Uživatelský avatar
Plexix
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 03.09.2014 7:44
Bydliště: Praha Horní Měcholupy / Mnichovice

Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

Ahoj všem, uvažuji o koupi svého prvního expedičáku. Musím přiznat, že po desítkách hodin čtení na netu už mi z toho jde hlava kolem. Asi bych šel tou jednodušší cestou a pořídil bych RTR, ale vyloženě se nebráním ani KIT verzi. Líbí se mi scx10 Jeep Rubicon C/R Edition, Honcho nebo Vaterra Ascender. Co by jste mi jako zkušení mazáci doporučili? Axial nebo Vaterra? Předem moc děkuji za případné postřehy a rady.
Vaterra Ascender Blazer K5
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

:-D

Hele to je takovy vecny tema tohle. Jako odpoved se ti dostane "ze kazdy ma svy" a tak.

Zjistil jsem, ze to chce cas. Chce to koupit auto a jezdit s lidma na expedice. A za rok poznas, jak vypada a jak jezdi yota od mexe, nebo def, nebo def z axiala, ci ten rubicon. Vaterra je novy zbozi,ze vsech stran na to chvala, axial je ale provereny zbozi a je neuveritelne odolny a neuveritelne spolehlivy. To se u vaterry este nevi :-D ale vypada to taky v pohode.

De o to,jestli se nebojis uprav a budes si umet dat treba baterku napric, zavazi do kol a jestli chces jezdit s lexankou nebo na to budes mordovat kastli pevnou....

Vaterra ma blby uchyceni na blby baterky, musis mit jejich rozmer nebo to predelat. U axialu taky budes laborovat s umistenim, ale bude to asi o chlup jednodussi.

Hele, ja bych volil podle toho,s jakou kastli chces jezdit. Pokud se ti libi chevy blazer, di do vaterry, neprohloupis. Pokud se ti libi rubicon, ber axiala, teprv neprohloupis. Kdyz se ti libi honco a ta klec vzadu, ze se na to da leccos navesit, jdi do honca. Jeden z nejvetsich mistnich mazaku ma prave obycejny honco a ... Z reknu blbyho lexanovyho honca ma jednu z nejlepsich kar na foru. Axial je osvedcenej drzak, vaterra ma jako novinka naslapnuto stejne.

Za me - neni lepsi rady,nez z uvedeneho vyberu KUP TO,CO SE TI JEDNODUSE NEJVIC LIBI.

Ja touhle metodou prisel k rubiconu a za rok jezdeni koupil psh a na axial podvozku z toho rubicona postavil cele vlastni auto. Mohlo by zrovna tak sedet na vatere a tam by se mi dokonce snaze upravovala sirka naprav. Navic vaterra ma panhartku, to je taky drobet machrovina. Ber,co se ti libi :FINE:
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

Ja som prešiel z CC-01 rovno na Ascender. Má to lepšie jazdné vlastnosti ako Axial v základe. Baterku len otočíš a drží aj na pôvodnom držiaku, takže to nieje vôbec problém. Jediná väčšia mucha je torque twist, ktorý je badateľný, ale tiež sa to dá poriešiť a celkom jednoducho. Vraj má v základe veci, ktoré sú na SCX10 ako voliteľné upgrady za ďalší peniaz, ale SCX10 som nevlastnil, takže toto potvrdiť nemôžem. Ak by si chcel jazdiť trial, budeš mať miernu nevýhodu, lebo kasňa Blazera je obrovská. Ale tú môžeš tiež vymeniť za inú. Vaterra to ľuďom zjednodušila navyše možnosťou nastavenia štyroch rôznych rázvorov, takže osadiť inú kasňu nieje vôbec problém. Čo sa týka spoľahlivosti, prvé kity sa dodávali so slabými kardanmi a ozubeniami v diferenciále, ja som už ale kúpil kit s "Heavy Duty" verziami, takže toto Vaterra poriešila. Ja som zatiaľ spokojný a môžem len odporučiť Ascender. Prejde to všetko. Dokonca uvažujem o osadení menších kolies, nech je to aspoň trocha challenge v tom teréne ;-)
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

Torque twist je daný špatnou geometrií zadních linků , tohle to napraví http://www.rccrawler.com/forum/chassis- ... -tabs.html .
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
Uživatelský avatar
Plexix
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 03.09.2014 7:44
Bydliště: Praha Horní Měcholupy / Mnichovice

Re: Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

Tak zatím jsem rozhodnutý pro Vaterru. Za prvé Chevy Blazer je taková moje srdeční záležitost i jako velký opravdový auto a za druhé mě láká, že Vaterra je prostě něco relativně novýho. Úpravy zvládnu sám to není problém není to moje první RC jezdil sem nebo jezdím buggy 1/8. Zřejmě koupím ale verzi RTR. Sice RC vybavení mám, ale nikdy sem nelakoval lexanky takže na to nemam nic a hlavně počítám s tím, že můj malej synek mi auto tak za rok zabaví tak mu to budu moct případně přenechat jako komplet :-) Pak přijde na řadu ta KIT verze :-)
Vaterra Ascender Blazer K5
fiddel555
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2014 6:43

Re: Axial SCX10 nebo Vaterra Ascender

Zdravim, jsou nejake dalsi postrehy od majitelu Vaterry Ascender?. Nejaky dalsi minus krome torque twist v porovnani s Axialem SCX10?.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“