Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Digitální šupléry a měřidla

Neocenitelný pomocník do každé dílničky.
Něco málo o digitální šupléře >>> Digitální šupléra - šikovný pomocník v domácí dílně
Využití datového výstupu digitální šupléry nebo měřidla u strojů v dílně >>> Digitální šupléry a měřidla jako DRO - odměřovače v domácí dílně
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Digitální šupléry a měřidla

mam neco podobnyho z hobby kingu a nevim jestli mas stejnou zkusenost, ale kdyz nemerim musim vyndat baterku, jinak je za chvili v pytli (i kdyz se suplera samovypina, teda aspon myslim, ze to dela - to samovypinani)
Obrázek
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Digitální šupléry a měřidla

já mám šupléru z lídlu a funguje bez problému , baterku vyndávat nemusím jen by mě zajímala přesnost , nejlepší a nejpřesnější je stejně klasická mechanická , na nepotřebuje baterky a nemá se na ní co po...t :lol:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Digitální šupléry a měřidla

MikeP píše:... ale kdyz nemerim musim vyndat baterku, jinak je za chvili v pytli (i kdyz se suplera samovypina, teda aspon myslim, ze to dela - to samovypinani)

Jak píšu v článku, mám ji cca rok a baterku nevyndavám, zatím funguje. Ta moje samovypínání nemá. Při vypnutí se ale, jak jsem se dočetl (a píšu to) vypne jen displej, obvody měření stále běží, ale s nějakou minimální spotřebou.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Digitální šupléry a měřidla

magor-no1 píše:... jen by mě zajímala přesnost , nejlepší a nejpřesnější je stejně klasická mechanická...

Výsledky měření jsou porovnatelné s mechanickou, aspoň u mne. Má klasická šupléra má 0,05 mm, výsledky měření s digitální jsou +/- pár setin. Někde jsem narazil na údaj 0,03 mm u těhle digitálních...
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Digitální šupléry a měřidla

Jednu jsme doma měli z Bauhausu za cca 450kč a cca po 4měsících začala dost lhát.
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: Digitální šupléry a měřidla

Já brigádně pracuji v jedné strojírenské firmě a tam je používáme všichni takže z toho usuzuji že pro modeláře to je víc než dostačující
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Digitální šupléry a měřidla

Já mám taky z lídlu,stála asi dvě kila nebo kolik a používám jí tak málo že je mi jedno jestli trochu kecá :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Digitální šupléry a měřidla

velmi pekna recenzia.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Digitální šupléry a měřidla

Mně teda kecala hodně ... do 6 mm měřila dobře, mezi 6-8 mm blbla naprosto náhodně, po 8 mm se vrátila zhruba na 3 mm a pak různě a až od cca 20 mm zase OK. Takže šla na reklamaci a dostal jsem novou a s tou už zatím potíže nejsou. Nicméně je fakt, že pracuje i když spí ( kdybych to tak uměl .... ) a žere baterku docela dost - asi tak po půl roce musím dávat novou - nezávisle na tom, jak hodně nebo málo se používala.
Těch šupler je v téměř shodném balení velká spousta, ale drtivá většina z nich má stejné vnitřnosti. Slušná šuplera ( elektronická ) je kolem 2500,-Kč a víc.
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Digitální šupléry a měřidla

Wendis : nápodobně čísla tam skáčou po sobě jak mají , takže asi dobrý , po roce a půl jsem ještě baterku neměnil
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Digitální šupléry a měřidla

My se Sokolem používáme plastovou za 35,- korun českých a na ty naše slátaniny je postačující.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Digitální šupléry a měřidla

Mám plastovou za 18,- ... na tym Olomócku je nějak draho 8)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Digitální šupléry a měřidla

milan008 píše:My se Sokolem používáme plastovou za 35,- korun českých a na ty naše slátaniny je postačující.

Ta je upečená ze syrečků, ne? :lol:
Jsem ani nečekal, že se k šupléře ozve tolik lidí - ale na druhou stranu je vidět, že tady na fóru se aspoň ví, že votvírák na pivko vypadá trochu jinak... :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: Digitální šupléry a měřidla

já se musím přidat k tomu že teda šuplera z lidlu je taková podivná, já když v ní nechám baterku tak začne blbnout po nějaký době takže když s ní neměřím tak baterku vyndávám ale jinak si myslím že na hobby využití zcela postačující :-) a jinak teda mám zkušenost i z lepší el. šuplerou (na výrobce si nevzpomenu) ale ta mě neskutečně naprdla tím že když měla slabší baterky tak se začla ustřelovat, jakmile s ní člověk šoupnul rychlejc tak byla schopná se rozhodit i o 5mm a to člověka naštve když pak musí součástku překontrolovávat dvakrát, protože jinak se chovala normálně a člověk si toho všim až když naměřil dvakrát jinou hodnotu :-(
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Dílna a nářadí“