Prochis
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 08.08.2014 10:01

RC auto

Ahoj chtěl bych se zeptat jaké auto bych si měl vybrat jako začátečník raději bych chtěl poradit s expedičkou jelikož clawler se mi nelíbí také bych nechtěl do toho moc vrážet peněz díky moc za každou odpověd :-)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: RC auto

Základ je, kolik na to máš peněz.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: RC auto

Pro začátečníka určitě AXIAL , je to z 90% hotové auto se kterým se dá okamžitě vyrazit.
CCčko je sice na prvotní pořizovací cenu levnější, ale jeho doupravení do použitelné podoby pro expedici obnáší další dost podstatné úpravy a investice.
Co se týká financí tak buď peníz máš , pokud nemáš ani na bazarové tak pak leda takhle .........
Obrázek
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: RC auto

Jdi do cc nebo axialu nic dražšího zatím nepořizuj. Oba podvozky jsou kvalitní a u obou se dá hezky kouzlit pokud to chceš na trial tak jednoznačně axial pokud na expedice přikláním se k cc01 je 1/10 a jukni třeba na mrakova Pajera to jsou ta správná auta na expedice. ;-)


osobně jsem začínal s cc01 pak měl scx10, ax 10, venoma. a nakonec jsem se opět vrátil k cc 01 a nedám na ní dopustit jukni do sekce úpravy cc01 a zjistíš proč. :HAPPY:
Prochis
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 08.08.2014 10:01

Re: RC auto

Ještě bych se chtěl zeptat jestli by byla dobrá tahle souprava k cc-01 : http://www.rc-auta.eu/zbozi/11889/Refle ... z-FHSS.htm
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: RC auto

Prochis píše:Ahoj chtěl bych se zeptat jaké auto bych si měl vybrat jako začátečník ........

Pokud jsi opravdu začátečník jak píšeš , tak spíš toho Axíka , CCčko ne-e .
Nevím přesně co u tebe začátečník znamená , ale budeš muset řešit minimálně zpřevodování a předělávku řízení, o ostatních drobnostech jako linky a pod. nemluvím , ty se dají zmáknout i na koleně.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Prochis
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 08.08.2014 10:01

Re: RC auto

začatečník jsem v expedičkách jinak jsem jezdil off road buggy short course a tak :) ale určitě děkuji za vaše odpovědi chtěl bych se zeptat na kolik by mě vyšel axial a ccčko vůbec nemám zdání už sem do mých modelů nerýpal ani nepamatuju a nevím jak soupravy atd tak bych byl rád kdyby mi o tom někdo napsal jinak si všech co mi radí velice vážím :-)
Uživatelský avatar
Petr Sekula
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 03.07.2014 6:33
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: RC auto

Já jezdím rally a buggy a koupil jsem si na expedici axiala. Složil jsem ho a narval jsem tam motor johnson 540 s rally auta a jsem spokojený. Spotřeba 2000mAh za 2 hod. jízdy. Rychlost akorát a z kopce to jede na neutrál akorát. Žádné úpravy jsem nedělal a se synem jsme vyjeli Velký Javorník nahoru a dolů bez problémů. Za mě axial DINGO :YOP:
Petr Sekula, Otrokovice
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: RC auto

Ono taky záleží, jestli jsi spíš 'jezdič' nebo 'kutil'. Pokud jezdič, vezmi Axial SCX10 RTR, a máš to sakumprdum, dáš baterky a jezdíš. Pokud jsi kutil, vezmi Axial KIT nebo Tamyia CC-01, dokup co bude třeba, pěkně si ho slož (CC případně potuň, návody hledej zde) a pak jezdi. Pokud už doma nějakě vybavení (baterky, nabíječku, motor, regl, vysilačku, ...) máš, tím líp. Obecně se přechází z Nixx článků na 2S-3S LiPo (výdrž) a z xxMHz 'krystalek' vysílaček na 2.4GHz(nehrozí rušení).
A úplně nejlíp, navštiv nějakou expe ( klidně i bez auta, třeba s foťákem), když hodíš řeč, každý rád poradí. Když si ještě vyplníš bydliště, třeba se někdo ozve 'naživo'.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: RC auto

Přesně jak psal Ming - běž na expedici, dívej se a ptej .... času je dost, tam toho uvidíš nejvíc. A hlavně se ptej, co je na kterým autě nebo podvozku to špatný nebo nedomyšlený. To asi v rozhodování pomůže nejvíc.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“