Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

železářství,obi,eva.....hodně obchodů s nářadím. :wink:
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Nový poznatok k dremel brúskam (rada 300)

Minule som pracoval s dremelkou, zhruba na polovičných otáčkach a zrazu mi sama zaradila "plný kotel". Od 1 po 10 stále točila naplno... Tak teda som ju rozobral do šróbika, vypucoval, liehom umyl prepínanie rýchlosti a ide jak nová :) Asi sa na bežec prepínania otáčok dostal nejaký kovový prach, a spôsoboval skrat na bežci, a stále išla naplno. Predtým mi nejako blbli najnižšie rýchlosti, a potom po vyčistení bolo všetko OK. Netreba sa toho báť, neni tam čo pokaziť. :)
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

dobre vedieť, dík
ja som minule rezal tušim hlinik a ten kotuč čo sa dava k 300-vkam sa mi tak doničil že pri povolovani sa mi rozsypal na prašok, z čoho som bol dosť prekvapeny :roll:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Na rezanie používam tieto - http://www.bosch.cz/press/detail.asp?f_id=770 a je to nezmar... Dostal som dva kusy k mojej a stále používam prvý, a už toho narezal hodne vela... Jednoznačne odporúčam a ostatné doplnky čo si budem kupovať, tak jedine SpeedClick. Akurát nemám 0,75mm, ale hrubšie, tak dlhšie držia. Párkrát sa mi stalo, že mi kotúč v materiáli zaseklo, prípadne zaseklo a "vyhodilo" brúsku a kotúč stále drží.
Uživatelský avatar
K_O_S_A
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 16.04.2011 0:00
Bydliště: Jičínsko :p

Dremel 300 Series - mám jí 3tím rokem a zatím 100% spokojenost bez jakých koliv oprav nebo závad. Se značkou Dremel mám dobré zkušenosti i teď jsem si od nich objednal plynovou pájku. 8)
Nyní bez expedice - není čas a prostory.

RCM Cessna 480
TA-02 Rally - VW Polo R WRC
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Taky používám Dremla a je to dobrá mašinka,ale proxon má plynulejší regulaci otáček takže s nim se mi dělá líp,jde úplně od spodu a to dremel neumí tak jemně :-)když se vrtá třeba dirka 0.2-0.6mm tak v dremlu je hned vrták na dvě půlky,ale proxon v pohodě :-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

vrták 0,5 prípadne 0,8 som zvykol mať v klasickej ručnej vrtačke a nič sa nestalo... Myslím že 0,5 a menej by som dremelkou zvládol :) Inak je pravda, Proxxony majú "digitálnejšie" ovládanie rýchlosti. Ubereš rýchlosť, nie výkon... Dremelkám klesá pri ubratí rýchlosti aj výkon...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

V televizi běží pár dní reklama na mikrobrusku za cca pětikilo v Lídlu. Sada v malým kufříku, myslím, že je k tomu i husí krk - ohebný prodlužovací nástavec. Kvalita to asi nebude nic moc, ale na semotamo práci by to snad stačit mohlo.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Ohebná hřídel v tom asi nebude, ale i tak je to za slušnou cenu. Dost velká nevýhoda je v tom, že to nemá klasickou sklíčidlovou hlavičku, ale pouze kleštinovou hlavu a tak s různou tloušťkou vrtáků se musí vyměňovat i ty kleštiny a to trochu zdržuje.
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

minotaur píše:V televizi běží pár dní reklama na mikrobrusku za cca pětikilo v Lídlu. Sada v malým kufříku, myslím, že je k tomu i husí krk - ohebný prodlužovací nástavec. Kvalita to asi nebude nic moc, ale na semotamo práci by to snad stačit mohlo.

Už je doma :lol: som zvědavý jak bude sloužit doufám že dobře na takový to malý kutění :wink:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Borik píše:Ohebná hřídel v tom asi nebude...

No asi máš pravdu, tu reklamu jsem viděl asi dvakrát a nikdy ne celou, obrázek sady tam rychle probliknul, asi špatnej pocit. Asi to bude tohle:

Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Ha, po funuse 8) Jobiku, je to ta na fotce a výbava?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

to zboží se v Lidlu zhruba po půl roce opakuje, takže to prošvihnutí není až tak velká tragédie. Ale někdy tam mají opravdu solidní věci za velmi přijatelné ceny.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No já tam takhle za "LEVNO" koupil stojen na velkou vrtačku a je na dvě věci, na nic a na ho.no, stojan má vůli jak prase a svěrák rozjetý čelisti, takže levně již nikdy více...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Pokukuji po té dremelce, čímdál více zjištuji že je potřeba 8)

Zpět na „Dílna a nářadí“