Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Nováček od Hořic

Dobrý den a ahoj. Moje první forum, tak snad nic nezkazím :sad: . Vnouče dostalo k Vánocům Monster track a tak jsem se začal trochu zajímat o tuto problematiku. Nikdy dřív jsem do modelařiny nedělal, jen několik plastikových modelů před..... mnoha lety. Zalíbilo se mi expediční ježdění,(mnoho videí na Youtube, v reálu nula) což tedy s MT asi moc nejde. Ale rád bych si pořídil taky nějaké autíčko, abychom mohli trochu jezdit spolu. Výběr padl na Axial SCX10 Jeep Wrangler a jako volba č. 2 Axial SCX10 Wraith. Ano, vím, že každé je úplně jiné, ale tak ortodoxně to brát nechci. A nyní několik otázek... Předem se omlouvám, toto forum procházím již asi týden každý večer, témat je tu mnoho, přesto jsem na některé otázky odpověď nenašel.
1) Lze nějak zpomalit MT HIMOTO EMXT-1 (konkrétní návrh :-) )
2) Jakou nabíječku na LiPol - výběr mám Accucell 6 nebo Raytronic C11 (ta má výhodu síťového zdroje, ale prý nejde nastavit nabíjecí proud)
Kdyby tu byl někdo z Hořic, kdo by se mnou chtěl pokecat a nějaké auto předvedl, moc uvítám.
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Nováček od Hořic

Ahoj přímo z Hořic je ovocid a někde kousek od Hořic bydli taky BUBLA, ten zrovna prodává i nějaký přebytečný auti. Můžeš jim poslat soukromou zprávu.
Co se týká nabíječky tak já používám Turnigy akucel 6 a jsem sní spokojený, koukal jsem i na tu druhou a myslím si, že jsou v podstatě stejný. K oběma je potřeba zdroj.
Aš budeš vybírat zdroj tak kup nějaký kvalitnější, hlavně nekupuj zdroj na led světla ten nevydrží. :BYE:
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Ahoj, vitam tě na zdejsim fóru.
Jestli scx10 nebo wrait si asi budea muset rozhodnout sám, osobně mám jen zkušenosti ( velice pozitivni) s scx10.
K Tvé otázce č1. Myslim, že to jde, pokud tam máš za motorem cca 35mm místo, mohl bys před motor nacpat tuto převodovku http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... OX-SET-HPI
Ale musíš počítat, že se to zpomalí 7,4 krát. Nebo jinou, s menším převodovým poměrem.
Otazka 2. Mám tu akucel a naprostá spokojenost. S raytronikem zkušenost nemám, někomu by spíš vyhovoval vestavěný zdroj, mě to bylo jedno, měl jsem ho, tak proč ho platit znovu. Co se týká toho vybíjení. Použil jsem to jen jednou, pri pokusu "rozhybat" starý nimh šestičlánek
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Díky za odpovědi. Ten Wraith mně připadá jako trochu větší univerzál. Ale máte pravdu, rozhodnutí záleží na mně. Ale vnouče mi půjčilo :-) ten MT a abych řekl pravdu, moc mě to neoslovilo. Jezdit sem a tam, občas nějaký smyk, nic moc. Navíc tam má NiMh, takže doba provozu taky nic moc. Mimochodem, jak dlouho jezdí expe auto na LiPo 5000mAh?Jinak díky za kontakty do Hořic, zkusím někoho oslovit. Snad budou kluci vstřícní :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Nováček od Hořic

Tak zpomalit se dá motorem s více závity nebo také lze ubrat výkonu na vysílačce,to ale asi na té tvoji nepůjde.Musel by si asi pořídit lepší vysílačku která to umí např.Flysky GT3B nebo GT3C.Pokud to myslíš trochu vážne s ježděním,tak se této volbě asi nevyhneš.
K nabíječce : mám Raytronic C-14 již asi 6 let a nedám na tuhle nabíječku dopustit.Nepotřebujě žádný zdroj a při nabíjení je absolutně tichá,jelikož nemá žádný větráček,což se mi osvědčilo hlavně když nabíjím NiMh přes noc.Nedávno jsem ji sháněl kolegovi na bazošu asi za 1000 Kč,sice lehce použitou ale dobrou.Na nabíječce nešetři.
Auto záleží zda chceš jezdit expedice či více blbnout s Wraithem.Pokud chceš do budoucna upravovat a modelařit,tak bych raději volil toho Axíka SCX 10.S tím jsem taky začínal,ale teď jsem již přešel na scale auta a dělám si auta,která se více blíží skutečnosti.Pokud budeš chtít,tak ti pošlu tel.do SZ a můžeme si o tom promluvit.Já začal asi před rokem a tak mě to chytlo že mám již asi 10 aut.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

No, nejdřív na to asi budu muset kouknout v reálu. Videa na YT jsou sice hezká, ale vlastní pohled je nade vše. Původně jsem chtěl jako zdroj použít ATX z PC, ale našel jsem dva rozporuplné návody a nerad bych nabíječku odpálil. Takže asi tu C11. Číslo mi klidně pošli, rád se dozvím něco nového. Ale 10 aut mít nehodlám :-) :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Používám předělány zdroj z pc, neni se čeho bat. Nabiječku neodpalis, ta má veškerý možný ochrany. Vyhni se zpomaleni motorem, nebude to mit rychlost a ani sílu. To by nylo to nejhorsi, co udělat, teda pokud premyslis, ze by ses s tim svezl jednou za čas na expedici.
Na baterku 5000 mAh tu jezdime v rozmezi 2-5hodin, je to právě tim převodem, motory jedou pěkně z lehka a tolik nebašti
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Jak jsi upravoval ten zdroj? Jedna byla jen odcvakat zbytečné kabely a použít 12V větev, další rada byla na 5V větev přidat dva paralelní rezistory. Bohužel nejsem slaboproudař, takže varianta A by byla ideální.
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Nováček od Hořic

gecko-x píše:Používám předělány zdroj z pc, neni se čeho bat. Nabiječku neodpalis, ta má veškerý možný ochrany. Vyhni se zpomaleni motorem, nebude to mit rychlost a ani sílu. To by nylo to nejhorsi, co udělat, teda pokud premyslis, ze by ses s tim svezl jednou za čas na expedici.
Na baterku 5000 mAh tu jezdime v rozmezi 2-5hodin, je to právě tim převodem, motory jedou pěkně z lehka a tolik nebašti


Však kolega to chtěl zpomalit a když dá motor s více závity ,tak to tu rychlost ztratí,ale síla bude větší ne ???? Rychlost a sílu ztratí,když to zpomalí vysílačkou.A chce zpomalit Himoto ...... to je rychlík.A co jsem pochopil tak chce zpomalit skrz vnouče.
Samozřejmě že přídavná převodovka je taky cesta.A myslím si že s Himotem na expedice nepojede.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Ano, přesně tak. S Himotem na expedice fakt ne. Ale zajezdili bychom si spolu a pak třeba s mým budoucím autem expe. To Himoto má motor s 26 závity, podle netu. Takže motor s 55 závity?
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Vim o čem píšu, motor s vice zavity ano, ale bez převodu to nebude mit sílu a budou to vyhozeny penize!
Za cenu motoru máš pulku prevodovky!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Nováček od Hořic

gecko-x píše:Vim o čem píšu, motor s vice zavity ano, ale bez převodu to nebude mit sílu a budou to vyhozeny penize!
Za cenu motoru máš pulku prevodovky!


Vnukovi jsem to takto upravil a bez problémů.To auto váží asi 1,5 kg.
Je to šunt tak pro děti.Jde o to ,jak moc to chce zpomalit.Převodovku jsem dal do CC-01 a tam se samozřejmě osvědčila.To Himoto ale dost letí a pro děti je to opravdu dost rachlé.Samozřejmě nechci s tebou Gecko polemizovat,jsi již ostřílený borec,ale myslím si že pro začátek by ten motor stačil.A 55 závitů se mu budou hodit do expedičky až původní motor odpálí.Samozřejmě se bude hodit i ta převodovka.Jde tu ale o to,jak moc to chce zpomalit.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Noo, zpomalení tak, aby to alespon trochu v lese něco projelo :-) Anebo ho tohle nechám rozštípat a pak mu koupím něco lepšího :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Nováček od Hořic

Pepa1 píše:Noo, zpomalení tak, aby to alespon trochu v lese něco projelo :-) Anebo ho tohle nechám rozštípat a pak mu koupím něco lepšího :-)


B je správně.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Pepa1 píše:Noo, zpomalení tak, aby to alespon trochu v lese něco projelo :-) Anebo ho tohle nechám rozštípat a pak mu koupím něco lepšího :-)

A - jedině s převodovkou
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“