Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Defender 90 Truggy

Ahoj všem, jdu sem pro radu :-). Dělám hlavně letadla, ale chci jezdit také expedice. Koupil jsem Defender 90 Truggy a je to moje první stavba (nepočítám Vaterru TH, to byl kit a vše bylo určené). Kabina byla původně na Vaterru Ascender. Budu to pasovat na Axial SCX10. Prý to nebude žádný problém. Musím asi nejdřív vyrobit nějaké zadní plato, ale netuším jaký materiál je nejvhodnější....jestli jsou nějaké dané rozměry které bych měl dodržet. Vůbec prostě netuším od čeho se odpíchnout. Umísťují se na takovéto trial modely také doplňky jako na expedice? Jako třeba sekyra, lopata a podobně? Uvítám každou radu nač si dát pozor....čeho se vyvarovat a naopak co nesmím opomenou. Nějakou radu ohledně interiéru. Budu i vděčný za každou radu ohledně zlepšení podvozku. Pokud někdo máte podobný model a ukážete mi ho. Moc dík :OK:
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Snad se zde může dávat odkaz na obrázky http://dodoph.rajce.idnes.cz/Defender_90_Truggy/
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Defender 90 Truggy

Zrovna u truggyn je freestyle,tudíž si jí udělej jak se ti bude líbit.Bouda by měla mít vzadu zaoblenou střechu i boky. :mrgreen:

Jestli se ti líbí rám vpředu tak ho doporučuju,funguje to (foto by Bedna)

Obrázek[/quote]
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

První pokus jak by to mohlo být sestavené. Chtěl bych mít zadní trubkový rám pevně uchycený k podvozku....dole pod kabinou a vzadu. Potom ale musím nějak vyřešit upevnění kabiny...vepředu na klasické úchyty do karoserie. Vzadu zřejmě něco podobného, ale umístěné vodorovně. Baterku bych nasunoval zezadu do takového pouzdra které bude schované pod zadním platem. Druhou baterku budu mít pod kabinou a obě budou spojené za sebou kvůli větší kapacitě. Ted mě zajímá zda vymýšlím kravinu nebo to nebude tak špatné.
http://dodoph.rajce.idnes.cz/Defender_90_Truggy/
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Defender 90 Truggy

Nevypadá to zle, ale na co tahat na autě dvě baterky? Nezatezuj ho zbytečně. Dal bych jen jednu dopředu, jak to tam mas a kdyztak k vymenis. Uchycení kaszle jsem mel zeboka v prahu, sponky jak na lexanku budou vypadat zbytečně rušivě.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

gecko-x píše:Nevypadá to zle...

No jsem myslel že kvůli váze, aby zase auto nebylo moc lehké....ale rád si nechám poradit, každá rada je přínosem. Náhodou nějaké fotky toho uchycení nemáš....abych nevymýšlel něco co už někdo vymyslel a funguje to :-)
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Defender 90 Truggy

http://gecko-x.rajce.idnes.cz/kardany/#DSCN0874.jpg
Třeba tady jsou vidět bočnice, projdi si fotky, co mam na kečupu, třeba tam najdeš inspiraci
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Tak jsem zase trochu pokročil. Kabina je v laku, jen jí nastrojit a vymyslet její uchycení k rámu....to ale musím počkat až mi dorazí kovové boční nášlapy, abych tyhle plastový vyhodil. Dodělat a nastříkat zadní plato s rámem. Na střechu musím přidělat zahrádku co jsem dělal a světelnou rampu, zapojit světla, naviják. Je toho ještě spousta, ale výsledek by mohl vypadat dobře :OK:
Přílohy
DSCF0006 - kopie.JPG
DSCF0006 - kopie.JPG (234.41 KiB) Zobrazeno 4961 x
fddg - kopie.JPG
fddg - kopie.JPG (253.39 KiB) Zobrazeno 4961 x
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Defender 90 Truggy

No určitě protáhni rozvor, předek každopádně, tam to nesedí vůbec. A osobně bych potáhl i zadek ... bude to o dost stabilnější ve výjezdech.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Defender 90 Truggy

hoj...nevypadá to zle, jen by to chtělo přední nápravu hodit o nějakej tan cenťák dopředu....možná malinko i zadní ;-)
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Defender 90 Truggy

Urcite nieco nove, ale teraz to vizera ako smart pre dvoch na offroad podvozku. Mas to pomaly vyssie ako dlhe/siroke.
Tak Ako pisal Maximo a sWine: prednu napravu viac dopredu, zadnu zatial nechaj, rezervu co najnizsie kvoli tazisku + si vyrob zavazia do zadu. kedze vsetku vahu mas vpredu.
Nemam lepsiu fotku:
Obrázek
to pod rezervou su zavazia na rame
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Kabinu jsem tam jen tak položil....ve skutečnosti půjde asi tak o 2 cm dozadu a určitě i níž. Pokud bych chtěl přední nápravu posunout dopředu, tak ale musím dát delší linky a možná i kardan...je to tak? Rezerva půjde až nadoraz na rám, takže s tou snad problém nebude. Závaží budu řešit asi až to bude kompletně postavené, ale spíš bych místo mrtvé váhy vložil druhou baterii a propojil je paralerně :-)
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Defender 90 Truggy

Ano, spodní i vrchní linky. Částečně se to dá řešit i vyšroubováním kloubků nebo jinými delšími kloubky, ale to je jen v řádech několika milimetrů, aby to bylo stále použitelné. Kardan má obvykle velkou rezervu, ale to se musíš mrknout. No uvidíš, každopádně cpi váhu na předek.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Zatím všem dík za rady a postřehy....postupně to budu řešit :OK:
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“