Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Kúpa expedície CC-01

Zdravím,
už nejaký ten týždeň premýšľam nad kúpou môjho prvého RC auta. Rozhodol som sa pre expedície a podvozok CC-01. Dôvody uvádzam nižšie. Bol by som rád, ak by ste mi poradili/okomentovali, jednoducho pomohli s výberom.

Takže toto mám momentálne vybrané. Poprosím Vás o zhodnotenie:

Auto - Mitsubishi Pajero CC-01 kit - 168€
Ložiská - Guličkové ložiská - 12€
RC súprava - Reflex Wheel Pro 2 (TX, RX+BEC, servo) - 60€
LiPo stop - LiPo alarm - 4€
Baterka - Turnigy 5000mAh 20C Hard case - 31€
Nabíjač - Turnigy Accucel 6 - 37€
Zdroj - 15€
1.9 pneumatiky - Losi Rock Bashers
Farba - 10€
Poštovné - 34€ hamer
Spolu cca 405€

Snažil som sa hľadať najlacnejšie alternatívy u nás a v čechách, no musel som to nakombinovať až zo štyroch shopov .. nezdá sa to, ale napriek pošte je to najlacnejšia varianta. Do úvahy prichádza ešte nákup EU, ale v tom som absolútne stratený. Mám síce PayPal účet, ale absolútne žiadne skúsenosti s nákupom na zahraničných RC shopoch, takže aj keď viem, že napr. za nabíjačku a baterku by som na hobbykingu zaplatil o dosť menej, neviem, koľko by ma vyšla pošta a či by sa mi to v konečnom dôsledku oplatilo viac ... :?:

Čo sa týka auta. Viem, že ak by som doložil ešte nejakých 50-60€, mal by som SCX10 RTR s baterkou a nabíjačkou .. viem o jeho výhodách oproti CC-01 .. ale jednoducho viac ma to ťahá k Tamiya podvozku. Dôvodov je hneď niekoľko:
- už teraz som prekročil rozpočet o 20€
- chcem KIT, ktorý pri Axiale vychádza ešte drahšie
- páči sa mi scale prvok u CC-01, pôsobí na mňa realistickejšie

Čo sa týka ostatných vecí ..
- RC súpravu som vybral, pretože obsahuje prijímač s BECom, ktorý potrebujem, keďže regulátor zatiaľ nechám pôvodný. Navyše obsahuje aj servo + celé je to vodeodolné (do akej miery to neviem)

A neviem akurát čo s farbou .. dá sa použiť farba na lexanové karosérie? Kasňa v KITe by mala byť z ABS plastu .. keď tak, ma prosím nasmerujte, najlepšie na jeden zo shopov skymodel.sk, rc-auta.eu, bighobby.cz, mz-racing.net alebo aj rcsvet.sk - tam si môžem prísť po veci osobne, keďže je to v Bratislave.

Myslím, že som napísal všetko, vopred dík za názory!
Naposledy upravil(a) Taurus84 dne 08.07.2014 21:42, celkem upraveno 1 x.
MathewMcZeko
Nově příchozí
Příspěvky: 74
Registrován: 04.02.2014 19:15
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa expedície CC-01

Ahoj :BYE: .
farbu na lexan určite nemôžeš použiť na ABS(aspoň myslím), na lexan má označenie PS a na ABS TS :http://www.rc-auta.eu/Karoserie---Barvy---Polepy/Spraye-Tamiya-TS---ABS-plast/
Pajero je ABS. A samozrejme by si si mal kúpiť aj osvetlenie na nočné expedície a pod. Ale tá cena sa mi zdá trochu prehnaná........
Inak veľa štastia pri kúpe aj skladaní..... :FINE:
http://mathew11.rajce.idnes.cz
Tamiya CC-01 Ford Bronco
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Kúpa expedície CC-01

farbu na lexan můžeš použít všude :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kúpa expedície CC-01

Neboj se nakup venku (na hobbykingu) je to v podstatě bez rizika, pokud ti to neukradne pošťák. Nakoupíš tam podstatně levněji a to co ušetříš můžeš investovat jinde.
Poštovný na tebe vyběhne pokud si naházíš věci do košíku. Dej si pozor aby jsi tam dával pouze věci z jednoho skladu (z jedný země). Prohledej net nebo tady forum, návod na nákup z HK tu určitě někde bude (ale není to nic složitýho.


Tohle vezmi z HK:
LiPo stop
Baterka - Turnigy 5000mAh 20C Hard case
Nabíjač - Turnigy Accucel 6
Zdroj

Servo u ty tvojí vysílačky je slabý (6kg) , chce to aspoň 10kg. Jako základ by šlo tohle (když budeš mít štěstí tak ti vydrží docela dost dlouho) [url]http://hobbyking.com/hobbyking/store/__2__HXT_10kg_Servo_metal_gear_55g_10kg_16sec.html
[/url]

A pokud tě tlačí peníz, tak bych vysílačku klidně vzal tuhle: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__31671__HobbyKing_HK_GT2B_3CH_2_4GHz_Transmitter_and_Receiver_w_Rechargable_Li_ion_Battery.html Mám obdobnou a na expediční ježdění to dostačuje.


A hrubým odhadem máš ušetřených cca 60éček.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kúpa expedície CC-01

A nebo zkus něco jetého na bazaru, marketu.....na začátek a na vylepšování je to ideální... :BYE:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Kúpa expedície CC-01

RC súprava - Reflex Wheel Pro 2 (TX, RX+BEC, servo) - 60€
Tuhle soupravu si nekupuj. Mám jí rok a už 2x jsem reklamoval. Sice funguje dobře, ale z ničeho nic auto přestane jet a je konec.
Dnes jsem narazil na tohle, sice to není CC-01 ale http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/a ... filter=NEW
MathewMcZeko
Nově příchozí
Příspěvky: 74
Registrován: 04.02.2014 19:15
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa expedície CC-01

Alebo, jak tu už bolo povedané kúp si CCčko z bazáru a máš to za 150€.... Ja som tak kúpil moje prvé CC a funguje úplne skvele, ale musíš naraziť na dobrého predajcu resp. aby ťa potom veľmi neoklamal...
Keď ho budeš mať daj vedieť ja som z BA a to je k tebe kúsok :FINE:
http://mathew11.rajce.idnes.cz
Tamiya CC-01 Ford Bronco
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Kúpa expedície CC-01

Kdyby jsi chtěl už hotové - upravené auto, napiš, přemýšlím, že mám na Pajeru vše hotové, tak může vyrazit do světa :-D
MathewMcZeko
Nově příchozí
Příspěvky: 74
Registrován: 04.02.2014 19:15
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa expedície CC-01

plutoone84 píše:Kdyby jsi chtěl už hotové - upravené auto, napiš, přemýšlím, že mám na Pajeru vše hotové, tak může vyrazit do světa :-D

To si mohol povedať asi tak pred rokom, keď som ja zháňal staršie Pájo :-I :-D
http://mathew11.rajce.idnes.cz
Tamiya CC-01 Ford Bronco
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Kúpa expedície CC-01

To jsem ho ještě neměl. Ale nevím, jestli bych ho prodal. Sháním další věc na kutění.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Kúpa expedície CC-01

Ok, popozerám ten hobbyking.
Práveže by som chcel KIT, aby som si to pekne sám zložil. Je to niečo iné, ako rozložiť už poskladaný model :wink: .. čo sa týka bazáru .. rád by som sledoval progres na "svojom" aute, škrabance, tuning a pod. Preto by som sa chcel bazáru vyhnúť .. mám aj ponuku na úplne nové nejazdené Pajero s náhradnými dielmi .. tú by som možno zvážil .. ale ak sa zmestím do rozpočtu s novým, tak nebudem nad tým uvažovať. A zatiaľ to vyzerá, že sa zmestím :wink:
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Kúpa expedície CC-01

To ti schvaluju. Upravování je 60% zábavy a 40% je ježdění.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Kúpa expedície CC-01

Trochu som omrkol ten HK. Baterka je v pohode, poštovné 8-9€z Nemecka. Ale nabíjačku nemajú na EU sklade. Zo zámoria mám 3 možnosti.

1. SCS Express to Slovakia + 26,19€
2. International Registered AirMail + 7,29€
3. DHL Express + 17,52€

Prvú možnosť by som vzhľadom k cene vylúčil. Druhá možnosť je letecká pošta? Príde to potom na normálnu lokálnu poštu či kde? Netreba to precliť? DPH? A DHL bude asi kuriér?

Edit:
Čo poviete na túto alternatívu k nabíjačke? Na SK je vraj celkom rozšírená - http://www.rcsvet.sk/product/sk/Equilib ... V2-nabijac
Uživatelský avatar
haasteren
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 12.05.2014 11:17
Bydliště: Pozořice

Re: Kúpa expedície CC-01

Za tyden mi prijde baterka domu necham ji za 590 Kc tak se pak ozvy pokud to bude aktualni je to tato : 7.4V 5200mah 30C Max 60C Hard Case Lipo
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Kúpa expedície CC-01

Baterku beriem na isto z HK, ale dík.

Teraz ma napadlo. Tá RC súprava, ktorú si odporučil Pedro má v sebe zabudovanú baterku? Nabíja sa len cez USB kábel? Na čo môžem pripojiť ten druhý koniec USB kábla a akú má koncovku?

A nebudem potrebovať BEC?

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“