Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Traxxas Telluride 1/10 4WD

Přeji všem pohodový večer,

Delší dobu pročítám různá fora a tohle mi přijde nejrozumnější, proto se zeptám zde.

Zajímá mě váš názor na Traxxas Telluride.

Zapadnu alespoň trochu mezi expedice, přijdu-li někam, nebo budu out a udělám si ostudu třeba proti axiálním scale-autům?
Je mi jasné, že nejedná o scale-model a s tím jsem ho kupoval. Vyměnil jsem motorek za 55t a teď už se pěkně škrábe přes překážky, hodně pomohly i BadLands pneu.
Chci šperkovat dále - osvětlení, jiné pružiny, jinou (reálnější) kastli atd.
Navíc s autem jezdí i syn (4roky) a karambolům nezabráním :-)
Nevím, do jaké míry jsou jízdní vlastnosti v terénu strovnatelné s axiály, ale v terénu se chová dobře.

Také by mě zajímal váš názor na univerzální vozítko z následujících. Jedná se mě o možnosti jezdit pomalu a technicky, jít si zaskákat do hliněného bikeparku, možnost vlastních úprav (světla, zahrádka, jiná kastle). Scale model ne, ale čím blíž realitě, tím lépe..
Telluride, SCX10, Wraith, Summit, Stampede (další?)
Můj názor - SCX10 - snad všechny možné plusy, ale není na rychlé ježdění. Wraith - všechny plusy, ale minimální možnosti úprav vzhledu (jiná kastle atd), Summit a Stampede - střely do terénu a na blbnutí, postrádající veškerou reálnost a mezi expedičáky nezapadají, Telluride - dokonalý není v ničem, má od všeho trochu a proto je velmi univerzální.

Díky za pozornost i názory :YOP:
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Ahoj, gratulace k přirustku ! :tleskam:

Na odpověď se tady necítím a ost jsem sám zvědavej, co z toho vyleze. Co se druhéhO dostavce týče, tak za sebe pořad uvažuju o možnosti SCX (mám 2x) s přidavnou dvoustupňovou převodovku. Jen pořád hledám nějaký názory a zkušenosti, ale nenašel jsem. To se mi zdá jako zlatá cesta. Jak sám říkáš, v základu to na žádný skákání není a představa, že budu měnit motor nebo pastorky pro každou zménu, to mě neláká... O Wraithovi jsem uvažoval taky, vlákno je tu pořád...
http://www.rc4x4.cz/topic8241.html?nomobile=1&nomobile=1&nomobile=1&sid=2cbf6ef9dad30ac5ccb87e17d698d10e
Ale dal jsem na rady a tuto cestu zavrhl. Stejné je to hádám asi u TwinHammers... Tam je navíc ta převodovka.... Ale asi se člověk fakt ochuzuje na expedicích, na kterých je to pro tyto auta jako ježdění po asfaltu, s nadsázkou... Prostě offroad formule, který zvládnou expe ježdění, ale je to pro ně moc brnkačka...

Summita má soused. Je to super zábava, ale je to monster... To už dle mýho je jen na blbnutí, skákání... Možná tak trochu auto odpovídajíci dnešnímu Dakaru... Pominu-li navigaci a tělo to přežije, tak pokud budeš nejrychlejší a vydrží technika, bez zásahu za//ané týmové strategie jsi vítěz... Otázka je, jestli je to ta zábava, kterou hledáš... Já jsem spíš na Camel Trophy... A na tu bych zapóněl na auta jako je Wraith, TwinHammers, Summit, Stampede a tak. Asi je lepší pošetřit a koupit pak auta dvě...

Na Telluride jsem zvědavej, ale trochu mi to připadá jako geniální SUV... Ale zańm ho jen teoreticky... Expedice a nezávislé zavěšení, nevím... Ale Touareg jezdí expe taky... Kdo ví?

Kažop bavit se máš Ty! :hura: :tleskam: :OK:
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Díky :-)
Tellurida mám cca 2měsíce, už s nějakáma úpravama a zatím jsem opravdu spokojený. Dovedu si představit, že mě za půl roku expedice přejdou, přenastavím tlumiče, vyměním motor a jde se skákat. A po půl roce zase třeba změna na expedice :-)
Tohle mi k SCX10 moc nejde.

Kolega uvažuje právě nad Summitem, ale to už spíš Wraitha podle mě. Každopádně chce něco univerzálního a takové auto nebude nikdy TOP na vše.
Přesně, jak píšeš - SUV :-) S axiálími podvozky nesrovnatelné, ale rozhodně zábavnější a obtížnější, než se Summitem.
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Koukám, že se chystáš do Jejeklandu, tak jsem zvědavej, co řekneš na trial. Sám dokud jsem ho nevyzkoušel u PityW ve Vimperku jsem netušil, jaká je to zábava... Na to s SUV nevím nevím...

Ale z druhé strany rozhodně nemyslím, že SUV je blbý řešení. Krom toho jestli jsem Traxxasy prokouknul, jsmou moc dobře poskládaný a prckovi je klidně může člověk svěřit. Jeden kamarád jich má pár a pořádá akce pro děti a ty auta vydrži snad všechno... A moc by mě zajímaly ty vlastnosti Téčka... Věřím, že to musí být super univezál... :BYE:

Ještě k tomu Summitu... Rozhodně ho nikomu nevymlouvám, lae připadá mi to trochu jako, zatáhni za knipl a jeď!!! Forrest run!!!
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Těším se a vím, že mi trial bude líbit. Ale s Telletem to zkoušet nebudu, ani bych se nechytal.
Zatím na mě působí jako dost odolné auto, jen trochu zlobí spojka. Možnosti nastavení jsou taky fajn, stejně jako náhradní díly.
A jde z něj postavit i pěkné auto http://www.youtube.com/watch?v=VW4y49UdfFc
Scale to není, ale pěkná hračka ano.

Ohledně Summitu souhlasím, proto to kolegovi vymlouvám. Bohužel zatím fotky na internetu a dojem velkého auta (neviděl ho naživo) dělá své :lol:
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Tady je ještě dobrý srovnání... A propos, s tou jednobarevnou kastlí, zrcátkama, rampou.... Zajímavý auto!

http://youtu.be/pnTiMdHegHM

Jo a soused tahá summitem 3letou dcerku na bobech... Ať si to nejdřív někde vyzkouší... Ale je fakt, že první dojem to auto udělat umí... Otázkou je, co bude ďelat na společných vyjížďkách... Tam už to bude slabší...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Naprosto souhlasím.
Díky za odkaz, škoda, že je video anglicky, najdu si čas a kouknu.

Dobré srovnání Summitu je tady - http://www.youtube.com/watch?v=Hbkp0K46p5o

Doufám, že se tady ještě někdo vyjádří k Telluridu :-)
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

I já jsem zvědavej na názory... Občas po něm pokukuju... Časem pro malou (a pro tátu samo)
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Teprve teď jsem si všimnul, že CC-01 má také přední nezávislé zavěšení nápravy, ale zadní pevnou.
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

JJ, na CC jsem začínal. V základu je to spíš na rallye. Asi by mě tu někteří mnozí hnali a možná i poženou, ale bez úprav je to tak nějak někde jinde... Teda pokud člověk porovnává s SCX. Ale je zas pravda, že je to možná realističtější. Ale pokud se člověk pohraje, upraví ala Mrak, tak je to maze. Teda ono už když vyměníš origo pneu za jiný je to o 200% lepší...

Ale pořád mi to na obranu připadá realističtější. SCX je spíš jako trialový speciál... Právě do budoucna uvažuju zase o CC, bych si měl s čím hrát... Ale předem bych rád viděl Tella...

To tady všichni Telluridem opovrhují, že se nikdo k debatě nepřidá... Nebo je tu ostuda přiznat, že ho člověk má? :-D
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
sigi123
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 17.03.2013 11:27
Bydliště: Louny

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

No jako auto na blbnutí se mi líbí,je to pěkný.Na expe,no nevím.Dneska se jezdí se vším,ale není to ono,třeba summit přejede ccčko ani o tom neví.Takže se dost dobře nedá mluvit o expedici.Spíš se na to hodí axial,není tak velkej,a dá se udělat scale.Něco jiného by bylo kdyby těch aut jelo víc,protože terén pro axial i cc bude určitě jinak sjízdnej než pro tohle.A trial?Zřejmě by se těžko trefoval do branek,se šířkou 28cm.Asi udělat novou kategorii.Jinak s tou kastlí se mi to líbí,ale rozměrama/hlavně šířka proti dýlce/a jízdou je to spíš velká buggina.
Uživatelský avatar
Reeaper
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 27.02.2014 6:54
Bydliště: Ostrava

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Dneska jsem měl možnost porovnat originál Tellurida a SCX10 a tak obrovský rozdíl to není. Jízdní vlastnosti jsou určitě trochu jiné a axial je scale, s tím souhlasím. Je těžké tohle porovnávat, jde mi spíš o to, že Telluride není bestia ála Summit :-)
Aktuálně jsem na šířce >300mm, protože jsem nasadil 2,2" BadLands a s tímhle se na trial opravdu nedostanu. Časem možná přibudou 1,9" gumy a to už bude lepší.

Velikostně je Telluride a Wrangler / Honcho dost podobné, axiál je dokonce o pár čísel delší, světlá výška je skoro stejná, díky uchycení náprav věřím, že má Axial lepší prostupnost.

Nicméně si nemyslím, že Telluride je úplný outsider...
Objevil jsem svět RC aut - Traxxas Telluride :-)
http://reeaper.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Ahoj universální auto prostě neexistuje, pokud chceš jezdit různé kategorie RC tak stejně skončíš tak, že si budeš muset koupit nebo postavit na každý ježdění jedno auto. Ty auta nemůžeš moc srovnávat, ono scale neznamená mít jenom kastli s doplňkama, ale jde i o nápravy uchycení náprav, tlumiče, kardany, převedovky atd. prostě aby to vypadalo pokud možno celý jako reálný auto.
RC4WD Gelande II
sigi123
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 17.03.2013 11:27
Bydliště: Louny

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

To asi ne,dneska jde o zábavu,a opravdu se expe jezdí s se vším možným,i kdy to už asi není to pravé ořechové :-( .Třeba ten wrangler-podobá se skutečnému autu,i šířkou.A o to jde.Měl jsem monstra,taky jsem ho chtěl s úpravama na expe-ale ta šířka.Když to auto trochu neodpovídá skutečnému,pak to dopadne třeba tak že tam kde se všichni budou převracet a rovnat se navijákama,tak ty to projedeš s prstem v nose.U expe jde právě o ten prožitek z toho terénu a šikovnosti jak ho projet,základ je na auto nesahat ale pomáhat si navijákem nebo lanem,a podobné věci.Mě osobně je jedno s čím kdo jede,jde přece o srandu a dobrou partu.Pojedu dohromady třebas i s tankama :-D .Ale jak jsem četl,i v česku jsou země kde to neuznávaj :-( .Ale neboj se toho,když tě to chytne,stejně přejdeš na ccčko :FINE: .To je ta pravá expe.
sigi123
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 17.03.2013 11:27
Bydliště: Louny

Re: Traxxas Telluride 1/10 4WD

Přesně,jsou auta aby i podvozek odpovídal skutečnému,to je scale.Mě to s tím monstrem taky nešlo,cc je úplně něco jiného.Nejde jen o kanystr a krumpáč na střeše :OK: .

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“