Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

1/ admini udelejte vlakno na tuhle diskusi a presunte to tam
nemazal bych to, myslim si, ze by bylo dobre to ujasnit

2/ co udelat "expedici" pro vsechny bez ohledu na auto, sice by asi prislo min scalistu, ale zase by se tam clovek nemusel stydet

to ze se dostanou i ostatni na nejakou mensi expedici i s plne neodpovidajicim autem, je muze k tem expedicim a poradnym scale autum privest
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

strejda píše:
yanek píše:To je vidět, kdo pije pivo a kdo ch...ky. Točí se tramvaje, pivo se čepuje :-J

Ne fakt, jako organizátor urči, zda můžu s neplatným autem s 50metrovým odstupem a za neustáleho posměchu a úšklebků pravých scalistů jet s vámi a občas mít pro Vaši potěchu nějakou poruchu se kterou mi naschvál neporadíte :roll:
Kurňa také chcu zažít jaké to je.... :roll:


No dobrá 50 metrú a všude budete říkat že knám nepatříte. :CHI: :CHI: :CHI:

Dobrá, to jsou rozumné podmínky a mužeš mi i tykat, když už jsi tak velkorysý

komár: to jsem tedy zvědavý kam mně to dovede :lol: , nejspíš do hospody, to pivo od strýce si nenechám ujít :!:
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

yanek píše:to jsem tedy zvědavý kam mně to dovede :lol: , nejspíš do hospody, to pivo od strýce si nenechám ujít :!:


ukecam maminu, ze bude ridit a jdeme taky - ctyrclenna rodinka se ctyrma obludama
a ja budu mit ctyri piva :)
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Jako obludy se počítaj jen auta, myslím že s dětmi a manželkou neuspěješ.... :roll:
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

strejcu.. nalejvas i nezletilejm ? :lol: jestli jo tak nechavam doma wranglera a beru trophy truck na TA02.. :lol: to je snad dostatecna expedicni obludka.. :lol:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

yanek píše:Jako obludy se počítaj jen auta, myslím že s dětmi a manželkou neuspěješ.... :roll:


dobre, beru i psy
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

<b>2salvatore:</b> diky za tohle vlakno a vycisteni vlakna o konkretni expedici

namet pro poradatele expedic a "prave" scalisty:
stanovte alespon nejaka zakladni pravidla, co smi na expedici a co na jentak projizdku

rad bych si taky nekdy vyjel, ale zatim mam jen WK a zatim jen s modrou kastli (jinou pouzitelnou se mi jeste furt nepovedlo sehnat)
sorry, ale 50 metru za tou "spravnou" expedici nepojedu :)


namet pro ty bez scale aut:
co udelat nejakou tu oblud-expedici spolecne s se scale expedici
proste 2 skupiny, druha klidne tech 50 metru za prvni
a kdyz nas bude vic a budou se nam smat, tak je proste preperem a seberem jim auta a nebudou mit zadne hracky :)
asi s mensima narokama - prenosy pres vodu, bahno, precejen asi budeme mene vodotesny apod
Uživatelský avatar
Beryna
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Lanškroun

modely

Pořád řešíte scale,ale na expedicích máte terén,který scale rozhodně není.Spíš bych musel mít cravler.Napište několik bodů,co má mít expediční auto a při expedici napište zda můžou přijet všichni nebo jen scale.Není potřeba to nějak moc komplikovat.Jde hlavně si zajezdit.Co vím,tak se na expedicích stejně scale nejezdí.Je to takovej závod po skupinkách. :!: :?: :idea: 8(
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: modely

Já mám nápad :!:
Rozdupeme auta a zůstaneme všichni doma :lol:
Moc to řešíte pánové :wink:
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Asi tak. To bych se nemohl zůčastnit expedicí ani s axialem SCX10, taky není scale.... Přesto se rád projedu... Mám jezdit jen za panelákem? :lol:
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Re: modely

LUB píše:Já mám nápad :!:
Rozdupeme auta a zůstaneme všichni doma :lol:
Moc to řešíte pánové :wink:


:FRIENDS: :FRIENDS: :FRIENDS:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

komaar: No s tema mensima narokama, bych to rozhodne cerne nevidel, pac tim, jak je vetsina scale auto "vysperkovanych", tak maji i sve limity.

A obecne si myslim, ze resit naky rozestupy atd je nesmysl. Ja si myslim, ze se to vytribi samo, protoze kdo pojede na expedici s ostatnima s crawlerem, velmi rychle zjisti, ze je to pomerne nuda a sezene si taky nejaky vozitko co vice zapadne do duchu expedice.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

<b>deekay:</b> sice si taky myslim, ze by se to rychle vytribilo samo

na jednu stranu chapu, ze na expedici nechtej neexpedicni auta
nemam ho, takze pohled od mne: clovek se snazi udelat co nejlepsi scale auto, ostatni se snazi udelat co nej scale auto, pak se scalisti seberou a jedou se projet a chtej at ty auta odpovidaji tomu, ze jsou scale

jasneze se jezdi pro zabavu, zavody se taky jezdi pro zabavu, ale maj jasny pravidla, co jezdi s cim a nepustej me jezdit v jine kategorii

obcas se ozve kategoricke NE, s timhle s nami na expedici nejezdi
uz se ale neozve, ANO ted klidne jed, to je jen tak projizdka

kolikrat se clovek zepta, zda muze s tim svym ne-scale jet - jednou? dvakrat? a pak uz na to prdi

na te projizdce clovek pozna, ze ho to treba bavi, sam uzna, ze s tim crawlerem tam nezapada a poridi si taky scale, aby mohl jezdit furt a citil se dobre

za takovej rok a pul, co to tak sleduju, tak byl u scale aut strasne velky pokrok - jak ve vlastni vyrobe, mnozstvi aut, vysperkovavani, ...
ale taky se zvetsil odstup od tech ostatnich

treba vznikne druha skupina lidi, ktera se bude chtit jen tak projet po lese podobne jako expedice, ale s crawlerama a jinejma neexpedicnima autama, proste jen pro radost z hromadneho pojezdeni
nakonec se mezi tema skupinama budou prelivat lidi - jednou clovek pojede se scale a podruhy si prijde zablbnout s crawlerem, co ja vim
a treba to kompletne vysumi
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Pokud si dobře všimnete, v zásadě jsem se zdržoval se do této diskuze zapojit. Ale nyní to udělám a upřímně je mi i úplně jedno co si o mě bude kdo myslet!

Pohybuju se ve světě všech možných RC aut už nějaký pátek. V poslední době to třeba doslova vře v RCAČR, kde se předmětem střetu stal jeden závod 1:8 buggy, ve kterém šlo o celkové umístění ambiciozním jezdcům. Ale nejde jen o ambice - jde hlavně o prachy - podle umístění v republikovém seriálu si vás pak mohou všimnout výrobci, dovozci, osloví, dají auto, podporují, sponzorují a nakonec se jde pouze a jenom ježděním i docela normálně živit. Úplně aktuálně se jakýsi menší spor rozhořel i v další kategorii. Padají lidi z křesel, silná slova až urážky, panuje nenávist a zášť.

Smyslem našeho ježdění bylo ale něco jiného než závodění a věci s ním spojené a samozřejmě i jeho důsledky. Těžko nám komukoliv napíšou od Axialu, že nám to s tím naším werkem na expedicích tak krásně jde a že posílají tomu konkrétnímu Pepikovi, nebo Fandovi tři podvozky a za každou expe bez boudy 100 éček. Že?

My totiž na rozdíl od těch závodních kategorií modelaříme. Něco děláme, pižláme, vrtáme, brousíme, řežeme, taky letujeme, lepíme a lakujeme a kdoví co ještě. A všechny tyhle akce si užíváme protože nás to baví. Někdo víc, někdo míň. Někdo má víc nadání, někdo má víc času a někdo má víc peněz. Každý podle jeho možností.

Mám dva modely, se kterými jezdím na naše akce. Do obludária podle některých by snad úplně patřit nemusela, ale že by to byla nějaká nádhera to taky není. A myslíte si, že mě to ježdění baví míň, když vím, že Corís umí udělat bezvadnej tapecírunk na dveřích, Lee celej chladič i s větrákem a Deekay má nápravy na Defu uchycené jako jsou ve skutečnosti? Ne není tomu tak. Baví mě to, proto to dělám a mám ty svoje modely rád. Jsou takové, jaké jsem je dokázal udělat se svou (ne)šikovností a svými finančními možnostmi. Jestli se někomu nelíbí, tak mě může za zády pomlouvat, ale ve výsledku mi může (když už bude stát za mnou)...

A teď. Přichází někdo, kdo má WK a zaujalo ho naše ježdění. Přestavěl WK podle svých možností (zmíněno výše) a chce jet s námi. Může nebo ne? Do řiti co je to za otázku!?!?! Samozřejmě, že může!!! Protože je jeho WK proti mému Pajeru obluda, nebo je moje Toyota obluda pro Deekeově Defenderu? Naším krédem je pohoda na akcích, možnost se přijet svést pro všechny kdo s rámcově odpovídajícím modelem chtějí. Správně tu někdo zmínil, že Noha jednou na expe dotáhl Summit. Svezl se s ním, pak ho připnul na záda a celou dobu nosil. Proč? No protože tam nepatřil a to v takové míře, že nemělo smysl s ním jezdit. Tady je ovšem otázka jiná. Je WK s lexankou šílenými origo koly nepatřičný do naší skupinky? No to není, že? A věřím, že i někdo, kdo přijde s napoprvé lehce upraveným WK se pro příště taky koukne, že by mohl zlepšit a předělat tohle a tamto a příště přijde zase a najednou třeba s WK vyroste pěkný model. Nebo taky ne, ale to rozhodně neznamená, že toho člověka budeme zatracovat, odhánět a nebo jím pohrdat. Pořád věřím, že jsme parta modelářů a pohodářů co se nechtějí hádat o sekundy a najetá kola. A myslím, že bychom se teda neměli hádat ani o tapecírunky, hezčí světelné rampy a podobně.

A poslední věc. Jestli se někomu můj ne názor, ale krédo tohoto fora nelíbí a neuznává co jsem tady napsal, tak sem nemusí chodit a může si klidně založit webik vlastní, kde může soutěžit o nejlepší to, či ono... tady to je o pohodě a tak to i zůstane vážení!
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Naprosto souhlasím. Pochopím, že ho s WK nepustí do závodu buggyn, ale na expedici?

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“