Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Auto pro malou ?

Zdar, asi nebudu jedinej, doufám, a tak prosím o Vaše zkušenosti. Momentálně řeším zásadní problém, jak s autem pro 6ti letou dcerku. S klukem máme oba axíky a poslední měsíc dva už si moc nezajezdím, páč mi to slečna pořád bere. Teda cit pro to zatím zas tak nemá, ale ty úplný základy chápe...

Otázka je teda asi pak jasná. Co pro ni? Do Axíka se mi nechce add jedna finančně, páč je to přece jen hromada peněz za to, že to pro ni je minimálně zatím jen tak trochu opičení a mimo výlet ji to nezajímá no a add dva bych asi spíš uvažoval o něčem "prckuvzdorným", co nám v lese bude jakš takš stačit...

:-p Moje úvahy šly směrem traxxas slash... Dobrej peníz a táta si rozšíří porfolio... Ale to nám asi v lese stačit nebude :NO:

:-p nebo Traxxas Telluride. To sice tatínka až tak neuspokojí, ale pro malou by být špatný nemuselo... Ale cena už je hodně blizko scx deadboltu...

:-p samo možnost CC, ale to obnáší dost úprav, finance do přezutí... Tam už se mi moc nechce...

:-p Vanterra Slick rock .... Menší rtr, na něž se dá přidělat koukatelnější kaste... Průjezdnost dobrá, cena... Ale to si stejně nepomůžu

Teda co vy na to? Máte někdo podobný zkušenosti?

Diiiky ;-)
Naposledy upravil(a) sMERIn dne 25.09.2014 23:42, celkem upraveno 2 x.
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SOS :OK:

řešil jsem podobné a zatím jsem to nechal bez nákupu auta
občas jsem prostě bez auta a dělám dozor :)

já a mladej (10 let) máme expedičáky a rychlý auta (monstery a SC)
malou (7 let) to nijak moc nebere, ale když jde s náma, tak občas chce jezdit
jenže ji to taky pak občas přestane bavit a co s tím potom
musel bych to nést já, tím bych nemohl jet se svým a musel bych nést obě, sólo by to mladýho nebavilo
takže bysme šli domů

takže jsem to zatím vyřešil tak, že když chce jezdit, tak jí půjčím svoje
platí to jak u expe, tak u těch rychlejších
nechce se mi jí kupovat auto, aby pak vyjela jednou za rok a ještě jí to přestalo v půlce bavit

slash je fajn na blbnutí, zvláště 2WD, ale v lese ti stačit nebude
CC ji nebude bavit, protože toho nedá tolik co vy a tak jednoduše

když už bych kupoval, tak bych šel do axika
ale osobně bych zatím nekupoval, až když jí to bude bavit delší dobu
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: SOS :OK:

Ci tak vaterru slickrock?
Za rozumne peniaze,slušná kvalita..prejde to toľko co axik. A je to dosť pomalé aby to zvládlo aj dieťa
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: SOS :OK:

flateric píše:........vaterru slickrock?............


I nad tím jsem přemýšlel... Že bych na to hodil nějakou hezčí karoserii...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SOS :OK:

Já jsem v tomhle za jedno s Komaarem ;-)
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: SOS :OK:

plutoone84 píše:Já jsem v tomhle za jedno s Komaarem ;-)


To se snadno řekne, ale poslední dva výšlapy jsem se na ně jen koukal... Ale jinak máte recht!
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SOS :OK:

A co koupit nové auto sobě nebude tě to tak štvát :OK:
a pokud jde o to nošení zeptej se Kanaďana už to má vymakané jak nosit auta :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: SOS :OK:

Nošení se nebojím. Na to je bágl. A nad tím to postupem jsem taky dost uvažoval. Problém s cenou to ale neřeší. A pak taky, auto by asi donesl Ježíšek, jak jinak... A to už se obhajuje dost blbě... :(
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro malou ?

Sliprock je Losi Mini Rock? Cena je tuším kolem pětky, to už bych fakt připlatil na nejlacinější kit SCX. Malá by si taky zasloužila nějakou lehkou vysílačku, něco jako GT2B.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
scorpioxjr1300
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 04.04.2014 8:05

Re: Auto pro malou ?

Zdar, řešil jsem podobné. Nakonec zakoupil pro oba syny 5 a 3 roky modely rock crawler od Maisto v Bambuli. Starší má teď větší verzi cca za 1.100 mladší základní za 900. Oboje funguje = jede a vyjede podobné co regulérní auto. Je to přiměřeně pomalé a hlavně nesmírně odolné.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Auto pro malou ?

Mě dnes pro děti přijde tank
Obrázek
Vzal jsem obyč verzi bez kouře a zvuku a uvidíme zda se to dětem bude líbit. Tank jsem nikdy neměl a nemám teď ani žádné auto, tak se na to docela těším. Co jsem zatím nastudoval, chce to dodělat napínák pásů.
Uživatelský avatar
pevlcak
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 06.01.2014 0:14
Bydliště: Praha (Děčín, Jablonec)

Re: Auto pro malou ?

Já jezdil na expe s kámošem, a ten měl pro školkovýho kluka Summita 1:16 s vyměněným motorem a reglem. Takže to jezdilo jen o něco rychleji než scx, a mladej si s tim vystačil všude. A mohl s tim i do vody a když ho okřiknul od zbytečnýho bourání do zdí, tak s tím prakticky nemohl nic špatného udělat.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Auto pro malou ?

Vigo píše:Mě dnes pro děti přijde tank
Obrázek
Vzal jsem obyč verzi bez kouře a zvuku a uvidíme zda se to dětem bude líbit. Tank jsem nikdy neměl a nemám teď ani žádné auto, tak se na to docela těším. Co jsem zatím nastudoval, chce to dodělat napínák pásů.


Jestli ti dojde přesně tento tank,tak napínák dělat nemusíš...Bude jezdit i tak...Ale tank není auto...U těchto hraček jde spíše o zábavu uprav a koukání na model. Pokud s ním budeš jezdit-děti,budeš více opravovat než jezdit. A když budeš chtít aby fungoval...dáš do něj třikrát víc peněz než za jedno auto.

Jinak já poskládal dceři Axial...myslím,že je to takové bezstarostné auto a také ledacos přejede a pobere neum dětí s autem jezdit..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Auto pro malou ?

Já než začal jezdit expedice, tak jsem jezdil Traxxas Slash 4x4 1:10 a postupem času jsem zjišťoval že mě baví víc pomalé ježdění než rychlé blbnutí. Začal jsem experimentovat a nakonec jsem zjistil že je lepší pořídit expe auto, které vydrží na jednu baterku jezdit o hodně delší dobu než Slash. Summita měl brácha a cpal do něj docela dost peněz. Hlavně ty origo kloubky stáli za hovno. Zkus poskládat holce axíka a může to s tebou rovnou montovat a bude jí to třeba i víc bavit. A navíc axík je blbuvzdorný auto, takže pro děti ideál :-) Také jsem to takhle řešil a nakonec jsem holce poskládal axíka a má ho pořád. A když nechce nikam jet, tak si můžu vybrat jakým autem pojedu :-D
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Auto pro malou ?

No tak tank doprazil a vyrazilo mi dech jak je to hezký, jako vážně, jinak samozřejmě mouchy to má ale myslím že na ježdění po zahradě by to asi mohlo něco vydržet. Za 2000 zatím ok, teda bylo by to ok, kdyby nebyl zhora podrápaný, pár kol se nerozpadalo na půlky (absence lepidla) a přední vodící kolo nebylo rozlomené. Je to tvrdý plast tj vpoho lepitelný vteřiňákem, ale napsal jsem dodavateli o kompenzaci, tak uvidíme.

Jak to jezdí pořádně nevím, venku se čerti ženili a do vysílačky se pořádně nevejdou nabíjecí baterky, což musím nějak poladit.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“