19:32

Re: Lepidlo kov na kov

Sice už je to staré téma , ale sám jsem před léty náhodně koupil pájecí kapalinu (kyselinu ) na nerez a s úspěchem s ní pájím kde co , třeba i drát na nerezový hrnec pokud je třeba a drží to opravdu dobře . pájku mám dobrých 30 let starou taky asi těch 90W . Jen se potom musí to místo trochu ošetřit , omýt . Ty kapaliny jsou ale různé , kupuji je když jedu na sever v Ostravě v Hadexu , mají tam dost zajímavých věcí .
http://www.hadex.cz/_71pajeni-pajeci-te ... rch=&komo=
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Lepidlo kov na kov

Hele nebavili se o lepidle ?
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
rca
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 09.02.2016 19:32

Re: Lepidlo kov na kov

Bavili , ale přešlo to na pájení. Lepit kov se dá jen těžce , spíše něco opravit nějakým dvousložkovým "bazmekem" a spíše třeba prasklinu motoru u velkého auta. Mám za to , že v Hornbachu by poradili pokud něco je , ale lepit svařovací dráty ve snaze nahradit pájení a nebo svařování to není podle mě dobrý nápad. To už raději i když to taky neumím použít nějaký pájecí hořák a vlastně svařovat .Za 200,- se dá koupit hořák který roztaví sklo . Šlo přece o to udělat třeba zahrádku na bednu aby něco vydržele.
http://www.hadex.cz/_12plynovepajky-paj ... e-pajecky/
rca
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 09.02.2016 19:32

Re: Lepidlo kov na kov

Pročítám si to tady , protože jsem momentálně bez dílny a musím si vystačit s možnostmi v bytě , takže každá technologie je dobrá která je dostupná , funkční a použitelná i v podmínkách bytu . A propo , prodává se někde u nás takový ten mini soustruh / fréza / vrtačka ? Stojí kolem 4 - 5 tkč . Nebo měl by stát . Je to 6 v 1 . Občas jsem si toho všiml na banggoodu .

Zpět na „Dílna a nářadí“