chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Dotaz před koupí

Dobrý večer všem,

nejprve bych se chtěl ospravedlnit pokud zde něco napíši co již zde na fóru bylo nesčetněkrát napsáno, ale obracím se na Vás totu cestou ještě pro několik rad před usktečněním nákupu.

Po několikadenním trávení na tomto fóru jsem z prvotního elánu jednoznačně dospěl k tomu, že budu pořizovat KIT SCX 10 abych si ho sestavil a prožil doposud neprožité. Původně to měl být TRAXXA SUMMIT pak WRATH.

Snažil jsem se pročíst veškeré možné oblasti o pěstavbách, údržbách atd. což mi také pomohlo.

Takže dotaz č.1 : Osazení:

Orig motor Axial 27 z, nebo Speed 600 Eco 7,2V ?
Regl.- Graupner profi V80r nebo DSYS 56A?
RC - Graupner X8E expert hott nebo Futaba 4PLS2 2,4 GHz?
Accu jsou jasná - 2S 5000mAh - pokud jsem se nepřeklepl.

Dotaz č.2: Obměna plastových dílů za Alu

Tímto bych se chtěl zeptat, jestli mé doměnky jsou správné, že pokud podvozek osadím do Alu dílů se podvozek celkově zpevní a tudíž budou i lepší jízní vlastnosti.

Jedná se mi konkrétně o to, že bych chtěl rovnou při sestavování dát od kardanů až po nápravy vše do alu co lze.

Problém je i v tom, že jsem člověk, kterému se líbí barvy ve kterých se to vyrábí, ale zase na druhou stranu mám rád když si věc zachovává svou originalitu i vzhledem.

Dotaz č.3:

Trochu mám ještě nejasnosti, ale i obavy o přestavbách nástaveb. Po pravdě by se mi zamloval typ jako je stary Ford, Jeep nebo nějaký oldtimer.


Vím, že tímto možná někoho přivedu na bod varu a třeba taky ne, ale co se týče této kategorie jsem úplný, ale úplný amatér a celý můj výběr se uskutečňuje na základě zkušeností všech co na toto fórum statečně přispívají a snaží se pomoc takovým jako já.
Doposud jsem si stavěl " lodičky", ale dodle mě úplně dostalo. Malou výhodou pro mne je, že celkem nemusím zvažovat pořizovací náklady a proto bych rád slyšel chválu, ale i kritiku a vše co k tomu patří.

Všem přeji ať miláčkové jezdí a těším se na jakékoli zprávy.

Děkuji
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Dotaz před koupí

Ahoj vítej mezi námi :BYE:

Motor Axial 27 je slabej ale zase rychlej. Speed eco je zas pomalej ale za to je silnej a nemá problémy se zátěží. Pokud by si chtěl aby to jezdilo rychle a mělo i sílu,tak si kup motor HPI GT550 :-)
Regulátor bych zvolil spíš ten Graupner Profi V80R, ale POZOR nemá lipostop takže si budeš muset hlídat lipolku abys jí nevybyl moc.
Vysílačku ti neporadím. Z tvého výběru jsem ani jednu v ruce neměl, ale Futaba je značka
S alu díly ti moc neporadím, protože mám origo plast a jen linky jsou alu :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Dotaz před koupí

Ahoj a vitej.
Co se tyce motoru, musim doplnit ze Speed se bohuzel prestal vyrabet, coz je velka skoda.

A co se tyka alu doplnku? Myslim ze u axialu to neni az tak nutne. Mam sice na predni naprave krome samotneho tela napravy vse alu, ale ze by to bylo nejak poznat mi neprijde.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Dobrý večer všem,


nejprve mi prosím dovolte poděkovat za Vaše odpovědi. Bohužel jsem se k dřívější reakci nedostal, protože jsem ležel na google a googlil.

Po pravdě jsem čekal malinko víc názorů, ale nevadí.

Takže. Díky vašim reakcím a googlení jsem dospěl k závěru, že to bude XCX 10 v kitu a pravděpodobně i s motory, které byly navrženy.

Přiznám se, že i z prvotní euforie osadit model celý do alu mne také přešla, ale asi si neodpustím díly, které přímo souvisí s pohonem a řízením a to jen díky tomu, že jsem na základě tohoto fóra narazil na scale jako je tato :
http://store.rc4wd.com/110-Land-Rover-D ... _p_18.html

nebo:
http://store.rc4wd.com/110-Land-Rover-D ... _4180.html

Po pravdě ale musím říct, že by se mi líbila scale auta ze 60 a 70 let, ale na to jsem ještě zatím nenarazil. Takže pokud někdo náhodou máte link, tak pls linkujte ;-)

Ještě se musím prokousat jak scale nabarvit, protože toto je úplně jiné než u lodních modelů, kde se jede stará metoda tmelu broušení atd. Takže rady a porady jsou vítany i nadále.

Teď bych rád reagoval na názor RC. Jelikož jsem doposud fungoval jen na pákovce z důvodu letadel vrtulníků a lodí, tak jsem napsal typy co mě docela zaujali a také pokud mám zainvestovat do pořízení auta jako takového, které chci aby mi jezdilo co nejdéle a nepatřím zrovna k těm, kterému by vadilo blátíčko a vodička tak zainvestuji i do RC jako tomu bylo vždy.

Neví nakolik jsou moje názory logické či praktické ale zrovna se nacházím ve vinařské oblasti Hessenu, kde je neuvěřitelný terén a už sem nedočkavej až pokoříme zdejší vrchol. Tak prosím pište pište. :HOPS: :tleskam:

Přeji pěkný večer
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Dotaz před koupí

Summit, Wraith a nakonec SCX10. Myslel jsem si to a je dobre, ze jsi hodne cetl.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

kilator píše:Summit, Wraith a nakonec SCX10. Myslel jsem si to a je dobre, ze jsi hodne cetl.


Dobrý večer či spíše už ráno :hura:


děkuji za uznání. Ano četl a shléhdl jsem toho mnoho. Jen mi zbývá někde najít scale, která by mne uspokojila na 100 %, ale takovou jsem doposud zatím nenašel :EVIL:

vzhledem k tomu, že investice do celkového pořízení bude cca 20 k eště budu hledat tu great scale, která by mne na 100% uspokojila.

Pokud ne, tak to bude jeden z odkazů, které jsem uvedl. \dokážu si představit, že na Axialu bude posazena scale ze staré USA čI GB. Ale uvidíme jak se miter google pochlapí.

Děkuju za veškeré podněty a určitě o sobě dám vědět až přijde na různé úpravy.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Dotaz před koupí

Ahoj a vítej mezi námi,

nejprve asi pár slov k množství reakcí. Není to ani tak o neochotě lidí ti poradit jako o tom že to už psali nesčetně krát. Nicméně uznávám, že vytáhnout tyhle informace z toho množství příspěvku, které na fóru jsou je leckdy možná až nadlický úkol. Zdá se ale, že jsi si dal tu práci a něco jsi pročetl což je víc než dobře.
Takže si dovolím ti sem postnout nějaké "moje" názory na věc.

Co se baterky týče, myslím že jsi vybral dobře. Investovat v dnešní době do jiné nežli Li-Pol nemá asi moc smysl. Je ale potřeba se o ní dobře starat.

RC set záleží na osobních preferencích. Osobně bych si z tebou zvolených rádií nevybral jednoduše proto, že mi přijdou zbytečně drahá. Nicméně pokud to tobě vyhovuje, tak špatný určitě nebudou. Hodně lidí používá radia od firmy Spektrum. Je potřeba vybírat model s technologii DSM2 jinak je během větších akcí časté rušení.

Ohledně regulátoru ti moc neporadím, protoče sám jezdím na na střídavých motorech. Pokud se ale rozhodneš pro Dsys, doporučuju ti přečíst si tohle vlákno topic1311.html
Je tam ale spousty balastu, takže je potřeba to brát trochu s rezervou.

Motor stejně jako u regulátoru, Když jsem ještě jezdil na stejnosměrných motorech, používal jsem tyhle:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -RC4WD-35T
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -RC4WD-45T
Byl jsem s nima nadmíru spokojenej. Nicméně jsem měl jinak převody nežli je tomu u Axialu.

Psal jsi o tom, že by jsi chtěl nějaký scale vozítko.
Měl jsi tím na mysli jenom boudu nebo i podvozek?
Jde o to, že pokud jenom boudu, tak Axial je jedna s nejlepších věcí, který se dají za ty peníze pořídit. A není až tak velký problém to napasovat v podstatě na jakoukoliv budku. Někdy ale může být problém se šířkou. Dá se to redukovat pomocí disků.
Navíc dalším velikým + je dostupnost náhrádních dílů. Co se "tuningu" týče, jak už bylo psáno u axialu to asi nemá moc velký smysl, protože už v základu se jedná o docela kvalitní výrobek. Osobně bych možná investoval peníze do upgradu řízení jako jsou kovová "Céčka", domky a možná CVD osy.
Pokud by jsi na upgradu náprav jako celku trval, tohle by myslím byla dobrá volba.
http://www.rcchannel.com.tw/product_inf ... cts_id=395

Jestli že se tu ale bavíme o scale autu jako celku, obávám se, že podvozek se bude ze sériové výroby shánět špatně. Bude se muset spíš jednat o zakázkovou výrobu.

Ohledně lakování boudy osobně razím názor, že boudu nastříkám tak jak se má (jako by sjela z linky) a patinu vyrobím jezděním. Nicméně tady na fóru je k vidění několik opravdu moc hezky udělaných autu s umělou patinou. Takže pokud tě láká tohle, i to je směr.
Jestli že nejsi v lakování příliš zdatný, je tu možnost nechat si to nalakovat od profíka tady z fóra. Není to sice nejlevnější, ale stojí to za to:
http://rc4x4-shop.webnode.cz/products/n ... a-zakazku/

No a teď bouda samotná.
Jak jsi asi vyzkoumal, karoserií jsou v podstatě 2 typy. Pevné (většinou ABS plast) a měkké (lexan).
Osobně bych volil tvrdou boudu. Důvodů je několik, ale hlavně je to asi hlavně o osobních preferencích.
Problém ale je, že není zase až tak velký výběr a podle tvých parametrů v postatě žádný. Jediný model o kterým vím by snad mohl být zmíněný Defender 90, který se vyrábí od 83. A
Takže pokud by jsi se vyhnul všem těm moderním serepetičkám, mohlo ti to působit staře a dobře.
Nebo je tu také možnost boudu postavit (je s tím dost práce ale dá se dosáhnout vskutku originálních a málo viděných karoserií) nebo si jí nechat postavit:
topic9404.html

No a nebo je tu varianta lexan. Tady už je výběr širší například:
http://www.mz-racing.net/p9497-3201-00- ... chevy-c10/
http://www.mz-racing.net/p3790-3205-00- ... ord-f-100/
http://www.mz-racing.net/p7598-3244-00- ... azer-1980/
http://www.mz-racing.net/p7200-3246-00- ... -100-1956/
http://www.mz-racing.net/p9060-3248-00- ... k-up-1980/
http://www.mz-racing.net/p7693-3313-60- ... onco-1973/
http://www.mz-racing.net/p5039-3321-00- ... -cherokee/
http://www.mz-racing.net/p10526-3408-00 ... ord-f-150/

I z lexanky se dá udělat nádherný scale auto, ale vyžaduje to nějaký ten um, představivost a a notnou dávku trpělivosti.

Všechno co jsem jsem napsal jsou moje osobní preference a určitě se na fóru najdou tací, kteří se mnou nebudou souhlasit.
Na čem se ale myslím shodneme je to, že ve výsledku záleží jen a jen na tobě a tom jak to chceš mít.
Doufám že jsem ti alespoň trochu pomohl v tvém rozhodování a nepřivodil ti (případně komukoliv jinému) bolest hlavy při čtení tohohle elaborátu.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Zdravím především Zaxe,

dovol mi, abych nejprve poděkoval za tvůj " elaborát" :OK:

Velmi mi pomohl tvúj názor, kterého si cením. Ano čtu i sleduji videa několik hodin denně abych si nepřipadal za blbce :lol: , ale ono to ve své podstatě ani nejde, když je člověk mimo dostupnost lidí, kteří se těmito věcmi zaobírají. Ale to mi pronlém nedělá. razím heslo " Holá huba, holé neštěstí".

Tak a teď k tomu co jsi napsal. Když to uvedu na správnou míru, tak ve své podstatě nesejde na tom, jestli auto vyjde na 5k nebo 30k, ale spíš jde o tu funkčnost a praktičnost. Asi patřím k málům z těm, kteří to takto otevřeně řeknou ale je to tak.

Důkladně jsem si prostudoval odkazy, které jsi odkazoval a musím upřímně říci, že nejvíce mne zaujal ten upgrade který je skoro objednám. Eště musím promyslet, jak ho dostanu do jiné barvy. Ale to je jen tak na okraj.

Dále co se týče těch scale. Ano je tomu tak jak to píšeš. Vyšly mi z toho všeho zatím jen 2 a to deffend a toyota hyllux ( po větších úpravách). Co se týče deffenda, tak určitě půjde o ABS, páč ty detaily jsou so cool a origin. V současnosti googluji co se dá abych se dopátral vzhledu alá Trophy či něco jinak zajímavého.

Co se týče accu, motoru a reglu si myslím že nějak se svými zkušenostmi z letadel a lodí dám nějak do kupy a mouchy budou odstraňovány za pochodu jak je tomu u všeho.


RC ještě promyslím, protoře nemám zkušenosti s jinými výrobci než jsiu Graupner, Futaba a Hitec.


Co se týče lakování, tak jsem to nemysle tak, že nevím o co jde, ale vzhledem k tomu, že sejedná o ABS, tak je to trochu jiné nežli jsem zvyklý.


Apropo koukal jsem na tvou galerii Deffa a very nice. Něco podobného bych si představoval, ale spíš víc authentic. Těžko se to dá popsat.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Dotaz před koupí

Mrkni jeste na tuto stranku. Maji na vyber i z ruznych barev tuning dilu
http://www.asiatees.com/model?Axial-SCX ... SCX10&c=z1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Dotaz před koupí

chesburger píše:Apropo koukal jsem na tvou galerii Deffa a very nice. Něco podobného bych si představoval, ale spíš víc authentic. Těžko se to dá popsat.


Záleží na jakou galerii jsi koukal, mám tam toho mraky. Já osobně stavím Defendery pouze jako Camel Trophy. Nějak mi to k němu prostě patří.
V každém případě vím přesně jak to myslíš, ale jestli ti můžu poradit tak než se do toho pustíš, pořádně si ujasni co vlastně chceš vytvořit.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Dotaz před koupí

chesburger: Hele, není trochu zbytečné pořídit Axial SCX a ihned měnit nápravy za kovové, kastli za ABS atd.? RC4WD i RCmodelex dělají rovnou auta s touto výbavou a pokud tak úplně neřešíš cenu a jako začátečník asi nebudeš vyrábět originální kastli nebo rám, je to nejjednodušší cesta k funkčnímu a pěknému autu. Pro inspiraci se třeba podívej do PALIho vlákna na jeho Gelande 2. A pokud máš páčkovku, můžeš jezdit klidně s ní, budeš mít víc kanálů na různá světýlka, navyjáky apod. I když já mám raději pro auta volantovku...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

zax píše:
chesburger píše:Apropo koukal jsem na tvou galerii Deffa a very nice. Něco podobného bych si představoval, ale spíš víc authentic. Těžko se to dá popsat.


Záleží na jakou galerii jsi koukal, mám tam toho mraky. Já osobně stavím Defendery pouze jako Camel Trophy. Nějak mi to k němu prostě patří.
V každém případě vím přesně jak to myslíš, ale jestli ti můžu poradit tak než se do toho pustíš, pořádně si ujasni co vlastně chceš vytvořit.



Zdravím Zaxi,

tak po delší odmlce píši.

Koukal jsem právě na tu galerii s Defa a nějak takto si to taky představuji. Co se týče dudek, tak mister google se snaží a už mám i pár typů ze starých Amerik. Pro začátek na 90% Def. Jupí další věc vyřešena.

Takže z toho vyplývá i to, že maketovější věci se budu věnovat pomaleji a třeba to dopadne i tak, že něco vykutím sám :-p

Co se týče tématu motorů, tak už dnes si ač jako laik troufnu tvrdit, že to je běh na delší trať, protože co jsem se dočetl, tak u nás v ČR vyhovují jiné motory a in World také jiné, takže toto bych nechal prostě v klidu a časem formou pokusů co je nejvhodnější.

Za last pár dní jsem koukal na nespočet fór i videí, kde jsem se dozvěděl i dost poznatků jako například podvozky.

Na toto ale chci odpovídat kolegovi z tohoto fóra. Za mě je jasno SCX 10.
skotty
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Kousek od Pryglu
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dotaz před koupí

No místo těch hodin u komplu jsi měl vyrazit někam na expedici a měl by jsi již teď zcela jasno a neřešil s prominutím chujovinky. Jo a taky je to zdravější na čerstvém vzduchu... :-p :OK: Jdeš na to moc vědecky no a tvůj poznatek o motorech mě dostal , no fakt nevím ale nejspíše tímto stylem zapláčeš nad výdělkem. Pokud teda netiskneš penízky.
Naposledy upravil(a) skotty dne 23.10.2014 16:04, celkem upraveno 1 x.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

virtual píše:chesburger: Hele, není trochu zbytečné pořídit Axial SCX a ihned měnit nápravy za kovové, kastli za ABS atd.? RC4WD i RCmodelex dělají rovnou auta s touto výbavou a pokud tak úplně neřešíš cenu a jako začátečník asi nebudeš vyrábět originální kastli nebo rám, je to nejjednodušší cesta k funkčnímu a pěknému autu. Pro inspiraci se třeba podívej do PALIho vlákna na jeho Gelande 2. A pokud máš páčkovku, můžeš jezdit klidně s ní, budeš mít víc kanálů na různá světýlka, navyjáky apod. I když já mám raději pro auta volantovku...



Zdravím Virtuáli,


děkuji za tvůj příspěvek.

dovol, abych reagoval na pár tvých otázek:

Nápravy
- co se týče výměn náprav, tak mne k tomu vedou 2 laické věci a to, že si myslím, že když nápravy budou kovové, tak přenos síly bude lepší než u plastu a i řízení bude jiné. Dále pak i to, že to plus minus stejnoměrně zatíží celou karoserii a o tom, že by to mohlo vydržet déle a snést toho více nehovořím.

nevím je-li můj názor správný, ale myslím si to.

Podvozky
- koukal jsem na obě zmiňované stránky a by i více než jen na ně ale...

Modelex - je hezké, že mají takřka maketové karoserie, ale když vezmu pořizovací náklady, tak při pořízení SCX 10 ať už s jakoukoli budkou navíc a celkovou přestavbou vychází mnohem výhodněji a navíc bych chtěl i navázat na to, že ač jako zatím laik jsem shlédl nespočet modelů s podvozky právě Modelexu, CC-01 a SCX 10 a musím po pravdě říci, že i když to byla jen videa a ne realita, tak jako nejflexibilnější podvozek mi vychází SCX 10.
Tím ovšem samozřejmě nechci hanit jakoukoli stranu. Píši jak to vnímám. Takže i přesto, že nemusím až tak zvažovat pořizovací náklady nerazím cestu " Co je drahé je nejlepší". Prostě mě oba moc nepřesvědčily. A také jsem koukal na seriál co se jel tuším v Rakousku a to bylo to co jsem potřeboval nakonec vidět.

RC

-tady myslím, že není co už asi řešit. Sice jsem viděl, že mnoho řidičů jezdí s pákovkami, ale k autu patří volant jak píšete. Tak budou oba typy :YOP:

Doufám, že jsem svými odpověďmi nikomu nezkazil náladu, nebo se kohokoli jakkoli dotknul, ale pokud se to náhodou stalo, tak prosím přijměte mou omluvu.

Chce-li někdo pokračovat v diskuzích budu velmi rád a " perte to do mě ať je po mě" :-D

Těším se na další reakce.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

skotty píše:No místo těch hodin u komplu jsi měl vyrazit někam na expedici a měl by jsi již teď zcela jasno a neřešil s prominutím chujovinky. Jo a taky je to zdravější na čerstvém vzduchu... :-p :OK:



Zdravím Skotty,

velmi si cenním tvého názoru se kterým souhlasím, ale bohužel jsem mimo ČR a v oblasti, kde se nacházím v okruhu 200 Km nikdo nic takového nemá. Ale neboj příští měsíc budu v ČR a půjdu se mrknout i když už mám jasno, protože mne to velmi zajímá. ;-)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“