Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

yanek: nepratel neni nikdy dost :mrgreen: (nebo to bylo obracene?)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Když teda všichni svuj názor tak já taky.

V průběhu přípravy Expedice Sokolčí jsem přesně tohle téma řešil docela dost, jak s ostatníma, tak sám se sebou. Hlavně proto že v té době jsem měl Axíka v čistokrevným crawleru, takže zbytky lexanový kastle, obrovský 2,2 gumy, nápravy s extenderama. Jako úlitbu duchu expe a proto že se mi to líbilo jsem udělal světla.

Ale kdosi řekl: "To jako myslíš vážně že by crawl měl jet mezi expeďákama? Tak to jako ani omylem. Udělej pro crawly jejich vlastní sekci."

No, měl jsem dost práce s přípravou sekcí pro scale, takže jsem "z moci úřední" jakožto pořadatel prohlásil že jede scale i crawler v jedný partě a hotovo. Nakonec to nebylo tak špatný poježdění, i když nevzniklo moc echt scale fotek a žádný video, ale to se při 40 lidech fakt nedá.
Při závodu v neděli jsem s Axem jel mezi scalerama, tu a tam jsem vypomohl, tu a tam zapřekážel když se něčí vymazlenka řítila ze stráně, ale je fakt že to nebylo ono. Jel jsem na 50% možností auta a i přez to bych s přehledem dal celou trasu jako prd.

Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí a předělávám Axíka na scale. Protože nejsem manuálně zručnej, nikdy mi nešly ani vystřihovánky a když jsem lepil plastovýho MIGa vyšel mi trojplošník, budu mít lexanovou kastli, pod ní SCX rám, Axový nápravy a na nich 1,9 kola.
Vnější projev se budu snažit udržet v rámci předlohy, ale nechtějte po mě PSH boudu a maketovej podvozek.

Podle mne jsou nějaký striktní pravidla blbost ale nastavit určitej limit by bylo vhodný. Například že kola by měly alespoň z části zalejzat pod kastli, měly by být v rozumným poměru k celku a model by měl vypadat jako skutečně jezdící auto u kterýho se dá předpokládat expediční provoz.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Nytrak: Jo, prave na Sokolci se naplno ukazalo, ze velka expedice nemuze nikdy vypadat scale, uz jen kvuli vsudypritomnym lidem, kdy si malem slapou po hlave :)
Puvodni zamer byl rozdelit to na skupinky a crawlikum dat vlastni trat, protoze jak uz jsem psal drive, jezdit crawlerem trasu expedicaku musi bejt asi stejna nuda jak jezdit expedicakem po asfaltu. Nakonec se to stejne ukazalo jako nerealizovatelny, z cehoz vyplyva ze fakt nema cenu nejaky rozdeleni propriste resit. Ze Sokolci se ukazala hlavne paradni spolecenska akce.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Hele co máš proti traktorúm. :SHIT: :SHIT: :SHIT: Múj mladej je spokojenej. http://www.youtube.com/watch?v=-H-gQKgc8uo


néééé, traktory já mylujůůůů :P :lol: :wink:
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

deekay píše:yanek: nepratel neni nikdy dost :mrgreen: (nebo to bylo obracene?)

Bože, ochraňuj mne před mými přáteli, před svými nepřáteli, se ochráním sám. Tak takhle to bylo... :|
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Re: modely

LUB píše:Já mám nápad :!:
Rozdupeme auta a zůstaneme všichni doma :lol:
Moc to řešíte pánové :wink:



Jedinej kloudnej nazor!
Traxxas Sumec, RC4WD rock crushers 40, Tekin RX8 / T8 1550 kv 2x3S paralel, trialek, crawleni, takovej mazlik..

http://maranamarana.rajce.idnes.cz/Trax ... _expedice/

http://www.youtube.com/watch?v=dnx0LDBD ... rder&list=
Uživatelský avatar
Xenty
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 25.09.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Taky se to podle me nic resi. Ja zatim jezdim teda jen jako fotograf a kameraman, ale treba co jsem ted byl na expe u Vimperka, tak bylo jdiny pravidlo: "Kdo prijede, ten jede.". At si jede treba Axik s 2.2 kolama a nebo treba takovy to vozitko, co jezdi po marsu. Podle me by meli byt expedice hlavne o pohode, o pokecani... A nadruhou stranu organizator akce ma pravo si sam vybrat, co pojede. Kdyz organizator napise: "Pouze scale modely!" a ja budu mit rekneme neco s tema gigantyckyma kolama, tak si reknu: "No dobre, tak tentokrat jedou scale, tak se na to vybodnu a najdu neco jinyho.". A pak za tyden bude akce, u ktery bude: "Kdo prijede, ten pojede." tak si reknu: "Aha, neco pro me.". Sam poradatel akce riskuje tim, ze chce jen scale, protoze tim prijede min lidi a priste se mu treba na akci uplne vybodnou, takze bych to videl, ze je to na poradateli, ale stejne maj bejt expedice o pohode a ne o hadkach, kdo ma vic scale model.
Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 15.03.2010 0:00
Bydliště: Prešov

Súhlas Xenty. S jerrym sme organizovali expedičku na Dubník. Trať bola náročná, ale zjazdná pre expedičáky, ale aj jediný crawler, čo tam bol, sa ,,nenudil". Keďže nebol gino s Tatrou, tak vyťahovanie zapadnutých expedičákov mal na starosti práve Axík. Povedal by som, že sme boli veľmi radi, že tam bol. Stačí si pozrieť fotky s expedície. Nám to bolo jedno, kto s čím príde, hlavne, že bola super pohodička.
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

no pridam sa trochu aj ja . Kedze zo zaciatku ked som staval Tatru z axikov tak mi par ludi nadavalo a mali aj s casti pravdu . Podvozok nebol podla skutocnej predlohy ( vykyvne polonapravy , rura atd. ) . , no jazdnymi vlastnostami sa to podobalo na Tatru . Robit rozdiely medzi crawlermi a expedicakmi je podla mna hlupost . Nie kazdy si moze dovolit namakany expedicny special a tak siahne po lacnejsej verzii crawlera . Je rad , ze vobec ma aspon nejake to auto , ktore ma niekedy navrch niekedy nie je vsak na majitelovi auta ci mu vyhovuje viac crawler , alebo ho neskor upravy a priblizi sa aspon trochu nejakemu expedicnemu vozitku. Niekde som pocul , ze pri expedicnych akciach ak sa pritrafi aj nejaky ten crawler tak nieje podla mna problem ak pri foteni chyba . No je to zase diskriminacia a taktiez aj sklamanie pre majitela dotycneho crawlera . Preco preto robit rozdiely , ked tie auta niesu az tak rozdielne . Maju kolesa a riadi sa vysielackou . To ze je roznorodost koncepcie podvozku cert to ber , podla mna ide hlavne o radost z jazdy a nie o to aby sa aj pri tomto odvetvi RC robili nejake rozdiely . Ako priklad uvediem expediciu na Martinskych holiach . Bola tam vytvorena trialova sekcia no len pre auta 4x4 . Takze ja so svojou Tatrou som sa mohol len prizerat . Za prve mi to absolutne nevadilo , lebo som vedel , ze sa tam nevojdem a za druhe nikto mi ani nepovedal , ze tam by som nemal co robit . Takze podla mna ide o to najst kompromis medzi crawlermi a expedicakmi
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Xenty
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 25.09.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Asi tak. Nikdy neni problem rict: "Hele promin, ted bych rad udelal scale fotku, nemoh bys trochu uhnout?" a ja myslim, ze kazdej uhne. Pro me treba neni problem udelat 50 fotek a pak je rozdelit do dvou galerii "Reprezentativní scale fotky" a "Ostatní fotky". Protoze jak rikam, melo by to byt o pohode a ja bych byl sklamany, kdyby sem musel zustat na parkovisti, kvuli tomu, ze mam moc velky kola v pomeru ke kastli.
Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 15.03.2010 0:00
Bydliště: Prešov

Teraz to je o tom, ktorý model je ,,scale", ktorý je crawler. Ak už niekto teraz nechce na expedičke crawlery, tak potom bude chcieť deliť ,,scale " modely podľa mierky. Mohlo by to vyzerať asi takto - Nemôžeš isť na expedičku s nami, lebo tvoje auto je 1:12 a nesedí rozmerovo k naším 1:10, tak si vyber inú trasu. Riadna blbosť, nie?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Co to tady řešíte? Tohle je už přece dávno za náma, dva roky co jezdím jsem neslyšel podobné poznámky. Neřešte blbosti a radujte se s každé chvíle s auty a kamarády někde v přírodě.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Xenty
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 25.09.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Souhlas s poslednim prispevkem... Neresme to uz.
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

milan008 píše:Co to tady řešíte? Tohle je už přece dávno za náma, dva roky co jezdím jsem neslyšel podobné poznámky. Neřešte blbosti a radujte se s každé chvíle s auty a kamarády někde v přírodě.

kluci maj málo příspěvků tak to musej někde nahnat :roll:
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Kamillo píše:Teraz to je o tom, ktorý model je ,,scale", ktorý je crawler. Ak už niekto teraz nechce na expedičke crawlery, tak potom bude chcieť deliť ,,scale " modely podľa mierky.


Však u vás nebol problém, keď som tam bol s mojim Losi "mutantom", však Kamil a Jerry :roll: :lol: 8)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“