Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nováček od Hořic

Jezdíš někdy do HK? Pokud ano, mají v š-hobby diody již naletované na kabelech s odpory. Koupíš, kolik diod chceš, jeden kabel je +, druhej - spojíš je v elektrikářské čokoládě a přes servo konektor zapojíš do přijímače (jestli máš volný slot) No a pak už svítíš jako pán a nemusíš nic pájet.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nováček od Hořic

Vypadá to nějak takhle http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/_ ... a-7-2v.htm možná kdyby jsi tam zavolal a poprosil je, udělali by ti délku kabelů na míru. Jen ti radím, neříkej, že to máš na expedici :-D Radši se tvař, že máš tahač s návěsem.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Díky, návody na R305 studuju už dvě hodiny :-). Tak snad z toho dám něco dohromady. A ten odkaz z HK taky vypadá dobře. A mám to tam kousek.
Vím, že tu nikdo nemá rád otázky, které se tu řeší jinde na foru, ale ta kvanta snad ani nejdou přečíst. I když se použije fce hledání.
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nováček od Hořic

Myslím, že když se budeš ptát normálně, né na úplný kokotiny, vždy dostaneš odpověď. A ze své zkušenosti vím, že kdybych se ze začátku víc ptal a míň nakupoval, ušetřil bych spoustu peněz.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nováček od Hořic

Na baterce máš 2 konektory
1. silovy ten ma +a- 7,4V
2. Servisní, ten ma, u lipolek používaných u aut většinou 2 články, 3 piny. Na paru pinu vedle sebe je napětí jednoho článku, tzn. 3,7V. Na krajních pinech je napětí sečtene obou článků, oněch 7,4V http://www.rc.xf.cz/konektory_servisni.html
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Tak postahováno mrtě článků z R305, budu studovat. A pak zkoušet a konzultovat :-)
Když budu chtít přidat závaží do kol, vyčetl jsem, že dobrý jsou třeba závaží z ALU kol, jde nějak sundat pneu přilepená z výroby na disku? Opatrně odříznout?? A pak zpět zalepit nějakým vteřiňákem?
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nováček od Hořic

Pepa1 píše:Tak postahováno mrtě článků z R305, budu studovat. A pak zkoušet a konzultovat :-)
Když budu chtít přidat závaží do kol, vyčetl jsem, že dobrý jsou třeba závaží z ALU kol, jde nějak sundat pneu přilepená z výroby na disku? Opatrně odříznout?? A pak zpět zalepit nějakým vteřiňákem?

Já dostal v pneuservisu plnej kbelík použitejch zadarmo a pak jsem se pěkně vyvztekal s odlepováním těch origo samolepek.vařil jsem to ve vodě snad půl hodiny,v rukavicích loupal dolů,popálil si ruce ----ale jde to!Petr
No a nalepeno oboustranou lepenkou a izolačkou.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Jeep je doma :-). Po počátečním porodu s přepájením konektoru na reglu, moje stará pájka nechtěla pájet, první zkušební jízda večer před barákem. První poznatek - auto je hrozně rychlé. Jak zpomalit? Motor 55T?
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nováček od Hořic

55T je moc. Co tam máš? 27T ? Doporučil bych tak 35T, nebo HPI 550 GT. Ten je teď hodně populární a vůbec se neboj toho, že je na něm napsáno 14,4V, ono se občas hodí, když může auto zabrat. A že se vyblbneš i na sněhu. Jeltli jsou gumy nalepený, tak já odstraňuju lepidla tímto https://www.google.cz/search?q=tamiya+b ... 5jsY9X8%3D co jsem zkoušel, tak šlo super. Hlavně nezničíš gumy, ani disky. Jinak závaží doporučuji dát. Stačí jedna vrstva 5g do každého kola.
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Jj, je tam motor 27T. Ten Tamiya cleaner zkusím sehnat. Odřezávat skalpelem, jak jsem tu někde četl se mi moc nechce :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
migas
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.06.2015 12:00
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Nováček od Hořic

Taky jsem je rezal skalpelem. Neboj se toho :OK: , docela to slo.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nováček od Hořic

Ja to taky krajim nozem, ale je to samosebou strasna prasarna. I kdyz se zabejcis a vopravdu peclive odlupujes, stejne udelas otrepy a odrezky, pac vterinak proste drzi.


Do trouby ne? Zadej do hledani jak se pecou, mas to i s navodem na jak dlouho a jaky stupne, sup na plech a do trouby, vyndas a vterinak pekne povoli.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nováček od Hořic

Pepa1 píše:Tak postahováno mrtě článků z R305, budu studovat. A pak zkoušet a konzultovat :-)

Kdyby jsi se zasek, napiš mi PM. Hlavně si zprovozni páječku... 8)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Přeji dobrý večer :-) Po delší odmlce a několika malinkých úpravách. Autíčko rozebráno, namazány nápravy, přiděláno osvětlení předního a zadního nárazníku, (s pomocí kolegy elektrikáře), doplnění závaží na předek, s baterkou se mi zatím hýbat nechtělo :-) a dvou výjezdech do lesa..... Po doplnění závaží má auto 2,8kg a jízda se zlepšila. Jo a místo 20z pastorku tam mám 14z. Na plný plyn mu sice nestačím, ale zpomalení je znát. Zkoušel jsem ho zatížit na cca 4kg, ale to už nezvládly tlumiče. Šly na doraz :-) Takže asi ještě zkusím závaží do kol. Hodně se tu chválí IROKY...... Další asi bude plachta na střechu :-)
Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited
Uživatelský avatar
Pepa1
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 04.01.2016 17:40
Bydliště: Hořice

Re: Nováček od Hořic

Axial SCX10 Jeep Wragler Rubicon Unlimited

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“