Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

No, odpoved B jsem tusil.... Tak si holt nejdriv poridim auto ja, vnouce si vyzkousi a dalsi vanoce jsou za chvilku. Ma tu nekdo fakt vyzkousenou upravu toho zdroje z PC? A pripadne se podelil s navodem pro blbce a laiky?
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

hele, podle konkrétního zdroje to najdeš na netu. Jsem strojař a zvládl jsem to v pohodě, naletovat 2 desetiwatové rezistory na 5V vystup a jede :-)
http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 10&t=12560

nebo takto
http://mazlik72.webnode.cz/navody/
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nováček od Hořic

Pepo1: zdroj k nabíječce budeš potřebovat v obou případech. Obě nabíječky nemají až tak velký výkon a proto i ten zdroj nemusí být moc drahý. Používám také upravené zdroje z PC, ale při cenách průmyslových zdrojů se ta úprava už nemusí vyplatit ( ne každý zdroj jde upravit ). Slušné zdroje jsou třeba tady: http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... -105W-AKCE a nebo silnější.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Mě ten zdroj i s úpravou vyšel na 150 kacek, z toho byla 100vka za benzin, jak jsem jel koupit rezistory. PC zdroj mi dali ve sběrném dvoře(2, prej pro jistotu) zadarmo :YOP:
A má 300W
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nováček od Hořic

Na slabší nabíječky to vyhoví, ale není to žádná sláva. Sice má 300W, ale společně na výstup 5V a 12V. A ten výstup na procesor ( 5V ) je výkonnější, jak těch pomocných 12V. Takže to, co se dá využít, není ani zdaleka těch 300W, ale tak kolem 120W. Na potřebu těch dvou nabíječek, co Pepa První požaduje, to ale bude vyhovovat i s rezervou.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Krmim tím 200w akucel, tak to zřejmě nebude úplně pravda, co píšeš, myslím, i při plném výkonu stále drží.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Chlapi, sice tu píšete hezky, ale co člověk, to jiný názor :-) Přístup k PC zdrojům mám, ale bohužel elektrika mi nic moc neříká. Zásuvku vyměnit zvládnu, ale tohle už je asi vyšší dívčí. Nejvíce se mi líbil odkaz na Objevené ameriky, tam psal, že odštípal přebytečné konektory a zdroj jel. Holt asi budu muset sehnat nějakého slaboproudaře. Nebo vzít Raytronic C11, který je se zdrojem a bude po starostech :-) A podle obrázku a technických údajů mně připadá, že je takřka stejný jako Accucel 6. nebo se pletu? Jinak autííí je asi rozhodnuté, bude to Axial SCX10 Jeep Wrangler. Holt dokonalý auto na vše asi neexistuje :-( Ten Wraith by byl super, ale asi budu preferovat pomalý ježděný po kamínkách a skalkách, než plný plyn/brzda po lesní cestě a štěrku. Mimochodem, jak vložím do profilu bydliště?? Něco to na mě blekotá anglicky v souvislosti s IP adresou :-(
nestačil by případně tento zdroj http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... tion#anch1
Podstatné jsou ampéry ne? Nebo ne???? :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nováček od Hořic

Pepo První: ten Raytronic C11 NEMÁ vlastní zdroj - už několikrát to zde bylo uvedeno.

Jinak programově a výkonově jsou si s Acucellem velice podobné.
Ten zdroj by stačil, ale je výhodnější 15V než 12V - nemusí protékat tak velký proud.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Jako nováček se tu nechci hádat ani zpochybňovat vaše dlouholetý zkušenosti, ale C11 se prodává i se zdrojem http://www.rc-auta.eu/component/virtuem ... Itemid=524

EEEE pardon, sypu si popel na hlavu, ano, nabíječka vlastní zdroj nemá, ten je k tomu v setu :-(

Auto vybrat bylo celkem lehké, ale ta nabíječka. Co říkáte na tuto? http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... y-zdroj-6A Má s ní někdo zkušenost? Měl by to být nějaký klon Accucellky. Nebo vypadá zajímavě tato http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... veny-zdroj
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nováček od Hořic

Obrázek

vetšina lidí používá Eqilibrium 3,5 mám ho taky a naprostá pohoda.

dřív jsem měl Raytronic ale ta je dražší a vyjde to cca na stejno :OK:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Nezlob se, ale kdo je ta většina? Já asi znám jen ten zbytek :-D
Znám hoooodne modelářů a vim jen o jednom, kdo ji měl, ale bohužel se mu nějak pokazila, tak už neznám nikoho :-(
Tím nechci říct, že je špatná. Tak nějak jsem si zvykl na levnější činu, a když jsem potřeboval kombo do Tatry, rozhodl jsem se pro kvalitu LRP. Ale bohužel nenakonec nebylo vhodné, tak jsem stejně koupil truckstar, zase činu :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nováček od Hořic

Vybíráš od 10 k 5 .... :NO:
Vždy je lepší nabíječka bez zdroje - jednak je menší - zabere míň místa, když nabíjíš venku z autobaterky, bývá výkonnější ( i nabíječky se zdrojem mají většinou menší výkon při nabíjení ze zdroje, než z vnějšího zdroje - protože odpovídající zdroj by tu nabíječku už o dost zvětšil ) a také když se pokazí nabíječka ( nebo zdroj ), tak ten druhý komponent zůstává v pořádku.
Nabíječku vybírej podle toho, co všechno umí a jak a co se dá na ní všechno nastavit. Baterky jdou neustále kupředu a např. před rokem a něco se začaly objevovat baterky LiHV. Stejně tak už neplatí, že Lionky se nabíjejí na 4.1V a Lipolky na 4.2V. Dnes už jsou k dispozici Lionky na 4.2V a novější typy na 4.35V. Stejně tak se mění vybíjecí hranice - u některých baterek jde o 3.2V, Typické Lipolky 3.0V a některé jdou i pod 3V ( až na 2.5V ). Novější nabíječky umí měřit vnitřní odpor baterky a to je jedna z nejdůležitějších hodnot, která něco říká o kvalitě baterek.
Když už tedy máš koupit nabíječku, tak nejlépe takovou, u které je pravděpodobné, že nezestárne ( morálně ) do půl roku. Sám jsem předloni udělal stejnou chybu - koupil jsem iCharger 208B a teď budu muset koupit ještě tu Turnigy Acucell, protože mám k dispozici Lionky s nabíjením na 4.35V a to ta iCharger 208B neumí. Místo těch dvou jsem měl raději koupit iCharger 308 DUO a byl bych spokojenější.
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nováček od Hořic

gecko-x píše:Nezlob se, ale kdo je ta většina? Já asi znám jen ten zbytek :-D
Znám hoooodne modelářů a vim jen o jednom, kdo ji měl, ale bohužel se mu nějak pokazila, tak už neznám nikoho :-(
Tím nechci říct, že je špatná. Tak nějak jsem si zvykl na levnější činu, a když jsem potřeboval kombo do Tatry, rozhodl jsem se pro kvalitu LRP. Ale bohužel nenakonec nebylo vhodné, tak jsem stejně koupil truckstar, zase činu :-)



tak to se omlouvám asi se teda pletu, nějak jsem měl za to, že je populární :-D no nic já ji mám a jsem spokojen :OK:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Tak po hodině strávené s ovocidem a telefonátu s Milanem3528 zase mnoho námětů k přemýšlení :-) Ale... kde třeba berete samolepky na auta? Nikde jsem to nenašel. Tisk na tiskárně na nějakou samolepící folii? Milan mě nahlodal na stavbu kitu, mimochodem jeho foto na Rajčeti super, ale po vyhodnocení pracovního místa (stůl v kuchyni) zatím tuhle cestu budu muset zavrhnout. Nemám ani místo na vrtačku, svěrák atp. jen od jara do podzimu na chalupě, ale tam je zase jiná práce. Takže asi fakt ten Jeep Wrangler. Jo a nesehnal jsem rezistory 3,9 Ohm pro úpravu PC zdroje, jen 4,7. Myslíte, že by to byl problém? Jinak jdu do origo zdroje, nebo nabíječku s vestavěným.
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Nováček od Hořic

:-D Pracovní prostor mám 2 plochy 60x30cm v ložnici :-D , svěrák na desce 30x30 a ruční vrtačku a štokrle, také závidím všem co mají dílnu, takže žádný výmluvy :OK:
bflmpsvz

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“