Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Hmm.asi koupim pro zacatek nakej starsi axial tam bude v sechno a budu moct hned jezdit.a pomalu predelavat na listy.jinak bych to musel delat po castech.mam vic konicku tak teh financi taky tolik nejni.hlavne doma by to bylo peklo :-[ zensta rika ze sou dulezitejsi veci a tak a ma v podstate pravdu.kde se da dobre koupit naky pouzity auto?a jeste neco,ja uz jedno auto mam.dalo by se pouzivat ovladani na obe auta.dik za info :BYE: jinak ja sem puvodem z vodnan by sme pak mohly nekde zakrosit ne :hura:
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Toyota fj 40

Da sa pouzit jeden ovladac na viac auta, ale musi mat taku funkci. tak ci onak budes potrebovat na kazde autoi reciever-prijimac.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Toyota fj 40

Tady na marketu jich zrovna par visi a modelbazar. Ale s prachama si nepomuzes. Obcas, velmi sporadicky, byva ke koupi kompletni sasko s tlumicema prevodovkou kardanama napravama, treba kolem ctyr a pul, no ale za par let jsem to zahlid tak 2x. Po ocku sleduju nejakou nabidku, chystam si v hlave dalsi projekt, ale spis to s cenama vypada tak, jak jsem uz psal. Komplet podvozek axiala za ctyrku chcou vsichni, nejlevneji opravdu vyjde nasetrit, koupit kit a je to. Rozprodat co ma nejakou cenu a neuzijes to. Neni to levny konicek a zrovna tenhle zaklad proste za min nekoupis.


Kdyz nechvatas, udelej si nejakej ram, nez to poskladas atd tak ono se nejaky komponenty na marketu objevi. Zrovna s napravama ale nevahej, to je nedostatkovy zbozi a fakt se koupe naprav resi koupi celyho kitu. Tlumicu jsou vsude mordy a kvalitni kardany zrovna na marketu jedny jsou, notyro, ty jsou nesmrtelny..


Jestli mas 2.4ghz vysilacku tak kolik k ni koupis prijimacu, tolik budes ovladat modelu. Kolik ale kanalu? Jizda a rizeni jsou 2. Psal jsi o uzaverkach a razeni, mas na to vysilacku, co umi 4?
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

2.4 ghz mam ale dvoukanal.kouknu tada v nemecku po napravach treba se neco najde.jinak moc diky za rady.ted se na par dnu odmlcim nez se zase trochu pohnu z mista.
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Ahoj.trochu sem se nudil tak jsem udelal par malickosti.nasel sem napravy za ca 1200 novi.zatim prisla jen predni.slozil sem ji podle planku a cekalo na me nemprijemne prekvapko.naprava se mi zda dost siroka oproti boude.tak sem boudu premereoval a mam ji o 8mm uzsi.ale stejne se mi zda ta naprava dost siroka..v podstate mi to neva ze budou kola trochu vic ven ale nemuselo to bejt tolik.
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Chtel sem se jeste zeptat.stacil by motor s prevodovkou jako jeden kus.a pak jen rozvodovka bo jak se to jmenuje.nebo je lepsi prevodovka axial.asi jde o spojku nebo?ram budu frezovat z hlinikoviho plechu 4nebo5 mm a cely to sesroubuju.co se tyka perovani,rad bych ty listy,daj se nekde koupit?diky za rady
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Koukam ze s radama je konec.cos me mrzi,pac budu muset expedimentovat coz se mi zas tak uplne puvodne nechtelo.kdyby mi nahodou nekdo chtel poradit tak mam jeste jednu otazku.jakej bude rozdil v servu na naprave nebo ramu.jinac ram uz se rysuje ted cekam na linky a poohlizim se po prevodovce a tlumicich.napravy uz taky mam.budu potrebovat poradit taky ohledne motoru tak kdyby se nekdo vyjadril dik
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Toyota fj 40

hmmm, tak som pozeral na tie obrasky a napravy mas o dost sirsie. Kolesa ti budu z polovice trcat vonku, coz vzhladom na pickup verziu bude vizerat dost blbo. Skus najst CR-01 napravy od tamyie.co sa tyka tvojej otasky na motor, tak typ 540, ale kolko zavitovy zalezi od prevodovky ktoru pouzijes. cize tazko ti takto poradim.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Ja bych rad kdyby stacila jen ta redukcni prevodovka jak se dava primo na motor.napravy uz bohuzel mam,tak to bude trochu monstr no.co se da delat,moje prvni auto no.co to servo,je lepsi na napravu nebo ho muzu dat na ram?mam to uz tak nejak pripraveny.poslu foto na rajce.nebo jak bych mohl dat fotky primo sem,nak sem na to neprisel :-D dik
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Toyota fj 40

tak bezne sa mintuje HPI. Ma kovove suciastky a dost dobry prevodovy pomer. ak das na nu 35T motor, tak to ide v pohode. Co sa tyka serva, tak je to natebe. mne sa nepaci ked je servo na naprave alebo nastojato na podvozku.
Ja to riesim ta, ze jho dam nalezatomedzi nosniky podvozku
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Tak to jsme na tom stejne,dal sem ho taky mezi nosniky nad napravu ;-) presne tu prevodovku myslim,tak ze k ni ten 35t motor jo?muzes mi zjednodusene vysvetlit jakej je rozdil mezi 35t 55t atd.koupil sem pro kluka od souseda auto pro synka,je nekompletni tak sem myslel ze bych zatim provizorne pouzil regulator ovladani a primac.je to 2.4ghz.ale nefunguje.prej od ty doby co projel vodou.da se nejak zjistit co je kaput?motor funguje.asi ten regulator ale nevim jak to zjistit.diky moc za rady,sem rad ze se mi zase nekdo vjenuje :OK:
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Toyota fj 40

Hmmm, tak najprv k tomu, co nefunguje. Najlepsie mat aj nahradne suciastky. Ak ti nic neraguje na ovladac, tak to moze byt prijimac alebo samotne ESC. Ak by prijimac fungoval na inom aute, tak to bude ESC. Ak funguje prijimac a ESC a servo, tak to bude motor.
tu je ako je to zapojene:
Obrázek

cize, ked nejde servo: chyba serva alebo prijimaca
Ak nejde motor: chyba ESC, prijimaca alobo motoru.
Ak nejde ESC: chyba ESC alebo prudu od baterky, popripade ak je tam on/off vypinac aj ten moze byt vadou ( zalezi ci ESC ma kontrolku - svieti/nesvieti )

Co sa tyka serva, tak to mam v podstate tak ako ty:
Mex:
Obrázek
FJ45p:
Obrázek
crawler:
Obrázek
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Mejla
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 28.07.2015 21:12
Bydliště: Cheb

Re: Toyota fj 40

Kontrolka nesviti.to.mam jeste jedno auto carson virus 4.0.to znamena ze kdyz ten primac vymnenim za ten co jsem koupil melo by to fungovat.kdyz je to taky 2.4 ghz?jakou si pouzil rozvodovku?rad bych to nak za rozumny penize sprovoznil a pak dal vylepsoval,hlevne ad se svezu uz ;-)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“