Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

Já to beru jen základovkou>barvu>vrchní krycí lak a je finíto :-) Hlavně si dát pozor na barvy aby se to moc nekombinovalo a pak se barva neloupala. Nejlepší co jsem zkoušel jsou Tamiya barvy, protože jsou jemný.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Blair
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 28.01.2015 9:03

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

Zdravim,

sice nejsme auto modelar, ale mam ted v planu jeden projekt, ktery dle popisu kolegu ze zahranici cely stoji na PSH deskach. A jelikoz toto forum je jedno z mala ceskych, na ktere jsem narazil a kde se problematice PSH lidi venuji rad bych se zeptal -

Nechal jsem si poslat testovaci vzorky jedne firmy v tloustce 3 mm ...

http://www.agrorubin.cz/psh-polystyren-houzevnaty/

Podle popisu to odpovida PSH, ale mam problem s tim, ze vetsina lidi pise, ze se to da pekne rezat, atd. - ja na to sel s olfou ( P-450 - ŘEZÁK NA PLAST ) a i tak to byl docela dost velky problem prorezat ...

Udelal jsem i test odolnosti vuci redidlum - ten kousek desticky se krasne roztekl.

Nejaky napad, kde by mohl byt problem? (si rikam, jestli mi v te 3mm tloustce neposlali neco jineho)
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

3mm už je dost, to krásně řezat nepůjde, hezky jde řezat psh tak do 1mm, pak už je to spíš na pilku ;-)
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

bude to psh, jen 3mm je tak na pilku, vetsinou stavime maximalne ze 2mm desek
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

[quote="Blair"]Zdravim,

sice nejsme auto modelar, ale mam ted v planu jeden projekt, ktery dle popisu kolegu ze zahranici cely stoji na PSH deskach. A jelikoz toto forum je jedno z mala ceskych, na ktere jsem narazil a kde se problematice PSH lidi venuji rad bych se zeptal -

Nechal jsem si poslat testovaci vzorky jedne firmy v tloustce 3 mm ...

http://www.agrorubin.cz/psh-polystyren-houzevnaty/

Podle popisu to odpovida PSH, ale mam problem s tim, ze vetsina lidi pise, ze se to da pekne rezat, atd. - ja na to sel s olfou ( P-450 - ŘEZÁK NA PLAST ) a i tak to byl docela dost velky problem prorezat ...

Udelal jsem i test odolnosti vuci redidlum - ten kousek desticky se krasne roztekl.

Ahoj jde o to že PSH je tvrdá pvc deska, která se nařízne a pak ulomí, neprořízneš ji celou, jakoby to klouže, s polystyrenem to nemá nic společného, pak jsou desky Forex které se spíš podobají balse, jsou hodně měkké a je to tvrzený polystyren, dají se tepelně jednoduše tvarovat, brousit a dají se uříznout Olfou ale zase maj mnohem menší pevnost
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

Jde to řezat i zlamovákem, jen se to musí brát tou tupou stranou a jakoby to škrábat.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

3 mm PSH je pro náš typ modelářství už hodně .... Blbě se opracovává - jde jen nařezávat a lámat, jinak i řezat lupenkovou pilečkou je problém, protože se musí řez neustále chladit. Navíc 3 mm PSH je už hodně těžký. Když PSH, tak v rámci tlouštěk 0.3 - 1.5 mm, výjímečně 2 mm. To už je mnohem výhodnější použití laminátových desek. Jsou mnohem tvrdší, odolávájí acetonu a většině dalších ředidel a i jejich opracování je příjemnější. Lepí se dobře vteřiňákem a epoxidem, na rozdíl od PSH nejsou lepidlem naleptány a potom při schnutí lepidla se neodpařuje ředidlo a spoj se nedeformuje. Pokud se dá do spoje hodně lepidla - rozpouštědla, spoj vysychá i několik let a často mění i tvar. PSH je velice citlivé na UV záření a střídání teploty - křehne a praská. To už je opravdu mnohem lepší použít ABS, které se ale zase hůř shání.
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

Ahoj potřebuji radu pokud to tu už bylo tak se omlovám. :oops:
Čím rýt dveře na karosérii ?
Jak lakovat a čím odmastiť ?
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Houževnatý polystyrén- PSH

....... 8o nejen že to tu bylo , ale o lakování je to dokonce na tehle stránce par příspěvků vejš ... neleň a pročti aspoň pár prvních stránek , najdeš tam spoustu odpovědí na věci na které by ses za chvilku stejně ptal .....
Já ryju ocelovou jehlou a když se zrovna někam zašantročí tak třeba mikrošroubovákem .... stříkám tmel , nebo plnič na povrch mírně zdrsněný minimálně 400 nebo jemnějším šmirglem (aby nezanechal ryhy a stopy) a na něj pak můžes nanášet barvu / sprej dle libosti
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „Dílna a nářadí“