jerryesc
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 03.08.2011 0:00

Poradí někdo jak sříknout karoserii

Cau, sehnal jsem karoserii tamiya ford f-350 a chtel jsem se zeptat jak ji nastrikat aby se mi pak nic neloupalo a barva drzela? A jakej sprej by byl nejlepsi? A pred strikanim ji musim obrousit jemnym smirgl papirem, nebo nemusim. Diky moc za rady
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

No, to by mě taky zajímalo, kdyby někdo napsal, nikde nic nemůžu najít. Taky budu objednávat dneska sprej tamiya a potřeboval bych vědět, kolik tak spotřebuju, když je jeden 100ml.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

To co tu bude, jsou jen moje zkušenosti, takže možná to nebude úplně košer a nějakýmu lakýrníkovi se zježí vlasy.
Camelky jsem dělal takto:
Boudu jsem přetáhnul hodně jemným smirkem, odmastit (tech benzín, nebrat ředidlo, pač některý žere plast).
Základovou barvu, po zaschnutí znovu odmastiti a pak vrchní barvu.
Já jsem používal auto lak, takže jsem musel aplikovat poměrně kvalitní základ, který byl určený pro plast-autolak.
Takhle jsem to stříkal já a myslím že výsledek je v celku dobrý. Nestalo se mi, že by se barva vysloveně loupala.

Tamajácký barvy jsou určený přímo na plast, ale i tak bych tam šoupnul základ.
Uživatelský avatar
MadMaxRacing
Uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: 27.09.2010 0:00
Bydliště: Strakonice, Cheb

Postup je v zásadě vždy stejný. Lehce vyhladit kastli jemným šmirglem, zbavit ji nálitků a otřepů... Pořádně umýt a odmastit. Mě stačilo vždy umytí teplou vodou s jarem. Nechat řádně vyschnout a hlavne už na to moc nešahat a už vůbec ne mastným hadrem :lol:
Pak používám základovku od Tamky, jemnou bílou. Pak už následuje jen lak. Dával jsem ho na toyotu asi tak šest vrstev a pak ještě pár vrstev bezbarvého laku. Spotřeboval jsem jednu větší základovku a dvě piksly zelené metly. Vše spreje tamyia. No a jednu matnou černou, páč mám dvoubarevnou kastli. Samozřejmě v případě dvou byrev by se mělo začínat od nejsvětleší.
Ultrafly PC-9, Ultimate 800
Mex Toyota Hilux, Scorpion 4x4
Spektrum dx6i, dx3c
http://madmaxracing.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Tak díky za radu hoši, přesně tohle jsem chtěl vědět :tleskam:
Tak jdu teď objednat kastli, díly a spreje :P
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Poradí někdo jak sříknout karoserii

jerryesc píše:Cau, sehnal jsem karoserii tamiya ford f-350 a chtel jsem se zeptat jak ji nastrikat aby se mi pak nic neloupalo a barva drzela? A jakej sprej by byl nejlepsi? A pred strikanim ji musim obrousit jemnym smirgl papirem, nebo nemusim. Diky moc za rady



Tak co, už jsi to nastříkal? Kupoval jsem spreje Tamiya a prodavač mi řekl, že základovku nepotřebuju, a ani to nemusim brousit, protože je ten sprej speciální a jemně ten plast naleptá a drží to. Prej to mám jen odmastit a pak sříkat po slabých vrstvách. Tak nevim jestli to bude fungovat... Zkoušel to někdo takhle??
Uživatelský avatar
MadMaxRacing
Uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: 27.09.2010 0:00
Bydliště: Strakonice, Cheb

kdyz dělám modely třeba 1/24 tak je nebrousím ani nedávám základovku. Pokud tedy není barva plastu tmavší než stříkaná barva. Jen zbavím kastli různých otřepů a umeju.
Ultrafly PC-9, Ultimate 800
Mex Toyota Hilux, Scorpion 4x4
Spektrum dx6i, dx3c
http://madmaxracing.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Tak karoserii mám nastříkanou, a teďka by bylo dobrý to přelakovat nějakým bezbarvým sprejem, můžu použít jakýkoliv nebo ne? Když barva je ta speciální tamiya? Radši se ptám abych to na konec nepos.al......
Uživatelský avatar
MadMaxRacing
Uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: 27.09.2010 0:00
Bydliště: Strakonice, Cheb

V podstatě můžeš použít cokoli. Ale hlavně v tenkých vrstvách a na pořádně vyzrálou barvu. Nejlepší jsou ale tamyie, protože jsou krásně jemný a pěkně se slijou. Autolaky udělají na povrchu strukturu.
Ultrafly PC-9, Ultimate 800
Mex Toyota Hilux, Scorpion 4x4
Spektrum dx6i, dx3c
http://madmaxracing.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

Potřeboval bych poradit mám novou karoserii (ABS) a potřeboval bych ji nastříknout aby (jak o pár příspěvků výše je napsáno) se barva jen tak neloupala.
Hodně doporučujete barvy od Tamiye a k tomu základovku stejného výrobce ale mě by zajímalo jestli by vadilo když bych použil základovku od Dupli color kterou už mám koupenou a na to bych nastříkal barvu od Tamiye.

Mělo by to nějakej znatelnej vliv ? Jde mi hlavně o to aby se to ve výsledku neloupalo a pěkně to drželo :wink: Díky
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Když dáš jako 1. vrstvu základ na plasty (třeba Motip nebo Dupli Color), tak to pak můžeš lakovat i normálním lakem na auta ;-)
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Pane bože jen ne Duplicolor, pokud máš ten velkej sprej za 170 korun z bauhausu atd.. tak to hoď po psovi a kup jinou, na unimogovi jsem stříkal jejich základem rám, a stačí padnout nabok a barva de ochotně dolů..
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

MámTENHLE je mi jasný že na to jde jde klasickej autoak ale já jsem se ptal jestli by šla barva od Tamiye jestli se budou snášet :wink:

EDIT: Dave: Jestli myslíš ten co mám v odkaze ? :lol: Mě ho doporučil kámoš má ho na autě a je spokojenej :wink:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Ne, tak to je zrovna jeden z těch povedených, já sem tam koupil pár těch zelenejch a hrůza. Tyhle jsou vpoho
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

Dave píše:Ne, tak to je zrovna jeden z těch povedených, já sem tam koupil pár těch zelenejch a hrůza. Tyhle jsou vpoho


No už jsem se lekl nerad bych ho jen tak vyhodil a nepoužil :lol:


Ale jinak co ostatní kdo by mě poradil ? :YOP:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)

Zpět na „Dílna a nářadí“