Uživatelský avatar
STP
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 24.11.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele: WWW

strejda píše:Omluva ale stímhle ne.Snaha je kapánek to tu udržet něgde jinde.Jináč vem rodinu a projdi se snáma.Každej je zvanej,co natom že nemá auto.VŠEM Nejedeme závodit.


To jsi mě moc nepotěšil - děckám těžko vysvětlím, že naše auto nevypadá opravdově a dělali bychom ostudu.

Pečlivě jsem si přečetl, co jste na jaře řešili http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=136
a chápu, že volné ježdění není expedice a kolem čeho se to motalo pořád dokola. Ale pro začátečníky to není dobrý přístup - pro nás jste vy pokročilí příkladem a inspirací. (viz. Salvatoreho result)

Může to být i úplně jednoduché - jedna skupinka ECHT SCALE jede vpředu reprezentaci a pro diváky, druhá kolona je doprovodná. Ale lidi si mohou popovídat a prohlédnout techniku. A při focení se normálně účastníci zájezdu domluví na dvou verzích - za to se nikdo stydět nemusí. Sám se o kamerování zajímám a dá se to ve vší slušnosti zorganizovat tak, aby záběry byly opravdu reprezentativní a sláva expedic se na webu mohla prezentovat i za velkou louži. Nebo pro koho má být ta úroveň určená? Reportáže na web? Diváky při konání akce? Nebo pro účastníky samotné?

Napíšu pár vět o sobě, abyste si mohli připomenout svoje začátky:
Je to naše první auto, kdy člověk vlastně neví, co od RC očekává. Kousek přestavby jsem s tímhle autem už udělal, máme to zpomalené na krokovou rychlost truckovou převodovkou - celkem je to asi 1:70 + crawler motor, na podvozku je crawler set, zadní náprava je zamčená kvůli průchodnosti. Silné servo Wilík dostal, aby to přepákování vůbec pohnulo kolama, ale kvůli scale předloze monstera jsem servo na nápravu dávat nechtěl úmyslně. Klukovi jsem přidělal osvětlení na karoserii. Rampu na střechu ale nedám, protože když to synek převrátí, tak olámeme bižuterii. Víc do tohoto kočkopsa od HPI investovat už nemá cenu a budeme si raději šetřit na SCX10 TR. Ale v mezičase je potřeba jezdit, ne?

Ale jestli hodně dbáte scale vzhled, tak hold budeme muset počkat. Komaar má to samý, akorát že už splašil jinou budku. http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=651

Martin
Uživatelský avatar
charon73
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.04.2009 0:00

souhlas
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Dovolte abych se taky trochu vmisil do tohodle threadu. O zalezitostech scale vzhledu na expedicich se hodne probiralo, jak tady na foru, tak osobne. Takze jen dve veci.

Zaprve myslim ze zakladatel akce samozrejme ma pravo urcit naky podminky. Holt kdyz rekne ze muzou jet jen cerveny auta, nikdo s tim asi nic neudela, maximalne se na to priste lidi vyprdnou. A kdyz uz mermomoci chete zakazat wheelykinga, to uz rovnou musite vzit z jedne vody i crawlery, pac je to to samy v bledemodrym, co se tyka expedic.

Zadruhe. Dyz sme s Coresem pripravovali Drakulovu expedici, taky se resilo co ano, co ne atd. No a nakonec s nama jen i Noha, toho casu se Summitem! a MRC se standard boudou. Myslim ze se vyblbnul taky, a nikomu neprekazel. Pokud jde nekomu o pekne scale fotky, tak k tomu mam jen jedno. Osobne si myslim ze pokud je vetsi skupina lidi, nikdy pekne scale fotky stejne nevyjdou, pac jsou furt nekde koncetiny (vsimnete, ze nepisu nohy, aby nedoslo k omylu :D ), deti, kolemjdouci apod. Takze kdyz chci udelat fotky blizky realite, podle mych predstav, jedu vzdy s mensi skupinou, nebo stejne jak na Jestedu se trochu trhneme od vetsiny. Proste velkou akci stejne beru jako odreagovani a setkani se stejne "postizenyma" lidma a na echt scale jezdeni jedu s mensi grupou.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Nevím s kým souhlasí Charon73, ale já s Deekayem. Do posledního puntíku...
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

mě osobně je to tak nějak jedno, ať si jede třeba rc tříkolka, hlavně že se budem dobře bavit....ne? 8)
Uživatelský avatar
milan
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: 18.07.2009 0:00
Bydliště: Brno

Myslím, že je to hlavně o stejném koníčku a taky se trochu projít a podívat se na jiná autíčka, aspoň já to tak beru. Dle mého názoru je skoro jedno jaký má dané auto třeba světla, kola, dveře,… ale je hlavní aby se sešla skupina pohodových lidí.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

já souhlasim s charonem... :lol:

a jinak bohužel tou dobou budu pobíhat s kladivem po střeše, takže se naše stáj nedostaví...už mě to stavění trošičku jakoby sere...zasekaný všechny víkendy...nicméně do vánoc to musí bejt pod taškama, to se nenechá nic platný...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
STP
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 24.11.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele: WWW

No jestli zábava především, tak na Willíka naložím na nástavbu těžkej kulomet a GI JOEa a bednu s raketama. Při průjezdu Uzbekistánem budete potřebovat vojenský doprovod :lol: Modrá kastle je přece optimální zimní maskování do skalnatého terénu.

Obrázek
Uživatelský avatar
Beryna
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Lanškroun

kunka

Pěkně jste se do toho opřeli. Můj názor je si pěkně zajezdit a potkat lidi stejného ražení. Jinak vše už bylo řečeno. Nikomu bych nebránil v účasti.Můj vilda je taky poměrně velkej vůči ostatním,ale jsem rád,když si s váma můžu tu expedičku dát. Tak na kunce. 8)
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

koukam, ze diskusi, co jsme chtel rozvirit jinde se povedlo udelat tady
diky STP

chapu, ze echt scalisti si na tech autech davaj fakt zalezet (a maji muj obrovsky obdiv) a kdyz chteji udelat echt peknou expedici, tak nebudou mit radost, kdyz jim tam pojede WK s modrou kastli
(verim, ze ho nevyhodej, ale i on se tam bude asi citi blbe)

nebylo by od veci, pri vymysleni ruznych jezdeni jasne rict, zda je to brany jako expedice a jsou pozadovana scale auta (kdyz si vzpomenu na diskusi v jednom vlaknu, kde se snad i resilo, ze sice je model stejne dlouhy jako ostatni, ale meritko ke skutecnemu neodpovida 1:10, takze by tam vlastne asi nemel byt - tak mam nekdy pocit, ze je neco spatne) nebo je to jen pojezdeni a muzou tam i ostatni auta
prezenu-li to: kdyz nekdo prijde s cross tigerem rtr a zapadne na prvnim hrbolu nebo bude furt poskakovat, jak se bude snazit vyjet stejny teren co ostatni zvladnou kvalitou svych aut, on bude dohanet plnym plynem - tak at prijde, sam zjisti, ze to neni ono

nekteri i muzou resit, ze nechteji hned kupovat scale auto, aby si expedici mohli vyzkouset a pak zjistit, ze je to vubec nebavi
jit bez auta, to proste neni ono, to je clovek trochu mimo
Uživatelský avatar
rostreet
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 18.01.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

nic proti teto debate, ale diky temto uvaham se z domlouvani o expedici stal debatni koutek... :sad: tema jiste zajimave, ale sem vubec nepatri...co ty prispevky mimo domlouvani dat jinam? 8)
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jsem v práci....jinak bych dorazil....
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

samozřejmě každý může jet s čím chce žádná pravidla tady nejsou,možná by nebylo od věci časem to trochu řešit,rád vidím lidi se stejným koníčkem a rád si s každým pokecám o čemkoli ale aby se nám z toho nestalo obludárium tak když jedu EXPEDICI tak beru auto na expedice to jest aspoň trochu se přiblížit opravdové expedici a je na každým aby si to vysvětlil jak chce co je expedice,až bude vlákno setkání automobilových modelářů tak tam přijedu s traktorem 4x4 Fastrack,nebo sanitou, to je můj názor,jinak děkuji za obsáhlé slohové práce rc expedici zdar :OK:
Uživatelský avatar
STP
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 24.11.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele: WWW

jarmil33 píše:samozřejmě každý může jet s čím chce .... nestalo obludárium tak když jedu EXPEDICI tak beru auto na expedice ....


Už to tu jednou zaznělo, jít na ježdění bez auta není ono. Dobře, napiš sem jasnou odpověď - budou vám začátečníci v doprovodné koloně za EXPEDICÍ vadit nebo ne? Chci se mezi vámi cítit dobře a ne jako černá ovce expedice.

Bez auta jsem ochoten přijít na sraz do hospody, ne na cestu.

Setkání by mělo být otevřené pro všechny, ale ti, co mají chuť hrát si na opravdovou simulaci expedice ať to odjedou jako ECHT skupinka vpředu bez čekání na ostatní a pro zbytek je to pořád jen volné jezdění o pár metrů vedle. Svačina v base campu pak společná být může, ne?

Nebo kde je teda ta hranice expedice, když máte dohromady tak rozdílná auta a fórum 4x4 tematický rozsah od scale přes crawlery až k trialu?

Chci se s vámi organizátory domluvit předem, než řešit trapné chvilky na místě a před dětma.

Martin
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak ono je to o tom, jak moc budeme zachazet do detailu. Muzeme to postavit i tak, ze na expedici nemuzu ani ja s defikem, protoze to neni expedicni kara ale challenge autak a tudiz nema vybavu na expe.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“