Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

CNC projekty

Čauky kucíí,neni mezi váma někdo kdo umi programovat na CNC??????
Řeknu to asi takhle,už mě ser... nedostatek kastlí dlouho,ale pořad né a né se stim nějak cenově poprat tak aby to bylo za slušné peníze a tak jsem se rozhodnul pořídit malé CNC s pracovni plochou 400x300x100,proč tak!?
Pro výrobu dílů karoserii a to žě by se kastle delat po dílech a slepovat je k sobě na zámky.
Prostě zvlášt blarniky,dvere,strecha,kapota,atd.
Jakej je váš nazor na tento napad?
Jak jsem rek CNC neni uz problem,ale kdo to bude malovat??????????????
Obrázek
Tohle je to CNC stene
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

:FINE: Uz dlhsiu dobu uvazujem tiez o nejakom podobnom pekelnom stroji no zatial som nenasiel ani miesto a ani odvahu k niecomu takemu , tak drzim palce nech to vyjde . Podla toho co som vycital pri zhromazdovani informacii po nete tak malo by to fungovat s niektorym s programov -CAD , no teraz narychlo neviem najst ktory to je
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Jé super, že do toho jdeš takle "pohlavě" ale umět naprogramovat frézku aby dělala tak složitý tvary jako bude na karoserie zapotřebí neni žádná sranda. Sám jsem se to učil a CNC frézce jsem se vyhybal jak čert kříži(samo sebou, že jsem jí pak měl u prartický).
Čim si ale u tohodle nejsem jistej je finanční návratnost(nebo jak se to poudá). Jednak naprogramování 1kastle tj. min 6dílů tě asi tak či tak vyjde na pěknejch pár korunek a hlavně to vyžaduje tlustej/drahej matroš (u defa to ještě nebude tak hrozný, do 1cm tlouštky matroše se vlezeš ale složitější kastle :? ) a taky furt dokupovat nástroje. Nebylo by levnější nechat podle stávajících kastlí udělat formy a dělat to z PSHáčka vakuovkou? Nebo z nějakýho plastu, třeba PE jako se dělaj kanoe. Na to je třeba jen granulát, forma a houpací pec. Takhle by to bylo dokonce"nezničitelný" ale nevim jak s barvenim u toho PE.
Prostě se jen obávám aby tě to nevyšlo na tolik, že když zachováš cenu kastlí který by jsi kopíroval aby se ti to nevrátilo až třeba za móře let
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

A co tak mrknut sem! :idea: Ono aj cnc-kari maju svoje forum, a je tam toho dost vela, len ten cas volaako neni! :arrow: http://www.c-n-c.cz/index.php?sid=4e900 ... 928a83ce39
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

Martine víš že jsem taky o tomhle uvažoval ,ale frézky co jsou levný (počítam do 100t) jsou nepoužitelný věř mi ,byl jsem se na 3podívat a jsou to spíš plotry než frézky,kor ty US a čínský. A když koupíš mašinu pořádnou tak to chce sehnat ještě nějakou práci, kastlema ji nevytížíš, pokud ale budeš dělat i šáska ,nápravy atd. tak už by se dalo uvažovat. Pak už jen toho technologa co to namaluje :wink: . A to je ten největší pakec a docela drahá sranda. Pokud ti ty díly někdo namaluje tak máš vyhráno ,program do mašiny už je to nejmenší ,ten je hotovej za pár minut. Nejhorší je prostě 3D .modelJá jsem si díly Abramse maloval sám a strávil jsem tím fákt hodně času.
1:24 Pajero Wagon, Nisan Navara
1:10 Octavia,Fabia WRC,Fabia S2000,Škoda130R
1:8 Defender Crew Cab (ve výstavbě)
1:4 Abrams M1A2
1:1 Jeep Grand Cherokee V8, Nissan Pathfinder
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

Ale ja to chci jen na drobnosti a predevsim z plastu,treba masky,nejake doplnky,ale i zkusit tu kastli po dilech, atd,saska na tom nikdy delat nebudu protoze ty rezem leasrem a ohejbame na cnc ohejbacce.No asi i tak ji uz objednam,ale presne jak rikas nejhorsi je to kdo to bude malovat.
jinak uz mam par programu jako rhino nebo autocad.
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

Já maluju v Microstationu a Solidu.
Programu je dost jen se s nima naučit.
Ještě k tý frézce co mi přišla z tý US tak na fotkách byla super vlastně ty rozměry co chceš ty, ale když jsem jí rozbalil tak jsem málem omdlel ,normálně stůl jsi v prostředku prohnul o 5mm!!!!!!!! Byl jsem rád že si jí vzal jeden pán na hraní protože to byla fakt hračka za 90t.Sehnal jsem člověka kterej je vyrábí a ten už dělá pěkný a hlavně použitelný mašinky.A když se na ní něco posere tak máš servis tady.Fakt koukni na to forum co kluci maj a zjistíš že je to jako s modelama. Ty levný jsou něco jako kopie MCD :wink: A je škoda dávat takový prachy amíkovi nebo čiňanovi když ti to udělá frajer v čechách a líp. Co jsem se s ním bavil tak v tomhle rozměru je schopnej ji postavit okolo 150t. kompletní s pořádným vřetenem a daji se na ní fakt obrábět lehký kovy.
Nepojedeš někdy kolem mě?
1:24 Pajero Wagon, Nisan Navara
1:10 Octavia,Fabia WRC,Fabia S2000,Škoda130R
1:8 Defender Crew Cab (ve výstavbě)
1:4 Abrams M1A2
1:1 Jeep Grand Cherokee V8, Nissan Pathfinder
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

pockej ty nevis jak to je a uz bubakujes.
Zitra se na ni budu v cine divat pomalu vlastnima ocima,protoze kamos tam je a je to presne v te provincii co on bydli a uz ma s manikem spicha ze mu to ukaze a vse predvede,to neni zadnej sit z USA a co se tyce ceny tak asi ti ji budu muset zavolat protoze kdyz ji tady napisu tak osazenstvo umre :))))))))))))))))
Jako na to co ja to potrebuju myslim ze gut,ale zitra budu chytrejsi.
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

freza uz je doma?
Ak ano,je uz aj odskusana?

K tym karoseriam pre CNC.Modelovat od zakladu netreba.
Sketchup ma v knizniciach dostupnych vela 4x4 offroadov-niektore aj s interierom.Len by trebalo tie 3D modely rozrezat a upravit pre frezu a previest do formatu .dxf.

http://tekthorin.rajce.idnes.cz/vselico/#nissan.jpg
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

zdar helet neco jednodussiho bych ve 3Dcku zvladnul kdyz dodas aspon hrubej vykres:D ...umim trochu proinzenyra ...no trochu sem delal i v cadcamu(cncprogramovani) ale to bych pri nejlepsi vuli zvladl neco rotacniho pro soustruh :roll:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Já umím taky dělat v CADu, 2d-3D a mám už i hotové návrhy, rád bych s tebou něco stvořil, máš zájem o spolupráci?

Zpět na „Home made scale parts“