Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dotaz před koupí

Podle toho, jak vkládáš anglická slovíčka, tipuji, že budeš někde za velkou louží a delší dobu... 8)
Já bych začal s "normálním" SCX, ošahat, vyzkoušet v základu. Tuning můžeš vždy dokoupit později. Aspoň to nebude pro začátek taková darda, nebo zjistíš, že tě to zase až tak nebere.
SCX z krabice hůř zatáčí, ale dá se to vylepšit - http://www.rc4x4.cz/topic7685.html.
Hliník kontra plast - názory jsou různé, ze svých zkušeností vím, že při nárazu se ti hliník může lehce zdeformovat nebo prasknout, plast může zapružit nebo "uhne". Např. když jsem jezdil rychlé spalováky na dráze, párkrát mi po silných nárazech rupla ocelová osička ramena nápravy, ale plastové pouzdro, ve kterém byla uložena, vydrželo.
Vysílačka - jestli jsi zvyklý na páčkovku, používej ji klidně dál, výhodou je, že máš k dispozici volné kanály pro další pičičárny. Dá se koupit pár značkových čtyřkanálových volantovek (Futaba, Sanwa, Spektrum,...), pár neznačkových (Flysky, Radiolink,...), případně se zde používá tříkanálová Flysky GT3B/GT3C, na kterou existuje osmikanálový hack (více na mých stránkách). Myslím, že dost se tu používají právě lacinější vysílačky, protože venku na expedici neviš, kam ji postavíš, kdo ti do toho na zemi kopne, semtam zaprší, převrátí se do sněhu, semtam se utopí přijímač... Tohle je spíš otázka financí, co si můžeš dovolit.
Budka a doplňky - nikdy nekoupíš vše "hotové" tak, aby tě to 100% uspokojilo. Vždy to bude vyžadovat nějaký vlastní sádlo. Nemusí to hned z počátku vypadat perfektně, některé zručnosti si prostě musíš osvojit časem (což je asi největší přínos toho všeho). Ale to asi znáš i z letadel a lodiček.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Dotaz před koupí

S tím alu tuningem sdílím názor s Minotaurem.Kromě linků a spojovaček jsem se vrátil k plastům včetně kardanů a pořizovací cena vs výdrž jednoznačně pro plast.A to auta nešetřím trial ,expedice,voda a bláto a váha kolem čtyř kilo.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Dotaz před koupí

Tome, pls, máš nějaké bližší info o té kastli F-150 1966, co jsi linknul?
Všude jsem našel jen: šířka přes dveře 239mm. To je hodně široký i např. proti Truescale Raptoru, kterej je taky na Slashe, natož pak pro SCX.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Dotaz před koupí

chesburger píše:...dovol, abych reagoval na pár tvých otázek:
Chce-li někdo pokračovat v diskuzích budu velmi rád a " perte to do mě ať je po mě" :-D
Těším se na další reakce.

Budu Ti ve vší slušnosti odporovat, jo? ;-)
SCX je povedené auto, a takový kit Wrangler Rubicon je skvělá volba (nejen) pro začátečníka. Ten si pohraje, seznámí se s technikou, něco se naučí. Auto dobře funguje, je odolné, s dostupnými a levnýmí n. díly, téměř neomezenými možnostmi tuningu. Má ale i nevýhody, především z maketového pohledu. Nápravy jsou pod ABS karoserie široké, nejsou zrovna detailně zpracované, model má servo na nápravě, ve stavebnici nejsou beadlocky atd. Pokud bys upřednostňoval maketový vzhled, je nějaký Trail finder nebo Gelande lepší volba. Kola nelezou z blatníků, servo je v rámu, ve stavebnici jsou kovové nápravy, beadlocky i ABS kastle.
Cenou vychází kit Wrangler na 330$, ovšem kastle D90 dalších 80$ bez dopravy a nápravy v odkazu jsem viděl za 265$ (nádherné Currie od Vanquish ještě víc), přičemž Gelande a Trial finder jsou za 400$ "all inclusive".
Vlastně to tu zaznělo, radil bych taky buď postavit SCX kit s lexanovou karoserií a nad "brutálním" tuningem moc nepřemýšlet, nebo postavit rovnou Gelande, Trial finder apod., Žíla bude brzo mít např. zajímavý Land cruiser.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Dotaz před koupí

eos píše:
Tome, pls, máš nějaké bližší info o té kastli F-150 1966, co jsi linknul?
Všude jsem našel jen: šířka přes dveře 239mm. To je hodně široký i např. proti Truescale Raptoru, kterej je taky na Slashe, natož pak pro SCX.



Hele nemám, jen mi padla do oka, ale detailnější rozměry bohužel nemám a ani jsem jí zatím u nikoho neviděl.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Zdravim vsechny,


tak konecne skoro po 5 letech se vse uklidnilo a muzu to realizovat.

Jen bych potreboval ujasnit a poradit pro jakeho vyrobce se rozhodnout. Jestli Trx 4 nebo Axial Sc X10 II.

Dekuji a preji prijemny den
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dotaz před koupí

Mám SCX 10 I i TRX-4 a kdybych se měl teď rozhodnout, tak bych šel do toho TRX-4. Prostě osobně mi víc vyhovuje. Je těžší ( což se dá u SCX doplnit ) a v terénu působí maketovější jízdou - ale zde hodně záleží na tlumičích, gumách a pružinách a to vše se dá doladit bez větších finančních zásahů u obou podvozků.
Pokud ale chceš stavět podvozek sám, tak rozhodně Axial SCX II. Dvojka má na rozdíl od jedničky lépe vyřešený rejd a u jedničky je skoro nutnost pořídit tuning na tu přední nápravu.
Baterky rozhodně Lionky 18650, v kombinaci 2S2P. Výborné jsou Sony VTC5 a VTC6. Oproti lipolkám jsou nezáludné a mají dlouhou životnost. Nejsou sice tak tvrdé, ale pro expediční ježdění nevadí, že nesnesou 100A, ale jen cca 40A. Odběr je stejně kolem 3-6A a tak jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Dotaz před koupí

Zdar taky bych to viděl na TRX4ku... co jezdím s klukama v Brdech nezdá se ale vydrží neskutečně dost.. samo mame lehce potuněno, servo řízení je tedy slabota mne vydrželo fakt jednu expe a menil jsem motorizaci ale v základu si auto osaháš a stejně budeš tunit.. kastli napasuješ dle svýho.. lehce o mý TRX4ce a dalších autech zde :arrow: https://rohaweb.wordpress.com/2018/11/2 ... rd-provoz/
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Dobry vecer,


dovolte mi, abych Vam.nejprve podekoval za Vase nazory.

Podvozek stavet sam asi ne. Tady bych sel asi cestou RTR a pak ladit pac v tomto oboru jsem zacatecnik. U lodi a letadel je to trochu jine.....

Osobne mi TRX 4 padl do oka. Shledl jsem i nespocet videii ohledne vymeny front a rear axe atd z mosazi a Al aby byl model tezsi. Mam nalezeny i dily od YR pro vymenu za orig. dily. Tomu je i pro Axial.

Koukal jsem i na pomerne dost srovnavani mezi Scx 10ii a trx4 a vzdy kazdy opevoval trx.

Zde na DE forech se nazory pomerne lisi a nejde z toho vyvodit co tedy pac sou 50 na 50.

Rad bych aby auto zvladlo vse. Jak relax jezdeni tak i se nekam vyskrabat a i si pojezdit v Mud.

Paklize zastavate nazor ze TRX 4 tak budu rad az se Vam zde budu moci pochlubit a sdelit ze to bylo Vasi zasluhou me privest ke spokolenosti.

Preji pekny vecer
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dotaz před koupí

Pokud chceš jezdit v blátě a jiných sračkách, asi bych volil Axial. Oproti TRX je rozhodně lépe čistitelný a údržba bude jednodušší. Jen je škoda, že nechceš auto sám stavět. Hlavně proto, že když budeš jezdit v blátě, tak ta stavba má obrovskou výhodu v tom, že mnohem lépe budeš auto demontovat, čistit a zase jej dávat zpět dohromady.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Zdravim Borika,

zatim jsem nevidel ze by trx4 byl i jako stavevnice. Tohle jsem videl jen u Axial.

Ted mala otazka ohledne montaze a demontaze. Myslim, ze pokud budu menit dily tak v podstate to bude "podobne" jako bych cast stavel. Al3 muj nauor muze byt mylny.....

Videl jsem mnoho videii kde prave i trx jezdil v blate a bez problemu....

Opravdu tezke rozhodnuti. V Pa jedu do CR a mylsel jsem si ze pojedu uz s autem zpet🤔🤔🤔🤔😔😔😔😔

Opet dekuji a pekny vecer
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dotaz před koupí

Máš pravdu v tom, že TRX není stavebnice ( což je škoda ). Oba podvozky jezdí v blátě - těch videí je opravdu hodně, jen ten TRX má podvozek s podběhy a kryty a tam to bláto se bude pěkně držet. Axial je mnohem více "otevřený" a na to čištění lepší ... ale čistit se musí oba podvozky, jinak to dlouho nevydrží a to bláto se projeví jako jemný smirkový papír.
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Takze bylo by jedno racionalni doporuceni koho tedy vybrat prosim,

Bo mam koupit oba :-D :-D

Dekuju
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Dotaz před koupí

MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
chesburger
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10.2014 0:39

Re: Dotaz před koupí

Moooockrat dekuju.

Takze tedy trx.....

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“