Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Aku vrtačka

NiMH baterkám vadí jenom dvě věci. Když je používáš, nebo když je nepoužíváš. V obou případech jsou po roce v pr...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Aku vrtačka

:-D :FINE: pravdivé a výstižné hodnocení ! :YOP:
Rukola
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 05.11.2013 11:21

Re: Aku vrtačka

Takže teda ideáĺně NiCd?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Aku vrtačka

Míro to bylo dost dobrý :OK:

CDčka taky odejdou.V práci jsme je používaly a všechny jsou fuč.Teď už jen LI-ON.Celej den mám v ruce TOTOK Je krásně lehká a má výdrž i sílu.Jediná nevýhoda je malinká prodleva při spuštění.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Aku vrtačka

Několik takových stroječků si je velmi podobných - třeba Narexka http://narex.cz/Web/Product_card.aspx?A ... -sroubovak
nebo i http://www.obchodni-dum.cz/aku-vrtacka- ... i/z274397/
Srovnej spoušť, přepínání rychlostí, osvětlení, baterka ... jsou si dost podobné. A určitě by se jich našlo i víc.
Zatím jsem nenašel ( v rámci nějakých finančních možností - nelze srovnávat s profi nářadím od 10 táců výš ) lepší stroj ... je to lehké, má to sílu, slušnou výdrž a pokud máš dvě baterky, tak to vydrží makat dýl jak soudruh z NDR.
Dá se s tím vrtat s přehledem i do železa a přitom je to vhodné i na modelařinu, protože s tak lehkou mašinkou je pořád cit v ruce.
LubosHa
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2014 9:39

Re: Aku vrtačka

Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Aku vrtačka

Nejspíš dobře uděláš... :-)
Dvě podobné malé boženy trápíme s Nivákem už asi 3 roky a zatím úspěšně odolávaj :twisted: :twisted:
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Aku vrtačka

Raději bych volil modrou s dvěma baterkama za 3000kč. Do sklíčidla se vejde i 10mm vrták. HERE
Já blbec koupil v kelly nějakou sračkovou za 800 a pokaždý když jí mám v ruce tak nadávám.Ergonomii přepínání chodů vpřed/vzad vykoumal fakt inženýr. :EVIL:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Aku vrtačka

Ja mam li ion boshku kolik.... Covece asi 6 let. PSR 14,4 li-2 se menuje. Mam jednu baterku a porad na jedno nabiti zasroubuje kilo a pul tlustejch sedmdesatek do dreva. Na druhej kvalt, jednicku temer neradim, 30 Nm je dost, to nema ani triapulka jawa. Ty modry co tady daval kolega bych se nebal a hned bych ji bral vsema deseti.

Edit
Mimichodem, luxusne na ni funguje momentak, po jednom Nm si nastavujes rehtacku a treba zrovna jeden Nm pouzivam u RC docela casto. Akorat nesmis bejt linej to nastavovat a ne to mit furt na DRILL :-D
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Aku vrtačka

S Boschem mám taky dobrou zkušenost....velký aku šroubovák i malý mám už pár let...pořád stejné baterky... :OK:
A vrtací kladivo od Bošky bez konkurence :OK: :OK: lehké a silné, žádné tlačení do betonu - jede sama :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Aku vrtačka

Tiez mam cerstvo Bosch PSR 14,4 Li-2. Mozem potrvdit co napisal Mira o nej. Lahka do ruky, 30Nm je dostatocnych.
Mna prijemne na nej prekvapilo aj pridavne LED osvetlenie vrtaneho/skrutkovaneho miesta, pri horsich svetelnych podmienkach na nezaplatenie. Detailne nastavenie Nm taktiez skvele.
Je to hobby linia(zelena farba), ale drzi krok aj na montazach, len to chce vtedy este aspon 1 dalsiu beteriu.
@Kanadan nemas nahodou GBH liniu? :-D
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Aku vrtačka

Hola přátelé

poradíte mi?
Mám Aku vrtačku/šroubovák, takovou noname koupenou před 6 lety. Dostal jsem to darem.
Každopádně ty dvě bakterie co musím neustále nabíjet jsou asi už v háji. Nabíjím, ale točí to málo.
Mám to celé vyhodit a koupit novou, nebo je nějaké řešení přes třeba Lipo baterku?
Abych řekl pravdu je mi líto to vyhodit, protože to funguje. Tedy fungovalo s nabitou baterkou :-)
Díru jsem s tím vyvrtal a šroubek utáhl. Jen ty baterky jsou už kaput.
Mám tedy ještě Bosch normální vrtku, ale ta nešroubuje.

Tak co.... vyhodit?
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Letec
Uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 29.02.2016 18:43
Bydliště: Praha

Re: Aku vrtačka

Josefh píše:Hola přátelé

poradíte mi?
Mám Aku vrtačku/šroubovák, takovou noname koupenou před 6 lety. Dostal jsem to darem.
Každopádně ty dvě bakterie co musím neustále nabíjet jsou asi už v háji. Nabíjím, ale točí to málo.
Mám to celé vyhodit a koupit novou, nebo je nějaké řešení přes třeba Lipo baterku?
Abych řekl pravdu je mi líto to vyhodit, protože to funguje. Tedy fungovalo s nabitou baterkou :-)
Díru jsem s tím vyvrtal a šroubek utáhl. Jen ty baterky jsou už kaput.
Mám tedy ještě Bosch normální vrtku, ale ta nešroubuje.

Tak co.... vyhodit?

Pepo na Smíchově je firma Avacom specializují se na repase baterek.Tak to zkus. :CIAO:
CFX-W- Jeep Mighty
CFX-W-Jeep 6kolka
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: Aku vrtačka

Kluci odešla mi v akině baterie a nechce se mi davat 1800 kč za novou . Akučka stala 3100 kč napadlo mne nedalo by se to nahradit 3 článkovým lipolem zkoušel to někdo a jaký odběrový koeficient zvolit?

Děkuji za rady
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Aku vrtačka

Do vrtaček a podobných strojků se dávají převážně Lionky - z hlediska životnosti a bezpečnosti jsou mnohem lepší, jak Lipolky.

Zpět na „Dílna a nářadí“