LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Zakladni sada naradi

Jak tak koukam, tak moje domaci zasoba naradi neni uplne kompatibilni s RC potrebami (spis mam pekny vybaveni autodilny ve velikosti 1:1 a vybaveni cyklodilny :-D ), tak jsem si rikal, ze bych vzal nejake pekne mini sroubovaky/imbusy apod. ve stojanu z BG, kdyz tam stejne budu objednavat jine veci a aspon nebude manzelka nadavat, co to valim doma za stary velky kramy. Jen si tak rikam, co vlastne clovek v zakladu potrebuje u 1:10 modelu (obvykly rozmery imbusu event nejaky specialni tvary). Diky
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Zakladni sada naradi

ibusy 1.5, 2 ,2.5 a samozrejme kluc na maticy , najlepsie ten krizovy ( co je na dotahovanie viac matickiek )
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Zakladni sada naradi

Já už dlouho funguju s různou všehochutí nářadí a nedávno jsem narazil na toto ......
Obrázek , ale nejsou tam řechy na maticky což dost chybí .... pak jsem našel , že existuje taky tahle sada i s ořechy a myslím , že ta už obsáhne skoro všechno potřebný šroubování , jak někde bude tak po ní šáhnu ........... Obrázek
Prodává se to jako Sada pro jemnou mechaniku . Co se kvality / nekvality týká , tak to u základní sady neřeším a vždycky na důležitý věci kde nechci riskovat strhnutí a poškození - jako jsou červíky na postorcích , kardanech a podobně pořizuju kvalitní samostatný torx, nebo imbus zvlášť,
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Zakladni sada naradi

Přesně tu vpravo dole jsem kupoval nedávno v Lidlu za pár korun.....
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Zakladni sada naradi

socanek píše:Přesně tu vpravo dole jsem kupoval nedávno v Lidlu za pár korun.....


Sadu z Lidlu používám už delší dobu k plné spokojenosti, akorát jednou přeskočil sedmička oříšek - trochu ojetá matka.
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Zakladni sada naradi

Diky moc - me nedoslo, ze ma uz Lidl eshop a tak nemusim cekat tri mesice, nez zase bude v prodeji.
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Zakladni sada naradi

To máte šroubováčky, klíč na matky, dremel, páječka, kleštičky (nejlépe několikery různé), magnetická vanička na šroubky a matky ... :lol:

Skoro na všechno doma vč. RC používám https://eshop.unihobby.cz/technika-rucn ... gLZqPD_BwE z Hornbachu. Má to hromadu bitů všech možných typů a velikostí. Ale na hůř dostupné místa se hodí sada minišroubováčků nebo L-kové imbusy. Na červíky (hlavně kardanové) jsem pořídil kvalitní torx.

Na matky https://www.aliexpress.com/item/M2-M2-5 ... autifyAB=4

Minikleště něco na tenhle způsob https://www.domstav.cz/mini-kleste-sada ... gKKL_D_BwE
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Zakladni sada naradi

rotruck píše:Já už dlouho funguju s různou všehochutí nářadí a nedávno jsem narazil na toto ......
Obrázek , ale nejsou tam řechy na maticky což dost chybí .... pak jsem našel , že existuje taky tahle sada i s ořechy a myslím , že ta už obsáhne skoro všechno potřebný šroubování , jak někde bude tak po ní šáhnu ........... Obrázek
Prodává se to jako Sada pro jemnou mechaniku . Co se kvality / nekvality týká , tak to u základní sady neřeším a vždycky na důležitý věci kde nechci riskovat strhnutí a poškození - jako jsou červíky na postorcích , kardanech a podobně pořizuju kvalitní samostatný torx, nebo imbus zvlášť,


Ahoj. Ta nahoře je marná, měkké bity i štípačky. Ty spodní jsou dobré, jsou obě stejné, jenom jiný držák bitů, ale bity docela dobré, za ty prachy, mám už je dva roky a ok.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Zakladni sada naradi

Ahoj

tyto sady ok. :OK:
Dle mých zkušeností (pokud mohu) si kup aspoň velmi kvalitní imbus/bit na červíky do kardanů. Aspoň dva, bo ty se neztratí. Doporučuji 1,5mm - 2,5mm
Není nic horšího, než v sobotu večer (až se v tom budeš zase vrtat) strhnout imbus/bit do červíku. Ten nenahradíš, nikde nekoupíš a auto nerozebereš. Vyjímka je Praha, kde je o víkendu Pecka otevřený do 21:00.
;-)
Já na doporučení koupil od Viťase toto a jsem stále spokojen, za dva roky nic nestržené. Taková cestovní RC trubička.
https://www.rc-balik.cz/set-imbusu-4v1-d98.htm
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Zakladni sada naradi

Moc diky. Sem zrovna delal revizi naradi a nasel sem ve sklepe nejake darkove mini sady s logy ruznych firem, co tata kdysi dostal jako "vanocni upominkove predmety" a dal mi je na "to moje staveni pocitacu", protoze on akceptuje az to naradi, do ktereho se da v pripade potreby busit kladivem :-D
Ale kupodivu dve z toho vypadaji velmi slusne vcetne klesti a mini sroubovaku. Akorat ty drzaky na imbusove bity nejsou moc prakticky. Tak jsem si rikal, ze k tomu vezmu m.banggood.com/Wholesale-Warehouse-YZ-004-4pcs-1_52_02_53_0mm-Hexagonal-Titanium-alloy-Screwdriver-Tool-Set-For-RC-Model-wp-Eu-1182504.html?rmmds=search a melo by byt ok.

Zpět na „Dílna a nářadí“