Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

lepidlo na kovy

Potřeboval bych přilepit výkonné LEDky ( se spodní kulatou kovovou chladící ploškou o průměru 5.5 mm ) na hliníkové lišty. Máte někdo prosím dobré zkušenosti s nějakým vhodným lepidlem ( kov-kov), které by na to šlo použít ? Lepidel na kovy je spousta, ale nechci je zbytečně kupovat a zkoušet, které je nejlepší.
Díky za radu.
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: lepidlo na kovy

nevím jestli lepení je ten nejlepší nápad, ty kovový plošky sloužej jako chlazení a pokud tam bude lepidlo tak by se to nemuselo tak dobře chladit protože nevím nevím jak jsou na tom lepidla s tepelnou vodivostí, ideální by bylo vymyslet to uchycení nějak jinak a pokud to chytáš na hliník tak toho využít a namazat toteplovodivou pastou a chladit to před ten hliník :-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: lepidlo na kovy

Ono s tím uchycením to nebude žádná sláva ... v podstatě není za co to uchytnout. ta LEDka je dělaná na připájení na desku s tím, že ten střed se namaže teplovodivou pastou a jen se na tu desku přiloží. LEDka pak drží jen za své připájené nožičky. Nicméně pokud bude na té chladící plošce tenká vrstva lepidla, tak by se to na hliníkové podložce mělo uchladit v pohodě. Každopádně to napřed vyzkouším někde bokem. Proto sháním to kvalitní lepidlo, které bude jednak držet s hlavně přenese i to teplo.
LEDka viz: http://dx.com/p/3w-160-180lm-6300-7000k ... 0&u=133093
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: lepidlo na kovy

co zkusit třeba tohle: http://dx.com/p/fujik-silicone-thermal- ... 514&u=4579

nebo dát trošku běžné teplovodivé pasty na tu plošku, přimáčknout tu lištu a okolo zalít epoxidem
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: lepidlo na kovy

O té teplovodivé pastě ( nebo třeba i vyseknuté podložce ) jsem taky uvažoval, ale problém je, za co ty LEDky uchytit. Moje představa je zatím taková, že koupím v Hornbachu nebo Bauhauzu eloxované hliníkové profily tvaru "U", na ten střední díl nalepím po cca 8 cm LEDky, kde v místě nožiček budou vyvrtané díry, kterými protáhnu a zapájím drát k nožce - proto ale musím tu LEDku přilepit, protože za nožičky držet nebude. Asi ideální by bylo vymyslet nějaký překryt té LEDky, který by tu LEDu přitlačil k tomu hliníkovému pásku a zároveň zakryl i ty díry od drátů, jenže to si dovedu představit vyrobit pro maximálně 3 LEdky, ale už ne pro 30 ks. To je už zralé na odlévání a do toho se mi fakt nechce - je to jen na osvětlení dílny. Chce to nějaký nápad, ale nějak nepřichází ... :-(

... ale kdyby se našly dva profily U, z nichž ten jeden by se těsně vešel do toho druhého .... to by možná šlo !

Každopádně díky za pomoc v přemýšlení ... :OK:
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: lepidlo na kovy

To, na co jsem posílal odkaz je teplovodivé lepidlo :wink:
V komentářích tam píšou právě o lepení výkonových ledek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: lepidlo na kovy

Díky, neumím amerikánsky a přehlídl jsem to známé slovíčko Glue .... podívám se i u nás ( GME, GES, ... ) jestli není něco takového k dispozici ). Z DX je to nadlouho ( neobjednávám to přímo já sám ).
Našel jsem Loctite 3874 .... zhruba 1000,-Kč za 25 ml .... tudy cesta nevede. :NO:

Zpět na „Dílna a nářadí“