Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Prosím poraďte s výběrem

Snad jsem to dal do správné sekce. Mám doma Lanďáka 90 od RCModelexu a jsem celkem spokojenej. Teď chci ale koupit druhý vozítko pro synátora. Sice mu jsou teprve čtyři a nějakou dobu s tím ještě jezdit nebude, ale zatím si s tím můžu hrát já :twisted: Každopádně jedno je jasný - bude to karoserie Toyota od RC4WD v tvrdým plastu, lexan nechci.

Zvažuju 3 varianty:

1) Axial Jeep Wrangler Unlimited RTR s tím, že dokoupím nebo vyrobím kovový linky, dám tam kastli (po úpravách podvozku by to mělo jít?) a nechám nalakovat to RC4WD boudu. Kalkulace je kolem 15500.

2) Mex šásko, RC4WD bouda + lak, elektrika, tlumiče atd. atd. jistě to znáte. Tady je cena přes 20.

3) Gelande Toyota - lak boudy + dokup elektriky, předělání na 4link (doporučil Žíla), kovový kardany - cena se blíží dvaceti.

Na cenu moc nekoukejte, něco jsem prodal a mám i na tu nejdražší aniž bych měl pocit, že šidím rodinu. Otázka na Vás uživatele zní. Je nějakej rapidní rozdíl mezi Axial, MEX a Gelande podvozkama? MEX mám na Lanďáku a že je těžkej mi ani nevadí, hezky se pohybuje v terénu. Láká mě Axial, pač na něj všichni pějete chválu a vzhledem k tomu, že nebude ani zdaleka tak těžkej jako MEX tak by mu měl stačit i ten sériovej 27T motor (?). Tak babo raď :-D

Jinak je ještě něco, co je potřeba dokoupit k některé variantě co jsem nezmínil ve výčtu nahoře?

Díky předem za rady a porady :hura:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Prosím poraďte s výběrem

http://store.rc4wd.com/Trail-Finder-2-R ... _3805.html

A máš to vyřešený ;-) Na axíky se poprávu pjeje chvála ale téhle boudě dle mého sluší víc yota nápravy. Navíc to máš vše komplet a můžeš si už jen hrát. Nevím jak je na tom tohle TF s kardany, tak je dyžtak vyměníš a po prd...
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Prosím poraďte s výběrem

Mam doma axiala, mex a najnovsie aj tf2.. A kazdy je o niecom inom. Axial je o jazdeni, vydrzi, poctivej konstrukcii a velkej prejazdnosti. Mex o peknom technickom spracovani, premyslenych detailoch a scale jazde.. No a tf2 na listoch.. Este som ju nejazdil, ale listy ju isto dost obmedzia.. Povedal by som ze tzv polickovka:-)
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Prosím poraďte s výběrem

Osobně bych pro sinátora volil axika. Vydrží mu zdaleka nejdéle a dá se případně přestavět na cokoliv jiného.
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Prosím poraďte s výběrem

Ahoj, tak jako tak je to skvělej výběr.. :OK:
Ale i já se přimlouvám k axiku. Ano, není to tak scale, hiluxu sedí vic ostatní podvozky, ale pro kluka to bude dle mého nejlepší a navíc Ty vyzkoušíš i triálek, na kterej zas Mex zas tak není. Snad jen k té abs kastli... Asi bych při ježdění prcka trochu trnul. Ten můj jezdí od cca pěti a na můj vkus mi prvního wranglíka docela rasoval. Tak bych mu tam možná tu origo kastli nechal do zničení...
Tak jako tak přeju šťastnou ruku a ty zářicí prckovi oči... :tleskam: 8o
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prosím poraďte s výběrem

Ahoj, můj názor ze zkušenosti s mýma dětma - jezdí 5ti letá dcerka, 6ti, 8mi, 9ti, 10ti letí kluci - pro tu nejmladší určitě lexan ! :-I
Jinak dcerce půjčuji PSH jen na pěkné cestě - nikdy v terénu...Obrázek
:BYE:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Prosím poraďte s výběrem

Díky všem za názory. Nakonec jsem to vyřešil koupí stavebnice z RC4WD. Měl jsem původně v plánu to jen sestavit, vyzkoušet a zase do šroubku rozebrat a dát do krabice s tím, že to složíme, až malej vyroste (teď jsou mu dva). Ale protože miluje žlutou a kastle je právě žlutá, tak už to asi rozebírat nebudu. Půjčuju to oběma (druhýmu jsou 4) za barákem u garáží. Jak podvozek krásně reaguje je nezajímá, chtějí aby to hrabalo v prachu. Na což mám Mavericka s lexankou, ale ten neuvěřitelně žere baterku (2S 4000 LiPo) a strašně se mu zahřejvá motor a přijímač. Ale dáváme mu pěkně napít a dost často je na zadních...

Každopádně auta pro kluky už mám a je čas vymyslet něco pro sebe :lol: Už se těším na naší první rodinnou expedici. Jen je škoda, že tu je všude taková placka.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Prosím poraďte s výběrem

Moji kluci jezdi oba od tri let a samosebou stale jezdi at je to lexan, PSH... Je to jedno, orvou vsechno, odrou a olamou... Ale je to radost vyrazit takhle tri az ctyri auta od baraku a pak to jejich nadseni kdyz po sestihodinove expedicce dojedou po ose a ja svoje donesu v ruce...

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“