Model z tiskárny

Jak vybrat model a další dotazy.

Moderátor: minotaur

Hokr
Nově příchozí

Re: Model z tiskárny

Příspěvek od Hokr » sob bře 23, 2019 9:29 pm

Ondra 3dsets píše:
Hokr píše:Podvozek je skoro komplet, ale zadní nápravu jsem špatně poskládal. Předni kola se otáčí opačně než zadní :-) večer to ještě rozeberu a dám do kupy. Vytiskl jsem si redukci z 8mm hex na 12mm abych tam mohl dát komplet kola co mám doma. Pokud to klapne, bude večer první rozjezd.

Obrázek
Jé tak to je jen otočené kolo v zadním diferáku – to by Rancher krtkoval jako Lada Niva v návštěvnících :) Ten adaptér na klasický hex už lidi tiskli, funguje to. Bohužel jsme museli udělat menší než obvyklý hex z jednoduchého důvodu – aby prošel tím ložiskem, což je u stavby zřejmé. Nicméně budou už brzy další nové disky, tištěné fungují skvěle. Co se týká prvních jízd, doporučuju nechat převodovku lehce zaběhnout (ztiší se) a doufám že máte dobře utažený pastorek na hřídeli motoru – pár lidí jej nedotáhlo dostatečně (nebo neměli "plošku" na hřídeli motoru) a divili se, že motor vrčí a auto stojí :wink:

Kolo otočeno, dám tam origo vytištěné disky, ale pneu dorazí z Aliexpressu až tak za měsíc. Do té doby tam budou provizorní, co mám doma. Motor mám s ploškou a první motorové zkoušky dopadly dobře :FINE:

Ondra 3dsets
Nově příchozí

Příspěvek od Ondra 3dsets » sob bře 30, 2019 9:59 pm

Tak sranda musí být – trošku hrubší testování 8) Dejte to dětem, oni ví co a jak... :lol:

Hokr
Nově příchozí

Příspěvek od Hokr » ned bře 31, 2019 5:16 pm

Kdo vymyslel uchycení a montáž převodovky, měl by dostat metál! :OK:
Rozhodl jsem se převodovku vytisknout znova, původní jsem omylem vytiskl na infil 20% a mám strach o převody. Původně jsem se do toho nechtěl hrabat, protože představa jak rozebírám půlku auta mě děsila. Pak na to chvilku koukám, beru do ruky šeoubovák a převodovka je za minutu venku!!! Povolit 8 šroubků a celá z auta vypluje....tohle se vám fakt povedlo! Díky

Rancher už se blíží do finále, zbývá mi interiér, nárazníky a doplňky, do konce týdne bude snad hotovo. Dneska jsem s nim venku z lehka popojel, nebo spíš syn.

Obrázek

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » ned bře 31, 2019 9:43 pm

S velkýma kolama to bude vypadat ještě líp - ale i tak je to pěkný model.

Hokr
Nově příchozí

Příspěvek od Hokr » ned bře 31, 2019 9:51 pm

Ondra 3dsets
Nově příchozí

Příspěvek od Ondra 3dsets » ned bře 31, 2019 10:10 pm

Tak s tou převodovkou, to jste potěšil že to oceníte. Ono v tom modelu je něco přes 1500 hodin práce a věřte, že občas ta hlava docela bolela. Žádná rutinní oddechová činnost, prostě tvrdé přemýšlení, jak to udělat aby to bylo hezký, aby to bylo tisknutelný, aby to šlo snadno sestavit, aby... No, ale je to tu a mám radost když to dělá radost někomu jinému :)

Dokonalí ale nikdo nejsme a tak mám jednu důležitou informaci – na základě fotek co zde dáváte jsem přesvědčený, že máte prohozené ramena, na kterých jsou zavěšeny nápravy. Ramena se liší délkou a máte nahoře ty, co mají být dole (a naopak). Není to ale vaše chyba, my měli tiskařského šotka v návodu a je vidět že jste podle něj postupoval, za což se omlouvám. Budeme muset poslat informační email s upozorněním. V tuto chvíli je už v návodu vše opraveno (klidně se podívejte, je to tam výrazněji označeno).

Doporučuju abyste si ta ramena opravu prohodil, uvidíte jak se vám krásně srovnají kardany a i geometrie zatáčení. Pokud to neprohodíte, auto sice jezdit bude, ale zejména kardany budou nadměrně namáhány. Ještě jednou se omlouvám :roll:
Hokr píše:Kdo vymyslel uchycení a montáž převodovky, měl by dostat metál! :OK:
Rozhodl jsem se převodovku vytisknout znova, původní jsem omylem vytiskl na infil 20% a mám strach o převody. Původně jsem se do toho nechtěl hrabat, protože představa jak rozebírám půlku auta mě děsila. Pak na to chvilku koukám, beru do ruky šeoubovák a převodovka je za minutu venku!!! Povolit 8 šroubků a celá z auta vypluje....tohle se vám fakt povedlo! Díky

Rancher už se blíží do finále, zbývá mi interiér, nárazníky a doplňky, do konce týdne bude snad hotovo. Dneska jsem s nim venku z lehka popojel, nebo spíš syn.

Obrázek

Hokr
Nově příchozí

Příspěvek od Hokr » ned bře 31, 2019 10:48 pm

Ondra 3dsets píše:Tak s tou převodovkou, to jste potěšil že to oceníte. Ono v tom modelu je něco přes 1500 hodin práce a věřte, že občas ta hlava docela bolela. Žádná rutinní oddechová činnost, prostě tvrdé přemýšlení, jak to udělat aby to bylo hezký, aby to bylo tisknutelný, aby to šlo snadno sestavit, aby... No, ale je to tu a mám radost když to dělá radost někomu jinému :)

Dokonalí ale nikdo nejsme a tak mám jednu důležitou informaci – na základě fotek co zde dáváte jsem přesvědčený, že máte prohozené ramena, na kterých jsou zavěšeny nápravy. Ramena se liší délkou a máte nahoře ty, co mají být dole (a naopak). Není to ale vaše chyba, my měli tiskařského šotka v návodu a je vidět že jste podle něj postupoval, za což se omlouvám. Budeme muset poslat informační email s upozorněním. V tuto chvíli je už v návodu vše opraveno (klidně se podívejte, je to tam výrazněji označeno).

Doporučuju abyste si ta ramena opravu prohodil, uvidíte jak se vám krásně srovnají kardany a i geometrie zatáčení. Pokud to neprohodíte, auto sice jezdit bude, ale zejména kardany budou nadměrně namáhány. Ještě jednou se omlouvám :roll:
Mám to rozebrané, takže to rovnou otočím, žádný problém, díky za postřeh. Dotiskl jsem teď nová převodová kola, tak dám zítra Ranche do kupy a snad vyjde čas na malou vyjížďku.

honcka
Nově příchozí

Příspěvek od honcka » ned led 03, 2021 9:55 pm

Pěkný, nebudou i jiné modely? Přecejenom defender i wrangler jsou už trochu vyčpělý, jsou jich všude hromady, 3d tisk volá po originálnějších modelech, dal bych klidně 2x tolik třeba za Steyr Pinzgauer nebo Volvo C303
Axial Dingo

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » ned led 03, 2021 11:12 pm

I třeba SKOT OT-64 v měřítku 1:10 by nebyl marný .... je to hranatý, dobře by se to tisklo.
Úplně jsem teď nadšený z tanků pana Horta: Tiskové soubory prodává doslova za hubičku a je už z toho docela velká sbírka tanků. Navíc pan Hort je velice pracovitý a modely vydává rychleji, než stačí tiskárna tisknout, takže už je na cestě druhý Průša.
https://3dtisk-rc-modely.webnode.cz/

Odpovědět

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“