krecek1979
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 15.03.2014 18:11

axial vs. vatera

Plánuji pořídit ještě jeden expediční model.
Mám axial scx10 a nevím, zda pořídit ještě jednoho axika, nebo vateru???
Má někdo tyto dva podvozky k porovnání?
Za vaši pomoc při výběru předem děkuji.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: axial vs. vatera

Výhoda dvou stejných modelů je ta, že když jedeš na nějakou expedici a bereš si s sebou náhradní díly. Tak ti stačí vzít díly jen pro jeden model. V případě dvou odlišných modelů musíš brát díly pro obě auta :-) Ale Vateru nemám tak ti nedokážu říct jak je na tom s kvalitou. Já když jsem si kupoval další model, tak jsem také přemýšlel nad Vaterou. Nakonec jsem se rozhodl znova pro Axial, který máme doma všichni :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: axial vs. vatera

Já bych šel do Vatery....a to právě proto že Axial už mám a není důvod mít doma dvě stejný auta...
Co do kvality bych řekl že srovnatelná....uvidí se až časem jestli to bude takovej nezmar jako Axial.
Mladej měl první prodanou Vateru v republice a rasoval jí pár měsíců bez ztráty kytičky.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: axial vs. vatera

JE to jako řešit Audi vs BMW... Obojí je dobré. Já bych zase šel do Axiálu. Přeci jen je léty vyzkoušený, drtivá většina lidí jej má, takže se líp shání náhradní díly a jezdí opravdu suprově. Myslím, že na Youtube bylo srovnání Vatety a Dinga. Byla to ve finále remíza (pokud si dobře pamatuju. Ať si koupíš to či to, asi neprohloupíš. Za mě: SCX Rubicon v KITu. :BYE:
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: axial vs. vatera

Vateru mám 3 měsíce,axíka přes 2 roky,takže těžko hodnotit nezničitelnost,ale kvalita vypadá stejně.
Podle mýho se soudruzi z vatery soustředili na nevýhody axíku a vylepšili.
Takže za mě výhody vatery proti axíku v základu:
menší diferáky,lepší zatáčení,možnosti lehce předělat rozvor i rozchod,příprava na servo naviják,
převodovku lze kitem upravit na dvourychlostní,fajn držák baterky na přední nápravě-nízké těžiště
nevýhody:
fajn držák baterky na přední nápravě-na krátkou baterku,znatelný "torque twist",trh s doplňkama se zatím rozjíždí
fiddel555
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2014 6:43

Re: axial vs. vatera

Zdravim, jsou nejake dalsi postrehy od majitelu Vaterry Ascender?. Nejaky dalsi minus krome torque twist v porovnani s Axialem SCX10?.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: axial vs. vatera

tak mne sa dostala Vaterra do ruky, tak som ju vypytval, skratil, zuzil a prerobil linky. jedine co sa mi nepodarilo je ju skratit na spominany razvor 275mm a to hlavne kvoli kardanom.
cize zatial som na hodnotach: sirku 212 mm, razvor 290mm, svetla vyska 70, dlzka ramu 395
v takejto konfiguracii funguje super, dokonca ani torqtwist som nezbadal
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
fiddel555
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2014 6:43

Re: axial vs. vatera

A jak jsi ulozil baterii? Nemel bys prosim nejake aktualni fota?. Dost by me to zajimalo.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: axial vs. vatera

baterku som este neriesil, pretoze je to projekt a mozno budem menit vela veci a nerad tu davam fotky, pokial je len podvozok. Mas SZ, kde mas link a sledovat ako sa to vyvija. neskor to nahodim aj tu.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: axial vs. vatera

fiddel555 píše:A jak jsi ulozil baterii? Nemel bys prosim nejake aktualni fota?. Dost by me to zajimalo.


Takto jsem řešil baterii já:
http://milan3528.rajce.idnes.cz/Vaterra ... _Ascender/
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: axial vs. vatera

tak aj u mna nejak tak bude, akurat ju dam asi nastojato na bok. este netusim, kedze este som neobjednal elektroniku
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“